Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Чуківський П.М. Прогноз курсу акцій Єнакіївського металургійного заводу
Информація до матеріалу
 (голосов: 7)
31-10-2011, 22:35

Чуківський П.М. Прогноз курсу акцій Єнакіївського металургійного заводу

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
© Павло Чуківський
Прогноз курсу акцій Єнакіївського металургійного заводу

Публічне акціонерне товариств (ПАТ) «Єнакіївський металургійний завод» - металургійне підприємство повного циклу, що складається з ПАТ «Єнакіївський металургійний завод» і ТОВ СП «Метален», які працюють на одному виробничому майданчику. ЄМЗ є одним з провідних світових виробників квадратної заготівки. У структуру підприємства входить також Макіївська філія ПАТ "ЄМЗ" - відособлений підрозділ по виробництву сортового і фасонного прокату, розташоване в м. Макіївка Донецької області.

Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ) – градоутворювальне підприємство 140-тисячного міста Єнакієво (Донецька область) з більш ніж столітнім досвідом роботи. Завод розташований поблизу ж/д станції «Єнакієво», в 60-ти км. від м. Донецька.
Проектні потужності заводу дозволяють виробляти на рік:
 • 2,065 млн. тонн чавуну;
 • 2,8 млн. тонн сталі
 • 460,5 тис. тонн прокату на рік.
Основні види продукції, що виробляє ЄМЗ:
 1. передільний чавун рідкий і в чушках
 2. сталь в злитках
 3. неперервнолита заготівка квадратного перетину
 4. сортовий та фасонний прокат.
Товариство реалізує свої акції на торгових біржах, зокрема, в Україні компанія виходить на ринок ПФТС та Української Біржі. Згідно номенклатури Reuters акціям присвоєний код ENMZ.UAX, згідно Blumberg – ENMZ UK.

На українських біржах ЄМЗ реалізує акції під кодом – ENMZ. У період з 30 вересня 2011 року по 31 жовтня 2011 року спостерігались наступні тенденції щодо котирування акцій:
 • Максимальна біржова ціна становила 51.1094 грн за просту акцію;
 • Максимальна ціна що пропонували інвестори становила 55 грн за просту акцію;
 • Мінімальна біржова ціна склала 37.3736 грн за просту акцію;
 • Мінімальна ціна пропонована інвесторами становила 36.87 грн за просту акцію.
Динаміку цін за аналізований період зображено нижче:
Чуківський П.М. Прогноз курсу акцій Єнакіївського металургійного заводу

Для проведення прогнозування подальшого курсу скористаємось регресійним аналізом, який ґрунтується на без факторній моделі прогнозування, а також використаємо лінію тренду, яка являє собою своєрідний показник-вказівник курсу акцій.

Знизу наведений графік, який демонструє графічний прогноз котирування акцій ЄМЗ – ENMZ станом на період з 1 листопада 2011 року до 1 грудня 2011 року. Як видно з графіку, станом на 1 грудня 2011 року вартість акцій становитиме 41.17 грн. Слід також враховувати похибку, яку дає довгострокове регресійне прогнозування. Така похибка становитиме 6 грн. о

Чуківський П.М. Прогноз курсу акцій Єнакіївського металургійного заводу

Отже, виходячи з аналізу та зробленого прогнозування, можна стверджувати, що біржова ціна на 1 грудня 2011 року для акцій ЄМЗ знаходитиметься в межах 35,17 – 47,17 грн.

Посилання: Прогноз, біржа, акціїї, акція, котирування, завод, графік, аналіз, динаміка

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^