Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Добрянський М.А. Фінансові розслідування та їх основні компоненти
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
22-06-2022, 22:23

Добрянський М.А. Фінансові розслідування та їх основні компоненти

Категорія: Фінанси за умов війни

Добрянський М.А., 2022
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ-31з

Фінансові розслідування та їх основні компоненти


Розвиток сучасних інформаційних технологій та глобалізація є об’єктивним трендом сучасності. Ця новітність не стоїть на місці та стрімко зростає, цим самим надає необмежені можливості швидкого та стрімкого розвитку економіки, швидкість та легкість платежів, інформатизація послуг та їх доступність [4].
Розглядаючи ситуацію, яка склалась саме в Україні, можна виявити значні ризики відмивання коштів отриманих незаконним, а отже злочинним шляхом.
Для будь-якої сучасної держави, в тому числі і України, головним викликом є сприяння і збереження здорового бізнес-клімату.
Спектр фінансово-економічних злочинів щорічно та щомісячно розширюється і маленькими кроками змінюється, а це означає, що ростуть і виклики, на які обов’язково слід добросовісно реагувати державним інституціям.
Корупція та незаконна економічна діяльність, враховуючи ухилення від сплати податків та шахрайство є головними предикатними злочинами для майбутніх відмивання коштів. Організована злочинність виростає і сильно впливає на цілу ситуацію із відмиванням коштів. На фоні зазначених проблем, або навіть загроз цілі функціонування системи правоохоронних органів потребують чітких коригувань, щоб продуктивно та плідно протистояти визначеним викликам. Головними завданнями та функціями для правоохоронних органів мусить бути активна участь кожного з них – у межах їх повноважень та із використанням власних інструментів – у забезпеченні віднімання незаконних доходів або стягнення компенсаційних виплат.
Загальне поняття фінансового розслідування включає в себе адаптація до національної правової практики та доктрини, для того, щоб узагальнити умови для утворення одного підходу в практичній діяльності системи правоохоронних органів.
Виходячи зі сказаного, найкращим засобом щодо боротьби, або навіть можна сказати протидії злочинності та забезпечення конфіскації злочинних отримань є саме інструмент фінансових розслідувань.
До ключових категорій, які можна віднести до фінансового розслідування, можна віднести [2]:
1. Економічна злочинність.
2. Формування нелегальної економіки, а саме їх злочинів.
3. Здійснення особливо тяжких та тяжких злочинів, а також фінансування тероризму у будь-якому прояві.
Під фінансовими розслідуваннями слід аргументувати дослідження фінансової інформації з головною метою визначення та виявлення злочинів, що мають в собі фінансову частку, а тобто складову.
Злочинна діяльність про фінансову інформацію узагальнює в собі предмет фінансових розслідувань, конкретно як його виду діяльності.
Формування фінансової інформації відображається в системі обліку [4]:
- бухгалтерського;
- податкового;
- управлінського;
- «чорнового».
Закономірності формування фінансової інформації про злочинну діяльність її використання в системі діяльності правоохоронних органів і суб’єктів господарювання у протидії злочинам мусять бути предметом фінансових розслідувань.
В ході дослідження я виявив такі основні завдання та функції Служби фінансових розслідувань доходів одержаних злочинним шляхом:
1. Превенція правопорушень у фінансово-економічній сфері;
2. Виявлення і превенція адміністративних правопорушень у сфері фінансово – економічній.
3. Визначення причин правопорушень у грошово - кредитній та фінансово – економічній сферах.
4. Аналіз та пошук з інформації, з метою подальшого її використання.Список використаних джерел

1. Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення : Закон України від 14 жовтня 2014 р. No 1702 (зі змінами та доповненнями) // (Відомості Верховної Ради. – 2014. – No 39. – ст.2057.
2. Фінансові розслідування у сфері протидії легалізації злочинних доходів в Україні [Текст] : метод. рек. / [С. С. Чернявський та ін.]. – Київ : Нац. акад. внутр. справ, 2017. – 164 с. – с. 13.
3. Методичний посібник з фінансових розслідувань. Спільний міжвідомчий проект у сфері боротьби з вигодами від протиправної діяльності. – 2017.
4.Електронний ресурс - [Режим доступу]: https://fiu.gov.ua/assets/userfiles/200/Typologies%20(National%20Studies,%20Guidances%20etc)/UKR_FINANCIAL%20INVESTIGATIONS%20MANUAL.pdf (https://fiu.gov.ua/assets/userfiles/200/Typologies%20(National%20Studies,%20Guidances%20etc)/UKR_FINANCIAL%20INVESTIGATIONS%20MANUAL.pdf)
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^