Стратегічні орієнтири » Віртуальні активи 2021 » Асютін А.В. Аналіз NFT як об'єкт інвестування
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
29-10-2022, 18:48

Асютін А.В. Аналіз NFT як об'єкт інвестування

Категорія: Віртуальні активи 2021

ⓒ Асютін А.В., 2022
ЛНУ ім. Івана Франка, ЕКФ-42с

Аналіз NFT як об'єкт інвестування


NFT – це унікальні цифрові активи, які зберігаються у блокчейнах. Вони незмінні та абсолютно унікальні: не існує двох однакових NFT, що дозволяє власнику легко підтвердити право на актив. Будь-який реальний чи цифровий актив можна «прив'язати» до NFT, що робить його ідеальним рішенням для інтеграції фізичних предметів у цифрове середовище та дозволяє зберегти унікальність в обох світах.

NFT — це не просто JPEG. Це не зображення профілю нудьгуючої мавпи, твіт, перетворений на цифрову колекцію, чи піксельне панк-обличчя. Це все те, що може представляти NFT, і вони представляють код, інакше відомий як SMART-контракт. SMART-контракти забезпечують роботу NFT, оскільки вони дають змогу продавати або передавати NFT, встановлювати гонорари для художників, взаємодіяти в метавсесвіті тощо. NFT найчастіше побудовані на блокчейні Ethereum.

На відміну від звичайних криптовалют, NFT не можна безпосередньо обмінювати одне на одне. Це тому, що немає двох ідентичних NFT — навіть тих, які існують на одній платформі, грі чи колекції. По суті, основна річ, яку ви купуєте, — це код, який, серед багатьох інших речей, проявляється як відеокліпи, фотографії чи мистецтво.

Незважаючи на те, що вони існують з 2014 року, 2021 рік став першим роком, коли ця нова технологія прорвалася в мейнстрим. Згідно з даними, зібраними DappRadar, магазином для децентралізованих додатків, загальний обсяг продажів NFT у 2021 році досяг 25 мільярдів доларів порівняно з 94,9 мільйонами доларів роком раніше. Вони привернули увагу знаменитостей і великих компаній, від American Express до Gucci, і вибухнули у світі музики, мистецтва, спорту тощо.

З точки зору інвестування, покупка NFT є «навіть ризикованішою», ніж покупка криптовалюти, оскільки це «майже як ставка на криптовалюту з кредитним плечем», за словами Хамфрі Янга, експерта з особистих фінансів HumphreyTalks. «Це, по суті, азартні ігри, але люди насправді не знають різниці, і вони купують їх, тому що це весело».

З іншого боку, багато людей купують NFT не як інвестиції, а просто тому, що вони розважають або приносять їм радість. Криптоексперт Лаура Шин — одна з них. Вона придбала NFT, пов’язану з музикою, але каже, що її рішення було зумовлене емоціями, а не інвестиціями.

Більшість людей до 2021 року не знали, що означає «незамінний», а тепер такі люди, як The Weeknd, Періс Хілтон і Джиммі Феллон, використовують його в щоденних розмовах. Відповідно до звіту DappRadar, продажі NFT обчислюються мільярдами, що майже на 38 000% більше, ніж у минулому році. Фактично, у 2021 році на аукціоні було продано найдорожчий NFT, який коли-небудь був проданий — цифровий художник Beeple продав його за 69 мільйонів доларів.

Вибухова популярність NFT демонструє непередбачувану криву впровадження нових технологій, і, на думку експертів, було багато факторів, які сприяли зростанню NFT у 2021 році. Враховуючи зростання популярності NFT та кількості сценаріїв їх застосування, можна сказати, що цінність токенів зростає в міру розширення функцій та стимулює попит.

Як визначити цінність NFT

На цінність NFT може вплинути багато факторів, що дозволяють точніше визначити довгостроковість та цінність NFT-проєкту для колекції чи криптопортфеля.
 1. Практичне застосування
  Практичне застосування є основою будь-якого цифрового активу. Без нього токен стає марним, і, отже, попит на нього падає. Практична цінність NFT підвищує його початкову вартість: згодом вона може збільшитися разом із зростанням популярності проєкту та темпів його розвитку.
  Приклади практичного застосування NFT можна знайти в іграх Play-to-Earn: Axie Infinity, MOBOX та багатьох інших. Тут токени відіграють роль основних внутрішньоігрових активів, що мають унікальний набір властивостей, що підвищують цінність NFT. Ігрові NFT в даний час мають найширші можливості для застосування, тому цінність NFT в ігровій екосистемі продовжуватиме зростати з появою нових спільнот гравців.
 2. Рідкість
  Закон попиту та пропозиції, а також елемент дефіциту призводять до того, що рідкісні, затребувані NFT часто залучають більше покупців і продаються за вищими цінами.
 3. Розмір спільноти
  Спільнота є вирішальним фактором для NFT, оскільки його розмір визначає кількість потенційних користувачів та покупців на відкритому ринку. Що більше спільнота, то частіше люди згадуватимуть про NFT. Згодом це допоможе проєкту залучати додаткових потенційних покупців. Наприклад, спільнота популярної NFT-колекції Bored Ape велика та активна. Завдяки його розміру про проект дізнається ширша аудиторія. Щоб визначити розмір спільноти проєкту, достатньо просто відвідати офіційні сторінки в соціальних мережах та оцінити кількість передплатників.
 4. Потенціал NFT
  Потенціал визначає можливості розвитку NFT-проєкту на основі рідкості та розміру спільноти. Потенціал зростання можна оцінити, вивчивши ставлення попиту та пропозиції на NFT.
  NFT зі стійкою підтримкою спільноти можуть цінуватися вище: у майбутньому проєкт, швидше за все, виявиться успішнішим, попит зросте, а NFT стане відносно затребуваним, а отже, й більш цінним.
 5. Джерело
  Цей пункт пов'язаний з походженням NFT. Задумавшись про покупку NFT, користувачеві слід насамперед дізнатися про його автора. Варто, серед іншого, дізнатися про біографію автора, передісторію NFT, оцінити популярність автора на ринку. З'ясувати інформацію про автора щодо просто: користувачі можуть ознайомитися з його творчістю в мережі та визначити розмір спільноти, щоб оцінити потенціал розвитку проєкту. Чим відоміший автор, тим вищі шанси на те, що його роботи цінуватимуться на ринку.
 6. Персональний смак
  Завжди є ймовірність того, що колекціонер запропонує більше за NFT, яке на його думку вартує більше. Зрештою, колекціонери мають купувати NFT, які для них по-справжньому щось означають, особливо якщо вони планують довго володіти токеном. При покупці колекціонер, що сподобався NFT, більшою мірою зосереджений на його справжній цінності, а не на ціні, оскільки з часом NFT може знецінитися. Однак токен залишається цінним для колекціонера, забезпечуючи насолоду від володіння ним на довгий час.

Якщо ви визначили актив, який вам подобається, і у вас є фінансування, то, можливо, вам варто його придбати. Якщо право власності на актив токенізоване, ви, швидше за все, зможете насолодитися додатковими перевагами, пов’язаними з NFT. Але переконайтеся, що також розумієте ризики інвестування в NFT.

Інвестори мають багато причин купувати активи, які токенізовані в NFT. Деякі з переваг інвестування в NFT включають:
 • Кожен може інвестувати в NFT. Інвестиції в токенізовані активи доступні кожному. Право власності на активи, які токенізовані в NFT, можна легше та ефективніше передавати людям у будь-якій точці світу.
 • Право власності на NFT захищено блокчейном. Використання технології блокчейн для цифрового позначення власності може зробити право власності інвестора на актив більш безпечним. Технологія блокчейн також може зробити право власності на активи більш прозорим.
 • Це можливість дізнатися більше про технологію блокчейн. Інвестори можуть отримати більше знань про блокчейн, одночасно диверсифікуючи свої портфелі, виділивши невелику суму на токенізовані активи.

Багато інвесторів також мають вагомі причини побоюватися інвестування в токенізовані активи. Деякі з недоліків інвестування в NFT включають:
 • NFT не є класом активів. NFT зазвичай — і помилково — розглядаються як клас активів, а не як технологічний спосіб вказати право власності. Загальна дезінформація та ажіотаж навколо NFT можуть призвести до завищення та нестабільності вартості токенізованих активів.
 • [b]Можливо, вам знадобиться мати ефір (ETH). Оскільки більшість продажів NFT відбувається на платформі Ethereum, для придбання NFT часто необхідно володіти рідною валютою блокчейна Ether (ETH). Інвестори, які бажають придбати NFT за фіатні гроші, такі як долар США, можуть мати обмежені можливості.


Загальна вказівка серед криптоспільноти: ПВД – «проведіть власне дослідження» – коли купуєте проект NFT будь-якого розміру.

Посилання: Інвестування, Інвестиції, Інвестиційна діяльність, Віртуальні активи, Токени, NFT

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^