Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Пономаренко О.О. Прогноз ставки Libor на 3 місяці
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 109
  • Автор: olla9572
  • Дата: 30-10-2022, 11:44
 (голосов: 0)
30-10-2022, 11:44

Пономаренко О.О. Прогноз ставки Libor на 3 місяці

Категорія: Прогноз libor

УДК 336
Пономаренко О.О., 2022
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФМ-11с
Прогноз ставки Libor на 3 місяці

Проаналізувавши стан ставки Libor, можна виокремити низку факторів, що можуть вплинути на рівень на її рейтинг.

Проаналізувавши стан ставки Libor, можна виокремити низку факторів, що можуть вплинути на рівень на її рейтинг.
Фактори, що впливають на на рейтинг ставки:
1. Відмова від ставки Libor через скандал 2008 року
2. Війна в Україні
3. Ставка інфляції ФРС
Відмова від Libor відбувається значною мірою через роль, яку вона відіграла у поглибленні фінансової кризи 2008 року, а також через скандали, пов'язані з маніпулюванням ставкою Libor серед банків, що встановлюють ставки. У 2012 році ретельне розслідування того, як встановлювалася ставка Libor, виявило широко розповсюджену довготривалу схему маніпулювання ставками Libor з метою отримання прибутку серед багатьох банків, включаючи Barclays, Deutsche Bank, Rabobank, UBS та Королівський банк Шотландії. Не тільки ці скандали підривають ставку Libor. За даними ICE, банки змінюють способи ведення бізнесу, і, як наслідок, ставка Libor стала менш надійним орієнтиром. SOFR є основною заміною Libor в США. Цей орієнтир базується на ставках, за якими американські фінансові установи платять один одному за кредити "овернайт". Тому можна припустити, що ставка знизиться.
Війна в Україні внесла зміни в економічне життя всього світу. Зокрема Фінансові індикатори сигналізували про зростаючі ознаки стресу, що поширюється на світових ринках оскільки зростає занепокоєння з приводу більш широких економічних наслідків вторгнення Росії в Україну. Дані події спричиняють підвищення ставки.
Оскільки війна в Україні, як очікується, продовжиться, а інфляція продовжить зростати, якщо ФРС знову не підвищить ставки, можна зробити висновок, що процентні ставки можуть підвищитися в найближчій перспективі. Цілком ймовірно, що кредитно-чутлива ставка, така як LIBOR, зростатиме вище і швидше, ніж забезпечена ставка, така як SOFR.
Оцінивши дані фактори, можна припустити, що рівень ставки Libor станом на 1.12.2022 року зросте і буде знаходитись в межах 4.6-5.1%.

Посилання: Libor, Прогноз ставки LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^