Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Макух З.І. Прогноз 3-month USD LIBOR на 1 грудня 2022 року
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 121
  • Автор: Зоряна
  • Дата: 31-10-2022, 21:04
 (голосов: 0)
31-10-2022, 21:04

Макух З.І. Прогноз 3-month USD LIBOR на 1 грудня 2022 року

Категорія: Прогноз libor

УДК 336
Макух З.І., 2022
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФМН-11с

Прогноз 3-month USD LIBOR на 1 грудня 2022 року

Лондонська міжбанківська ставка (LIBOR) — це еталонна відсоткова ставка, за якою великі світові банки надають один одному короткострокові позики на міжнародному міжбанківському ринку.
LIBOR, що розшифровується як London Interbank Offered Rate, служить загальновизнаною основною базовою відсотковою ставкою, яка вказує на вартість позик між банками. Цей курс розраховується і продовжуватиме публікуватися щодня Міжконтинентальною біржею (ICE), але через нещодавні скандали та сумніви щодо його дійсності як еталонного курсу він поступово припиняється.
Ставка розраховується за допомогою методології водоспаду, стандартизованого багаторівневого методу, що базується на транзакціях і даних.
Згідно з Федеральною резервною системою та регулюючими органами Великобританії, LIBOR буде поступово скасовано до 30 червня 2023 року та буде замінено на ставку забезпеченого фінансування овернайт (SOFR). У рамках цього поступового скасування однотижневі та двомісячні ставки LIBOR у доларах США більше не публікуються з 31 грудня 2021 року.
LIBOR – це середня відсоткова ставка, за якою великі світові банки позичають один у одного. Поєднання п’яти валют і семи строків погашення дає загалом 35 різних ставок LIBOR, які розраховуються та повідомляються кожного робочого дня.
Найбільш поширеною ставкою є тримісячна ставка долара США, яка зазвичай називається поточною ставкою LIBOR.
Ставки LIBOR є корисним орієнтиром для рівня активності у світовій економіці. Падіння LIBOR вказує на те, що стає легше позичати гроші, можливо, прогнозуючи зростання економічної активності. Зростання LIBOR означає, що позичати гроші стає важче, а це означає, що ділова активність, швидше за все, сповільниться.
З практичної точки зору, для багатьох ринкових угод найбільше значення має розмір фінансування дилера. Залежно від обставин великі банки зазвичай можуть фінансувати з деякою знижкою до LIBOR, скажімо, LIBOR мінус 0,25%. Але дисконт змінюється з часом, і іноді банки повинні платити надбавку до LIBOR. Крім того, не всі дилінгові центри фінансують за однаковою ставкою або навіть підключені безпосередньо до банків.
Інша складність полягає в тому, що різні типи угод природно пов’язані з різними ставками LIBOR за строками погашення. Для розрахунків, які не залежать від точної безризикової ставки, LIBOR може бути досить хорошим показником, за винятком фінансових криз.
Доволі важливими факторами є пропозиція євродоларів і попит на інвестиції в доларах США на лондонському ринку, а також кредитний ризик.
Кредитний ризик стосується ризику погашення позики або ймовірності того, що позичальник може прострочити свою позику. У часи обмеженої ліквідності для банків їхній кредитний ризик або ризик дефолту зростає. Щоб компенсувати цей ризик, банк-кредитор стягуватиме вищу ставку за міжбанківськими кредитами. Іншими словами, протягом цього періоду банки стягуватимуть вищу ставку LIBOR.
Те саме стосується фізичних осіб, які бажають отримати кредит. Ставка LIBOR є мінімальною вартістю запозичення для банків, отже, коли банки пропонують кредити фізичним особам, вони стягують ставку, що перевищує LIBOR, залежно від кредитного ризику фізичної особи. Особа зі стабільним доходом і без позик, з хорошою історією погашення матиме низький кредитний ризик і буде запропонована нижча ставка, ніж особа з кількома позиками та поганою історією погашення.

Зважаючи на вищенаведені фактори, я припускаю, що станом на 1 грудня 2022 року тримісячна ставка LIBOR за американським доларом коливатиметься в діапазоні 5,283-5,754%.

Посилання: libor, прогноз

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^