Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Смерека У.В. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2022
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2022, 21:11

Смерека У.В. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2022

Категорія: Прогноз libor

УДК 336
Смерека У.В., 2022
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФМН-11с

Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2022

Лондонська міжбанківська ставка пропозиції (Лібор, англ. London Interbank Offered Rate, LIBOR) – широко поширена еталонна процентна ставка пропозиції на ринку міжбанківських кредитів у Лондоні, що служить орієнтиром для короткострокових процентних ставок на світовому ринку. LIBOR розраховується як середня ставка, за якою великі міжнародні банки пропонують незабезпечені кредити. LIBOR розраховується для п'яти резервних валют: долара США, фунта стерлінгів, євро, швейцарського франка та японської єни. По кожній валюті розраховується індикативна процентна ставка на терміни «овернайт», один тиждень, один місяць, два місяці, три місяці, півроку та рік. Отже, кожен робочий день у Лондоні публікується 35 ставок LIBOR.
LIBOR адмініструється спеціальною індексною компанією ICE Benchmark Administration, що входить до складу американської біржової групи Intercontinental Exchange. У 1985-2014 роках її адміністратором була Британська банківська асоціація.
LIBOR є орієнтиром для відсоткових ставок за різними класами фінансових активів. На LIBOR посилаються плаваючі ставки за кредитами, цінними паперами, а також деривативами. LIBOR також є індикатором ринкових очікувань майбутнього значення відсоткових ставок центральних банків, премії за ліквідність на грошовому ринку та в періоди фінансового стресу – ступеня довіри на міжбанківському ринку.
Зміна ставки відображає зміну вартості грошей, тому прив'язка процентних ставок до неї дозволяє зафіксувати певні умови кредитування гнучко підлаштовуючись під мінливі макроекономічні умови. Як правило, за такими інструментами процентна ставка являє з себе плаваюче значення LIBOR + X%, де X - фіксована премія за ризик дефолту позичальника, що залежить від його кредитоспроможності.
Сама ставка LIBOR також містить в собі ризикові компоненти (премію за ризик) у вигляді ліквідності і кредитного ризику. З цього випливає ще одна функція ставки LIBOR в сучасному світі - індикатор стабільності банківської системи і довіри ринку до неї.
У зв’язку з безліччю фактів маніпуляцій при використанні LIBOR із-за відсутності регулювання та недосконалості методики розрахунку, світові регулятори під егідою Ради з фінансової стабільності (Financial Stability Board) G20 ініціювали Реформу еталонних процентних ставок (Interest Rate Benchmark Reform).
Остаточне припинення розрахунку ставок LIBOR передбачається у 2023 році. Зокрема, Управління фінансового регулювання та нагляду Великобританії (Financial Conduct Authority, FCA) заявило про намір припинити збір даних від банків для розрахунку ставок сімейства IBOR після завершення 2021 року.
Libor широко використовується як базова ставка для багатьох фінансових інструментів як на фінансових ринках, так і в комерційній сфері. Існує три основні класифікації інструментів фіксації відсоткових ставок, включаючи стандартні міжбанківські продукти, комерційні продукти та гібридні продукти, які часто використовують LIBOR як базову ставку.
Основним чинником який вливає на рівень ставки Libor є облікова ставка ФРС. Між цими показниками існує пряма залежність.
Економісти Goldman Sachs Group заявили, що Федеральна резервна система США може підвищити процентні ставки до 5% до березня 2023 року, що на 25 базисних пунктів вище її попередніх прогнозів.
Минулого тижня головний виконавчий директор Goldman Sachs Девід Соломон заявив, що Федеральна резервна система США може підвищити ставки понад 4,5-4,75%, якщо не побачить "реальних змін у поведінці".
Економісти Goldman додають, що шлях до підвищення на 5% включає збільшення на 75 базисних пунктів цього тижня, 50 базисних пунктів у грудні та 25 базисних пунктів у лютому та березні. У звіті говориться, що Goldman назвав три причини очікування підвищення ФРС після лютого: "незручно висока" інфляція, необхідність охолодити економіку, коли закінчується фіскальна жорсткість і зростають доходи з поправкою на ціни, а також уникати передчасного пом’якшення фінансових умов.
Для прогнозування ставки 3m USD LIBOR на 01.12.2022 розглянемо її динаміку за останній рік.
Смерека У.В. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2022

На початку аналізованого періоду ставка LIBOR на 3 міс. становила 0,14088%. Далі можемо спостерігати щомісячне зростання показника. Вже у лютому 2022 року ставка LIBOR зросла вдвічі порівняно з листопадом 2021 року. Станом на жовтень 2022 року ставка 3m USD LIBOR становить 3,74829%, що у 27 разів більше значення на початку аналізованого періоду.
Можемо проаналізувати значення ставки 3m USD LIBOR за останні пів місяця для більш точного прогнозу ставки на наступний місяць.
Смерека У.В. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2022

Тут також можемо спостерігати значне підвищення ставки LIBOR кожного дня. Починаючи з 13 жовтня ставка зростала, лише 24 жовтня можемо спостерігати незначне зниження показника. Станом на 28 жовтня значення ставки 3m USD LIBOR складає 4,43957%.
Отже, враховуючи все вище наведене, я вважаю, що значення ставки 3m USD LIBOR буде знаходитись в межах 5,4-5,7%.

Посилання: Libor 3M, Прогноз ставки LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^