Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Котовська А. Прогноз ставки LIBOR USD на 01.12.2022
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 84
  • Автор: Адріана
  • Дата: 31-10-2022, 23:42
 (голосов: 0)
31-10-2022, 23:42

Котовська А. Прогноз ставки LIBOR USD на 01.12.2022

Категорія: Прогноз libor

LIBOR розраховується Британською банківською асоціацією і є найбільш поширеним показником короткострокових процентних ставок у всьому світі.Розшифровується ця ставка як London Interbank Offer Rate, що в адекватному перекладі відповідає значенню - усереднена процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку.
LIBOR – це середня відсоткова ставка, за якою великі світові банки позичають один у одного. Він базується на п’яти валютах, включаючи долар США, євро , британський фунт, японську ієну та швейцарський франк, і обслуговує сім різних строків погашення: овернайт/спот наступний, один тиждень, один, два, три, шість, і 12 місяців.
Поєднання п’яти валют і семи строків погашення дає загалом 35 різних ставок LIBOR, які розраховуються та повідомляються кожного робочого дня.
Найбільш поширеною ставкою є тримісячна ставка долара США, яка зазвичай називається поточною ставкою LIBOR.
Щодня IBA запитує великі світові банки, скільки б вони стягували з інших банків за короткострокові позики. Асоціація виділяє найвищий і найнижчий показники, а потім обчислює середнє значення з решти чисел. Це відоме як скорочене середнє. Ця ставка публікується щоранку як щоденна ставка, тому це не статична цифра. Після того, як ставки для кожного терміну погашення та валюти розраховані та остаточно визначені, вони оголошуються та публікуються раз на день приблизно об 11:55 за лондонським часом Адміністрацією IBA Benchmark Administration (IBA).
Ставка LIBOR також є основою для споживчих позик у країнах по всьому світу, тому вона впливає на споживачів так само, як і на фінансові установи. Процентні ставки за різними кредитними продуктами, такими як кредитні картки, автокредити та іпотечні кредити з регульованою ставкою, коливаються залежно від міжбанківської ставки . Ця зміна ставки допомагає визначити легкість позичання між банками та споживачами.
Після Великої рецесії, яка тривала з 2007 по 2009 рік, було виявлено, що деякі фінансові установи маніпулювали ставкою LIBOR за допомогою процентних ставок, які вони повідомляли. Скандал із ставкою LIBOR призвів до того, що кілька банків зіткнулися з великими штрафами, а деяким особам загрожує тюремний термін.
Відтоді LIBOR частково втратив свою довіру, і транзакції на основі LIBOR зменшилися. У серпні 2017 року Управління з фінансової поведінки Великобританії оголосило, що до кінця 2021 року LIBOR буде повністю скасовано. З тих пір поступове припинення було відкладено, але все ще просувається вперед. Організація, яка адмініструє LIBOR, оголосила, що більше не публікуватиме індекс LIBOR після 30 червня 2023 року.
Але використання ставки LIBOR має і недолік. Незважаючи на те, що нижчі витрати на позики можуть бути привабливими для споживачів, вони також впливають на прибутки від певних цінних паперів. Деякі взаємні фонди можуть бути прив’язані до LIBOR, тому їх прибутковість може знизитися через коливання LIBOR.
Незважаючи на скандали щодо встановлення ставок, ставки LIBOR є корисним орієнтиром для рівня активності у світовій економіці. Падіння LIBOR вказує на те, що стає легше позичати гроші, можливо, прогнозуючи зростання економічної активності. Зростання LIBOR означає, що позичати гроші стає важче, а це означає, що ділова активність, швидше за все, сповільниться.
Ці ставки особливо важливі для потенційного позичальника. Коли ви позичаєте гроші в банку, ставки LIBOR можуть становити частину вашої процентної ставки. Висока ставка LIBOR означає, що вам, можливо, доведеться платити вищу відсоткову ставку за іпотечним кредитом або особистим кредитом, тоді як низька ставка LIBOR означає більш вигідну ставку.
Якщо LIBOR знизиться під час скидання іпотечної ставки, ваш щомісячний платіж буде меншим. Якщо LIBOR буде вищим, ваш платіж щомісяця зростатиме. Різниця в LIBOR може не мати великого значення для тих, хто має достатньо грошей, щоб впоратися зі збільшенням іпотечного платежу, але для людей, які просто живуть, зростання LIBOR може бути руйнівним.
Протягом більшої частини 2020 року та початку 2021 року процентні ставки були найнижчими за весь час через пандемію COVID-19. Якщо протягом цього часу ваша ставка ARM скинеться, ви, швидше за все, побачите, що ваша процентна ставка — і, отже, ваш платіж — зменшаться.
Однак ставки знову починають зростати на тлі інфляції , що означає, що позичальники ARM побачать, що їхні ставки зростуть за допомогою LIBOR або його заміни. Щоб уникнути подальшого збільшення, у вас є можливість рефінансувати свою іпотеку в позику з фіксованою ставкою до того, як ARM відкоригується. Однак здатність зробити це залежатиме від багатьох факторів, таких як капітал вашого будинку, ваш кредитоспроможний статус і ситуація з роботою.
Щоб здійснити прогноз трьохмісячної доларової ставки LIBOR станом на 1 грудня 2022 року, потрібно проаналізувати значення цієї ставки за період 01.02.2021-31.10.2022. За даними можна зробити висновок , що динаміка трьохмісячної ставки LIBOR протягом року за американським доларом мала тенденцію росту.
На мою думку, прогнозний діапазон ставки LIBOR USD станом на 01.12.2022 року становитиме 4, 69, тобто його коливання можливе від 4,64-4,75. На кінець місяця, він має усі шанси досягти значення 4,99.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^