Стратегічні орієнтири » Віртуальні активи 2021 » Петренко А.С. Прогноз курсу Bitcoin
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2022, 23:51

Петренко А.С. Прогноз курсу Bitcoin

Категорія: Віртуальні активи 2021

Петренко А.С.
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКФ-43с


Про Bitcoin. Bitcoin – перша відома у світі цифрова валюта, яка працює на технології блокчейн. Це розподілена база даних, у якій інформація про скоєні транзакції зберігається у вигляді безперервного ланцюжка блоків. Біткоіном на даний момент одна з найпопулярніших криптовалют у світі, яка не має єдиного центру емісії, дає можливість проводити будь-які операції анонімно і з мінімальними витратами. Український термін «біткоін» - це транслітерація з англійської мови: bitcoin. Який в свою чергу вийшов шляхом злиття двох слів: bit - віртуальна мінімальна одиниця комп'ютерної пам'яті і coin - монета. Таким чином, Bitcoin можна перевести як «віртуальна монета». Інформацію всередині цієї системи підробити неможливо. Дробну частину біткоїна назвали на честь її творця – сатоші.
Основні тенденції попередніх періодів. Із січня 2020 року по січень 2022 року ціна Bitcoin зросла із $7,3 тис до $41,6 тис, а на піку, у листопаді 2021 року, перевищила $64 тис. Завдяки цьому західні медіа назвали Bitcoin "найкращим активом за останнє десятиліття". Згодом вартість Bitcoin з початку 2022 року впала на 58%, а у світі почалася дискусія про регулювання криптовалют.
Чинники. На курс досліджуваної (і не тільки) криптовалюти впливає безліч чинників, проте я зосередила свою увагу на наступних:
o вартість енергоносіїв;
o макроекономічні показники;
o стан світової економіки;
o RSI;
o MVRV z-score.
Аналіз чинників. У щоквартальній доповіді Світового банку Commodity Markets Outlook зазначили, що глобальні ціни на енергоносії у 2022 році збільшаться на 50,5% порівняно з 2021 роком, а у 2023 році знизяться на 12,4%.
У вересні 2022 року ціни в США були на 8,2% вищими, ніж рік тому, що є максимумом з кризового 1981 року. Інфляція в єврозоні не відстала: у травні підскочили на 8,1% у річному вимірі – новий рекорд. ВВП США з квітня по липень скоротився на 0,6% у річному обчисленні через різке зростання споживчих цін і підвищення базової процентної ставки. У першому кварталі він скоротився на 1,6%, у другому - на 0,9%. Федеральна резервна система США у 2022 році підвищувала облікову ставку вже п'ять разів. Востаннє, 25 вересня, регулятор підвищив ставку до 3-3,25% (це найвищий діапазон ставки з 2008 року). Загалом, головний фінансовий аналітик Jefferies Анета Марковська очікує рецесію в другій половині 2023 року.
За підрахунками агентства Bloomberg, з початку 2022 року кількість згадок слова "рецесія" в американських ЗМІ зросла вп'ятеро. Велика війна в Європі, наслідки пандемії та рекордна інфляція змушують аналітиків говорити про неминучість нової масштабної економічної кризи. Ринки побоюються, що економіка США вже занурюється в рецесію. Британія страждає від Brexit та інфляції, а росія готується вдарити по країнах ЄС обмеженням постачання газу.
Графік індексу відносної сили (RSI) — це візуалізація ринку біткойнів на основі імпульсу. По суті RSI забезпечує візуальний засіб для моніторингу як поточної, так і історичної сили та слабкості конкретного ринку. Сильна чи слабка сторона базується на цінах закриття протягом певного торгового періоду, створюючи надійну метрику змін ціни та імпульсу. Традиційне використання RSI стверджує, що значення 70 або вище вказують на те, що біткойн стає перекупленим і незабаром може впасти. Показник RSI 30 або нижче вказує на те, що біткойн перепроданий і може скоро зрости в ціні. Станом на 31.10.2022 RSI становить 40,92.
MVRV Z-Score — це діаграма біткойнів, яка використовує аналіз блокчейну для визначення періодів, коли біткойн надзвичайно переоцінений або недооцінений відносно його «справедливої вартості». Діаграма біткойн MVRV Z-Score корисна для прогнозування ціни біткойна за екстремальних ринкових умов. Він здатний передбачити, коли ціна біткойна може відступити, коли Z-показник MVRV увійде у верхню червону смугу, а також коли ціна $BTC може піднятися після того, як деякий час перебувала в нижній зеленій смузі. Початок нового висхідного тренду не було підтверджено, доки показник не піднявся вище 0,1. Історично він вибирав значні максимуми ціни біткойна з точністю до 2 тижнів. Станом на 31.10.2022 Z-Score становить -0,03.
Висновки. Виходячи із загального становища та спираючись на сукупність усіх вищеперерахованих фактів, я вважаю, що курс BTC станом на 01.12.2022 буде коливатись в межах $19,2 тис–$21,7 тис.

Посилання: Прогноз, bitcoin, Прогноз курсу Bitcoin

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^