Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Кирилюк М.С. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2022 року
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
1-11-2022, 01:42

Кирилюк М.С. Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2022 року

Категорія: Прогноз libor

УДК 336
© Кирилюк М.С., 2022
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-52с

Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2022


Лондонська міжбанківська ставка (LIBOR) — це еталонна відсоткова ставка, за якою великі світові банки надають один одному короткострокові позики на міжнародному міжбанківському ринку. Ставка LIBOR розраховується щодня Британською банківською асоціацією (BBA), шляхом збору оцінок від глобальних банків з високим кредитним рейтингом про відсоткові ставки, які вони стягуватимуть за різні терміни погашення позик, враховуючи їхні прогнози щодо місцевих економічних умов. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується по семи найважливіших валютах: долар США, євро, англійський фунт, японська ієна, швейцарський франк, канадський долар і австралійський долар.
Загалом, розмір ставки LIBOR служить показником стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це вказує на те, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших усереднених ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку, який історично знаходиться в Лондоні. Найпоширенішою ставкою є тримісячна ставка долара США, яка зазвичай називається поточною ставкою LIBOR.
Заздалегідь передбачити динаміку ставки LIBOR, яка залежить і від загальноекономічної ситуації на світовому ринку, складно. Одним із ключових індикаторів для ставки LIBOR є рівень облікової ставки Федеральної Резервної Системи США, зростання якої веде до зростання доларової ставки LIBOR та навпаки, якщо облікова ставка падає – падає і ставка LIBOR. Зокрема, ціни на ф’ючерси, прив’язані до облікової ставки ФРС, передбачають 92% ймовірність того, що ФРС під час засідання 1- 2 листопада планує підвищити свою облікову ставку, яка зараз становить 3%-3,25%, до діапазону 3,75%-4%.
Для здійснення прогнозу тримісячної ставки LIBOR проаналізуємо також її динаміку протягом попередніх періодів. Протягом січня-жовтня 2022 року можна спостерігати процес поступового підвищення середньої ставки LIBOR з 0,256% по 4,125% відповідно, що у жовтні місяці на 3,869% більше ніж на початок року.
На мою думку, ще одним важливим чинником, який впливатиме на розмір ставки LIBOR, а саме на її зростання, є війна в Україні. Вторгення росії в Україну перешкодило світові відновитися після ковідної кризи та повернутися до минулих темпів зростання добробуту, що в підсумку спричинило підвищення цін на певні категорії товарів та посилення інфляційних процесів.
Отже, зважаючи на вище наведені факти та міркування, я вважаю, що тримісячна доларова процентна ставка LIBOR підвищиться в найближчій перспективі та станом на 1 грудня 2022 року перебуватиме в діапазоні 4,7-5,1%
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^