Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Йордан Х.І. Прогноз ціни акцій "Укрнафти" на 1 грудня 2011 року
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2011, 23:55

Йордан Х.І. Прогноз ціни акцій "Укрнафти" на 1 грудня 2011 року

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів


«Укрнафта» - найбільша нафтогазовидобувна компанія України. 2010 року ком-панія видобула 2,49 млн. тонн нафти й конденсату і 2,45 млрд. куб. м. газу. Компанія забезпечує видобуток понад 70% нафти і газового конденсату та близько 12% газу в Україні.
Центральний офіс «Укранафти» розташований у Києві. 50% + 1 акція компанії належить НАК «Нафтогаз України».
Акції «Укрнафти» котируються на «Українській біржі» (Київ). Вони включені до індексу УБ, що є головним показником активності ринку акцій України. Депозитарні розписки на акції «Укрнафти» торгуються на Франкфуртській фондовій біржі.
В Україні спостерігається досить тісний зв'язок між курсами акцій і відсотками, причому такий зв'язок є оберненим. Зменшення відсоткових ставок призведе до зростання курсів українських акцій протягом одного-двох місяців і навпаки.
Такий зв'язок пояснюється тим, що на фінансовому ринку завжди має місце постійна боротьба за капітал інвесторів. При зниженні відсотків конкурентна ситуація складається на користь акцій, відповідно їх привабливість та курс зростають. Проте зростаючі відсотки негативно впливають на фінансові витрати і тим самим на можливий прибуток компаній, що викликає зниження курсу акцій.
Аналізувати вплив факторів макрорівня на український ринок акцій неможливо без урахування зовнішніх факторів. Це пов'язано з тим, що сьогодні економіки більшості країн світу поєднані між собою різноманітними фінансовими і господарськими зв'язками, і зміна стану економіки однієї країни може мати певні наслідки для економіки інших країн. Особливо справедливим останнє є стосовно країн, чиє положення в світовій економіці є домінуючим. Однією з таких країн є США, що, окрім потужної економіки, мають найбільший за обсягами і найрозвинутіший ринок цінних паперів у світі. Рух ринку цінних паперів у США та вподобання американських інвесторів часто спричиняють значний вплив на ринки цінних паперів інших країн.
Поверховий огляд діяльності ВАТ «Укрнафта» дозволяє виявити наявність кількох позитивних тенденцій, що безумовно вплинули на ринок акцій цієї компанії та зробили її так званою «блакитною фішкою» українського ринку:
По-перше, суттєвим позитивним зовнішнім фактором було зростання цін на нафту як на світовому ринку, так і в Україні. Це дозволило компанії отримувати більші доходи від реалізації власної продукції та створило певний інвестиційний клімат навколо акцій ВАТ «Укрнафта».
По-друге, акції ВАТ «Укрнафта» включено до лістингу на Першій фондовій торго-вельній системі (ПФТС) та Україно міжбанківській валютній біржі (УМВБ), а АДР (American Depositary Receipt, ADR) BAT «Укрнафта» торгуються на Франкфуртськй та Берлінській біржах. Зокрема, у ПФТС акції ВАТ «Укрнафта» входять до десятки акцій компаній, що мають найбільший обсяг укладені ними угод та є досить ліквідними.
До негативних факторів, які виявляються шляхом поверхового огляду, можна зарахувати той факт, що протягом 1998-2004 років ВАТ «Укрнафта» жодного разу не платила дивідендів.
Також варто зауважити, що падіння попиту інвесторів спричинило зниження показника прибутку компанії.
Більш глибокий аналіз показників фінансово-господарської діяльності ВАТ «Укрнафта», зокрема вертикальний аналіз балансу, горизонтальний аналіз статей балансу та звіту і фінансові результати, а також коефіцієнтний аналіз та аналіз показників, що характеризують ринок акцій ВАТ «Укрнафта», дозволив зробити такі висновки: досить невисокими та такими, що в загальному мають негативну динаміку, є показники рентабельності статутного капіталу, рентабельності власного капіталу, рентабельності продажів. У цілому всі коефіцієнти, що характеризують діяльність ВАТ «Укрнафта», протягом останніх років знаходились в межах норми, мали негативну динаміку та дозволяли стверджувати про нестійкий фінансовий стан цієї компанії.
До показників, що мали найбільший вплив на динаміку курсу акцій ВАТ «Укрнафта», можна зарахувати залишкову вартість основних фондів, розмір оборотних активів та сукупних активів компанії, кредиторську заборгованість, довгострокові зобов'язання, дохід (виторг) від реалізації та собівартість реалізованої продукції.
Слід відзначити, що в цілому по аналізованій групі компаній не можна виділити фундаментальні мікроекономічні показники, які б були наділені високими прогнозними властивостями для акцій усіх компаній. І взагалі часто зростання/падіння акцій компанії не мало економічних передумов, тобто не було викликано покращанням результатів їх діяльності.
За акціями Укрнафти продовжують діяти, в основному, нефундаментальні фактори оцінки їх вартості. Зважаючи на 20-кратне падіння прибутку компанії в I кварталі 2011 року - до 28,79 млн грн - її акції поступово падають. Наявність на ринку покупця, який продовжує скуповувати папери Укрнафти, а також практично відсутність трейдерів, які грають на пониження в даному папері, є сильною підтримкою для поточних цінових рівнів. Більше того, ціни на нафту на світових ринках більш як 100 дол США за барель дозволяють Укрнафті продавати нафту власного видобутку за хорошими цінами.
В останні три місяці ціна акцій Укрнафти рухається в широкому діапазоні від 800 до 400 грн за акцію (на початку серпня – 832 грн, на початку вересня – 619 грн, а на початку жовтня - 454 грн, а до початку листопада знизилась ще до позначки 398 грн), про що свідчать дані рисунку.
Йордан Х.І. Прогноз ціни акцій "Укрнафти" на 1 грудня 2011 року

У даний момент ціна перебуває в нижній частині діапазону і є підстави припускати, що вона може знижуватись і далі. Тому, можна передбачити, що станом на 1 грудня діапазоні від 320 до 345 грн.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^