Стратегічні орієнтири » Фінанси за умов війни » Цвєткова З.М. РОЗВИТОК DIGITAL-ТЕХНОЛОГІЙ НА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
25-11-2022, 13:50

Цвєткова З.М. РОЗВИТОК DIGITAL-ТЕХНОЛОГІЙ НА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Категорія: Фінанси за умов війни

[/center]Цвєткова Зоряна[center]

[/center] Львівський національний університет імені Івана Франка[center]

[/center] РОЗВИТОК DIGITAL-ТЕХНОЛОГІЙ НА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ[center]


В останні роки спостерігається новий етап розвитку інформаційних технологій, який обумовлений пандемією COVID-19 та повномасштабним вторгненням в Україну. Перехід на онлайн середовище під час пандемії та введення воєнного стану в Україні посприяло прискореному розвитку діджитал-технологій в усіх напрямках, зокрема й на фінансовому ринку.
Застосування інноваційних технологій супроводжується лише позитивними наслідками для усіх суб’єктів ринку фінансових послуг. Наприклад такими як: оптимізація ресурсів компаній, що працюють на фінансовому ринку; зниження операційних витрат; зменшення кількості фізичних установ, що необхідні для повного задоволення потреб клієнтів; зменшення безпосереднього контакту з клієнтами; швидке задоволення потреб клієнтів дистанційно; розширення спектру послуг, що можуть надати компанії; надання фінансових, інформаційних та консультаційних послуг в реальному часі.
Введення воєнного стану в Україні посприяло прискореному розвитку діджитал-технологій в усіх напрямках, зокрема й на фінансовому ринку. Спостерігається інтенсивний розвиток діджиталізації в таких його сегментах як: ринок капіталу, ринок цінних паперів, ринок кредитних ресурсів, ринок інвестицій та валютний ринок.
Клієнти можуть користуватися фінансовими послугами за допомогою різних інструментів: в мобільному додатку відповідної установи, на сайті певної компанії, за допомогою соціальних мереж тощо. За допомогою таких інноваційних технологій як блокчейн, краудфандинг, шерінг, штучний інтелект, хмарні технології тощо, можна вивести якість надання послуг на новий рівень та спростити взаємодію із клієнтами дистанційно[1].
Також варто розглянути, які можливості відкриває діджиталізація та за допомогою яких інструментів в розрізі окремих сегментів ринку фінансових послуг.
Щодо ринку цінних паперів, то купити акції, облігації та інші цінні папери можна на сайті фінансових посередників – брокерів, або у мобільних додатках певних компаній. У вільному доступі є вся необхідна інформація для проведення аналізу та, відповідно, для прийняття інвестиційних рішень. Якщо це питання розглядати з боку держави, то бачимо, що нашій країні зараз необхідно, щоб громадяни ставали інвесторами і підтримували економіку України шляхом купівлі військових облігацій внутрішньої державної позики. Купівля військових ОВДП можлива завдяки діджиталізації через мобільні додатки певних банків. Це такі банки як Альфа-Банк, Monobank, ПУМБ, Південний, Укргазбанк та Укрексімбанк. Нещодавно така функція ще була додана до мобільного застосунку «Дія» [1].
На ринку кредитних ресурсів отримати кредит швидко і не виходячи з дому тепер можливо саме завдяки впровадженню діджиталізації та імплементації інноваційних технологій. Хмарні технології дозволяють працівникам банку отримати доступ до необхідної інформації про клієнта за лічені хвилини. Шерінг інформації забезпечує швидке проходження ідентифікації та верифікації особи. В мобільному додатку клієнт може редагувати кредитний ліміт, контролювати свої витрати та терміни погашення позики тощо[4].
Сучасна діджиталізація реалізує також значний вплив на галузь страхових послуг. Діджиталізація дозволяє традиційним страховикам знижувати витрати і підвищувати ефективність роботи[3].
На ринку дорогоцінних металів процеси діджиталізації проникають довше і складніше, оскільки присутня фізична складова угоди. Проте є можливість моніторити ціни на даному ринку онлайн або замовити банківський метал на сайті банку.
З проведеного дослідження бачимо, що ринок фінансових послуг в Україні здатен адаптуватися до будь-яких несприятливих умов та підлаштовуватися під нові інтереси та вимоги клієнтів.
[/center]СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ[center]

1. Романовська Ю., Складанюк М. Діджиталізація банківського сектору в умовах пандемії. Економіка та суспільство. 2022. № 36. URL: https://cutt.ly/eDR0hCU (дата звернення: 18.11.2022).
2. The Next Normal The recovery will be digital. August 2020. URL: https://cutt.ly/xVxo8xP (дата звернення: 18.11.2022).
3. Шевченко О. Розвиток технології блокчейн у забезпеченні безпеки фінансового ринку. URL: https://cutt.ly/8VxpSZi (дата звернення: 18.11.2022).
4. Романовська Ю., Бабюк А., Юренко А. Специфікація розвитку банківського кредитування в умовах COVID 19. Економіка та суспільство. 2021. №26. URL: https://cutt.ly/pPOVEGt (дата звернення: 18.11.2022).
5. Смолянська О., Борисова І. Сутність фінансового ринку та його роль у фінансовій системі держави. URL: https://cutt.ly/7Vxa8yT (дата звернення: 18.11.2022).

Посилання: діджиталізація, фінансовий ринок, Ринок цінних паперів, ринок кредитних ресурсів, ринок страхових послуг, ринок дорогоцінних металів, фінансові послуги

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^