Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Москаль Вероніка. Прогноз курсу акцій ВАТ «Київенерго» станом на 1 грудня 2011р.
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1549
  • Автор: Moskal V
  • Дата: 1-11-2011, 09:31
 (голосов: 0)
1-11-2011, 09:31

Москаль Вероніка. Прогноз курсу акцій ВАТ «Київенерго» станом на 1 грудня 2011р.

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Прогноз курсу акцій ВАТ «Київенерго» станом на 1 грудня 2011р.

ВАТ «Київенерго» – найбільший в Україні виробник теплоенергії (6383 Гкал/год) , а ще це один із найбільших виробників електроенергії (1200 МВт). «Київенерго» є монополістом у сфері генерації, передачі і розподілу теплової та електричної енергії у Києві, забезпечуючи потреби столиці в електроенергії на 100%, теплоенергії – на 75%.
В управлінні «Київенерго» на умовах довгострокової оренди знаходяться ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 (що не підлягають приватизації), на яких експлуатуються шість енергоблоків. Також компанія володіє лініями електропередач, трансформаторними підстанціями, тепловими розподільчими мережами, сміттєспалювальним заводом «Енергія».
Акції компанії, за усіма спостереженнями зростають у ціні: якщо в 2000 році вартість «Київенерго» оцінювалася в $200 млн., то в докризовому 2008–му – вже $1,3 млрд.
«Київенерго» також є найприбутковішою компанією на фоні українських енергетичних компаній, що є наслідком збігу відразу кількох сприятливих факторів. Вона вигідно відрізняється від інших електроенергетичних підприємств тим, що є вертикально інтегрованою компанією, яка об'єднує виробництво енергії, її подальший продаж споживачам і сервісне обслуговування виробництваю.
Найважливіша складова , також ,полягає в тому, що генеруючі потужності «Київенерго» мають у своїй основі теплоелектроцентралі (ТЕЦ), а не теплоелектростанції (ТЕС). Головна відмінність ТЕЦ від ТЕС полягає в поєднанні функцій генерації тепла і електроенергії: частина теплової енергії пари використовується після того, як воно виробить електричну енергію. Відібрана пара конденсується в мережевих підігрівачах і передає свою енергію воді, що спрямовується на водогрійні котельні та теплові пункти. Поєднання функцій генерації тепла й електроенергії підвищує розрахунковий ККД в цілому (близько 80% у ТЕЦ, в той час як у багатьох ТЕС він може бути на рівні 30%).
Наступна складова високої економічної ефективності «Київенерго» – територіальна компактність. Зверніть увагу на те, що в назві «Київенерго» відсутня така важлива для аналогічних компаній складова, як «обл-» (на відміну від «Чернівціобленерго», «Донецькобленерго», «Харківобленерго» тощо). Якщо у випадку з іншими енергетичними компаніями електроенергія розподіляється в межах тієї чи іншої області на досить великі відстані, то територія «Київенерго» обмежується лише Києвом і декількома передмістями. Таким чином,як ми бачимо, більша кількість споживачів електроенергії зосереджені на меншій площі, що істотно знижує витрати на експлуатацію розподільчих мереж.
У процесі створення більшості об'єктів застосовувалися передові на той час технології. Вимоги до забезпечення електроенергією столиці України були одними з найвищих у СРСР. На всіх етапах проектування, будівництва, монтажу та експлуатації працівники станції активно удосконалювали схеми, підвищували надійність і ефективність роботи обладнання. Наприклад, у процесі створення ТЕЦ-6 на початку 80-х рр. було подано понад 1400 раціоналізаторських пропозицій, що позитивно вплинуло на всі технологічні процеси.

Важливо також те, що перевагою «Київенерго», порівняно з іншими аналогічними вітчизняними компаніями, є найплатоспроможніший у країні споживач, тому послуги електроенергетиків оплачуються краще, ніж в інших регіонах.
Якщо брати до уваги мінуси «Київенерго», то до сьогодні не можна говорити про прибутковість виробництва теплової енергії; у компанії також періодично виникають ризики банкрутства. Важливою причиною, яка перешкоджає вкладенню капіталів в «Київенерго», залишається затримка з оплатою киянами спожитих послуг. Наприклад, станом на листопад 2010 року борг споживачів перед «Київенерго» склав 1,7 млрд. грн. При цьому, незважаючи на зростання комунальних тарифів, виробництво теплової енергії залишається для «Київенерго»на межі рентабельності.
Залишається проблема ризику банкрутства. Фактично з самого початку роботи у форматі акціонерного товариства «Київенерго» має постійні борги за газ. А судові інстанції регулярно розглядають позовні заяви газопостачальних організацій до «Київенерго».
Утім, незважаючи на всі мінуси, плюси явно переважають. Саме тому понад 10 років кілька бізнес-груп прагнуть отримати контроль над «Київенерго». Станом на 31 жовтня 2011 року пакетом акцій ПАТ "Київенерго" зацікавились 3 потенційні покупці ,початкова вартість пакета акцій ПАТ "Київенерго" становить 432 305 тис. грн, Конкурс з продажу акцій "Київенерго" буде проведено 25 листопада 2011 року о 14 годині у приміщенні Фонду державного майна України. Статутний фонд КИЇВЕНЕРГО становить 27 091 070 грн., який розподілений на 108 364 280 акцій номінальною вартістю 0,25 грн. кожна.
Отже, за усіма спостереженнями, даними і прогнозами курс акцій на 01.12.2011 перебуватиме від 380 до 360 грн.

Посилання: ЛНУ ім.І.Франка, ЕКФ-45с, 2011

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^