Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Деревацька М.Р. Прогноз ціни акцій Донбасенерго на 01.12.2011
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
1-11-2011, 11:00

Деревацька М.Р. Прогноз ціни акцій Донбасенерго на 01.12.2011

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

ЛНУ імені Івана Франка
Деревацька М.Р. Екф-48с, 01.11.2011

ДОНБАСЕНЕРГО
Найменша генкомпанія зі встановленою потужністю 2.7ГВ, що становить 10% від сумарних потужностей ТЕС в Україну. До складу компанії входять Старобешівська та Слов'янська ТЕС розташовані в промислово розвиненому регіоні - Донбас. У січні-травні 2011 року, середня витрата палива склав 419 г у.т/кВт-год, що говорить про низьку ефективність виробництва, тим не менш, компанія за аналогічний період мала найбільший коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) - близько 38% . У минулому році компанія виробила 8.1 ТВт-год е/е (+2.5% г/г).
Виробництво. Виробництво Донбасенерго в основному залежить від споживання е/е промисловістю в регіоні. Очікується зростання виробництва компанії в 2011 році на рівні 3% г/г до 8.3 ТВт-год, +1.2% CAGR в 2012-2015 і -1.2% CAGR в 2016-2020. Капітальні інвестиції. Встановлена потужність Донбасенерго 2.7ГВт, при цьому 430МВт не використовуються через високу собівартість виробництва е/е, в результаті чого, ефективні потужності компанії складають 2.2ГВт. Обсяг капітальних інвестицій до 2020 року складе 8.0 млрд. грн.
Фінансові показники. У 2011 році очікується зростання виручки компанії на 24% г/г до 3.8 млрд грн, на тлі зростання виробництва і тарифів на е/е, при цьому рентабельність EBITDA і чистий прибуток складе 2.5% і -1.3% відповідно. У довгостроковій перспективі маржа EBITDA та ПП будуть прагнути до 23% і 14% відповідно.
Приватизація. Згідно очікуванням, Донбасенерго буде приватизований самим останнім серед генеруючих компаній, орієнтовно, в кінці 2012 - початку 2013 року. На даний момент визначити потенційного покупця складно, у зв'язку з чим, коло інвесторів може бути досить широким, включаючи українські, російські та східноєвропейські енергетичні компанії. Найкраща можливість для Донбасенерго проявити себе, відбудеться після приватизації, коли в компанію будуть влиті інвестиції. До цього моменту, компанія буде виглядати гірше сектора. У зв'язку з цим, затримка приватизації Донбасенерго призведе до затримки модернізації компанії та погіршення її конкурентних переваг, що в кінцевому підсумку негативно позначиться на вартості компанії.
Ліквідність акцій. Акції Донбасенерго входять в індексний кошик Української Біржі (UX) і ПФТС, а також є другими по ліквідності акціями в секторі після Центренерго. Середньоденний обсяг торгів DOEN за останні три місяці склав $ 125 тис.
Курсова вартість акцій всіх генеруючих компаній з початку 2011 року знизилися більше ніж індекс УБ. Протягом вересня акції компанії знизилися в ціні з 46 грн до рівня 23,5 грн за акцію. Відтак в відносних величинах на двох місячному інтервалі зниження по акції майже на 47%, в той час як індекс української біржі а цей період втратив лише близько 38,5 %.
Якщо порівнювати акції Донбасенерго з акціями вітчизняних компаній з електрогенерації , то ми бачимо , що Донбасенерго на двох місячному інтервалі торгується значно гірше, порівняно з іншими , аналогічна динаміка також відслідковується на місячному інтервалі, де Донбасенерго разом Центренерго показує значно гіршу динаміку від Західенерго і Дніпроенерго , відтак за останній місяць акції Центренерго і Донбасенерго, які є більш ліквідними знизилися приблизно на 20 відсоткових пунктів, а на тримісячному інтервалі – найгіршою є дохідність саме по Донбасенерго.
Низькі цінові рівні в порівнянні прослідковуються не лише в порівнянні з іншими емітентами елетрогенерації а й з всіма найбільш ліквідними емітентами з ринку заявок української біржі, відтак бачимо що за цим показником акції Донбасенерго поступаються лише Єнакієвському металургійному заводові .
Якщо ж розглядати тарифну політику оптовому ринку електроенергії ,то прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію на ОРЕ України у жовтні 2011 року залишиться на рівні 596,48 грн. за 1 МВтг (без ПДВ), ), що на 18,7% більше порівняно з початком 2011 року. Так, ціна не змінюється, починаючи з травня цьо¬го року. При цьому, свій план щодо підвищення цін на електроенергію у 2011 році НКРЕ вже виконало (+15-17%, 2011/2010). За перші вісім місяців цього року середній тариф на електроенергію для Донбасенерго склав 520 грн./МВтг., що на 25% вище порівняно з аналогічним періодом минулого року. Затверджені тарифи на електроенергію виробництва Донбасенерго є близькими до показників Центренерго, при цьому вони є меншими, порівняно з іншими енергетичними компаніями. І якщо від Дніпроенерго відрізняються незначно, то порівняно із Східенерго та Західенерго для Донбасенерго тарифи на електроенергію є нижчими на 8% та 12% відповідно.
На сьогодні, тарифи для населення залишаються нижче економічно - обґрунтованих рівнів і є одними з найнижчих у Європі. Тому, зростання тарифів на електроенергію відбуватиметься і надалі, але слід враховувати і реформування ринку вугілля, що зменшить позитивний ефект для теплової генерації від зростання тарифів.
Враховуючи збільшення обсягів виробництва та зростання тарифів на електроенергію в 2011 році, слід очікувати і покращення фінансових показників Донбасенерго, що вже можна простежити у першому півріччя 2011 року. За результатами першого півріччя 2011 року рентабельність EBITDA зросла з -5% (1 п. 2010) до 4% (1 п. 2011).
На сьогодні акції компаній енергетичного сектору, особливо Донбасенерго, котируються надзвичайно дешево по відношенню до вартості заміщення: EV/Capacity $50 на кВт потужності, що в 20 разів менше вартості спорудження таких мереж. Так само і з точки зору дохідного методу та методу порівняння, акції емітенту мають суттєвий потенціал зростання.
Можна зробити висновок, що акції Донбасенерго є досить привабливими для інвестицій, оскільки горизонт привабливості інвестування наблизився з огляду на позитивні зрушення в галузі, однак не факт, що ціна акції може вартувати ще дешевше на ринку, все одно поточні рівні і ,наприклад, брокери рекомендують купувати акції з поточних рівнів

Прогнозна середня ціна акції Донбасенерго станом на 01.12.2011 становитиме в межах 30 -38 грн. за акцію

Посилання: Донбасенерго

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
Сентябрь 2019 (1)
Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
^