Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Нетак О. Прогноз курсу акції ПАТ "Західенерго"
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2025
  • Автор: netak.oleksiy
  • Дата: 1-11-2011, 11:04
 (голосов: 1)
1-11-2011, 11:04

Нетак О. Прогноз курсу акції ПАТ "Західенерго"

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
Нетак Олексій 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-46с

Прогноз акцій ПАТ«ЗахідЕнерго »

Для обєктивної оцінки ціни на акції компанії «Західенерго» важливим є проаналізувати не тільки котирування акцій на ринку за минулі періоди а , і подивитись чому дорівнюють основні показники самого підприємства відносно самих акції . Слід зауважити що станом на сьогодні контрольний пакет акції належить державі і становить 70% ,решта 30% обертаються на 2 торгових площадках ПФТС і Українській біржі. Фактично підприємство є державним і виплата дивідендів в остані роки не здійснювалася. Робимо висновок що акції даної компанії зацікавлять тільки активних учасників ринку (які отримують прибуток за рахунок курсових коливань на фондовому ринку), і ті компанії які б хотіли заволодіти управлінським пакетом акцій (такі як компанія "Дтек" володіє 12,2% акції» Західенерго»).
ПАТ "Західенерго" є однією з провідних українських виробників електроенергії та тепла. Оскільки енергетичні компанії є дуже прибутковими ,виходячи зі світового досвіду. Для них застосовується методика визначення ціни за акцію , виходячи з того скільки електроенергії вони виробляють. Але у більшості країн світу і у наших східних сусідів. Процесс замішення виробничих потужностей відбувається постійно це забезпечує високу продуктивність , рентабельність і , вискоку ліквідаційну вартість. Адже саме ліквідаційна вартість підприємства показує самий критичний результат який може виникнути. В нашомуж випадку знос виробних чи потужностей станом на 2010 рік становить 92,2%. Висновок дане підприємство не проводитить обновлення потужностей в достатній кількості. Це означає що не варто застосовувати закордоні методи оцінки акції енергетичних компаній.
Проаналізуєм забезпеченість акіцій активами :
1)Номінальна вартість акіцій становить 127905410 грн. тобто 10грн. за акцію
2)Балансова вартість акцій станом на 31.12.2010 = 39,65грн. за акцію.
3)Ринкова вартість за акцію на 28.10.2011р =259,7 грн.
Виходячи з даних показників забезпеченість акцій активами становить 15,2% , цей показник показує те що ринкова ціна обґрунтована лиж самим попитом на дані акції. Це лишній раз показує що реальна ситуація на підприємстві і ринкова ціна акцій може бути і не пов’язаною між собою.
Прибутковість на 1 акцію:
У 2009 році це був збиток 30,62грн на акцію, у 2010 році теж збиток 14,6грн на акцію. Робити якийсь висновок на самому показнику не варто , оскільки треба визначити основні причини збитку . Але саму тенденцію варто оціни, відбувається скорочення збитку яке прямує до майбутнього прибутку , хоча його не варто очікувати навіть і в наступному році оскільки підприємству потрібні нові потужності або оновлення старих а це потяне залучення позичкових коштів і збільшення процентного навантаження .
Приватизація. 5 жовтня 2011 року Фонд держ майна оголосив про продаж в порядку аукціонна 45,103% акції ПАТ «ЗахідЕнерго». Аукціон буде відбуватись 25 листопада 2011 року. Це пакет акцій оцінений стартовою ціною 1932000тис. грн. що є становить 335грн. за акцію. Що більше за ринкову на 28,8% проте деякі експерти важають цю ціну заниженою. Як Фонд проводив оцінку не за значено , проте встановив досить жорсткі умови участі в аукціоні. І зобов’язує покупця виконати ряд умов і фактичне виконання встановленого державою бізнес плану. Особливість цієї приватизації є те що продається не контрольний пакет а умови які стоять перед покупцем можна здійснити тільки у випадку володіні контрольним пакетом акцій. На разі така можливості є тільки у компанії "Дтек" яка володіє 12,2% акцій. І на участь в аукціоні зареєстрована станом на 31.10.2011р тільки ця компанія. Сумнівів немає оскільки держава унеможливила участь на аукціоні інших компаній і неможливість отримати контрольний пакет з одних рук. 25 листопада відбудеться продаж пакету акцій у розмірі 45,103% саме компанії «Дтек». Дана ситуація підкріплена політичними чиниками. Проте навіть так перехід компанії у приватні руки і реалізація прикріплених до договору купівлі умов . Призведе до виходу «Західенерго» з критичного стану. Як показала практика з ПАТ «Укртелеком» компанія почала фунцінувати ефективніше і почався процес оновлення основних засобів підприємства. Ціна на акіції станом на 1 грудня дорівнюватиме 330-340 грн. за акцію.
Ще варто добавити що через зміну власності і майбутні структурні перебудови цієї компанії . Технічний аналіз дасть результат з досить серйозною похибкою .

Посилання: 2011, аналіз акції, Західенерго, прогнозування, фінансовий ринок

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^