Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Грозик У. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"
Информація до матеріалу
 (голосов: 3)
1-11-2011, 22:26

Грозик У. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"
© Грозик Уляна

ВАТ "Державна енергогенеруюча компанія" Центренерго "(ВАТ" Центренерго ") - важливий елемент енергетичної системи України, одна з провідних енергогенеруючих компаній, яка задовольняє потреби країни в електроенергії приблизно на 8%. Грає істотну роль у підтримці та регулювання енергобалансу України.

ВАТ "Центренерго" має потужності трьох теплових електростанцій, які розташовані в найбільш промислово розвинених регіонах України: Трипільської ТЕС в Київській області, Зміївської ТЕС в Харківській області та Вуглегірської ТЕС у Донецькій області.

Загальна встановлена потужність електростанцій компанії складає 7575 Мвт (15% від встановленої потужності всієї електроенергетики України). На станціях встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 Мвт до 800 Мвт, 18 з яких - вугільні, 5 - газомазутні.

Серед стратегічних завдань "Центренерго" на період 2006-2010 рр..:
- Успішне завершення приватизації компанії, вихід акцій компанії і її похідних на міжнародні фондові біржі;
- Додаткова емісія акцій з метою залучення інвестицій для впровадження на ТЕС новітніх технологій будівництва нових енергоблоків (зокрема, в інших країнах);
- Диверсифікація виробництва компанії, створення допоміжних виробництв, збільшення частки компанії на об'єднаному енергоринку країни;
- Вихід зі своїми проектами на зовнішні ринки електроенергії;
- Досягнення середньої рентабельності по холдингу не нижче 15%.

Контрольний пакет акцій компанії розміром 78,29% переданий до статутного фонду НАК "Енергетична компанія України".

Свої акції Центренерго реалізує на українських біржах. Зокрема, згідно міжнародної класифікації, емітенту присвоєно код – CEEN – визнаний Reuters та Blumberg. Ціни акцій товариства з вересень по листопад 2011 року коливались в межах 8-13 грн, при чому максимальна ціна зареєстрована на 1 вересня, а мінімальна на 21 жовтня. Динаміку цін акцій за вересень-листопад показано на рисунку нижче.

Грозик У. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"

Як видно з графіку, прослідковується тенденція до загального зниження цін на акції. Це зумовлено насамперед змінами цін на енергоресурси в країнах Європи. Також слід очікувати подальшого зниження цін на енергоресурси і в Україні, оскільки, як очікується, відбудуться зміни у контрактах на постачання природного газу між Росією та Україною. Ще одним фактором зміни ціни може стати нестабільна позиція долара та євро на українському валютному ринку. Будь-які коливання курсу прямо відіб’ються на ціні акцій товариства.

Прогнозування курсу акцій проведемо на основі регресійного аналізу, в якому також врахуємо і трендовий прогноз. Аналіз проводитимемо на основі біржового курсу акцій.

Грозик У. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"

Отже, як видно з прогнозу, лінія тренду збігається із показником регресивного аналізу. Станом на 01 грудня 2011 року, згідно прогнозу ціна акцій знаходитиметься в межах 8,12-8,72 грн (що відповідає прогнозованій ціні та допустимій похибці довготривалого прогнозування).

Посилання: Центренерго, прогноз, акція, біржа, грудень, електроенергія, аналітика.

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^