Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Главацький В. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Укранафта"
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
1-11-2011, 23:50

Главацький В. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Укранафта"

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
Прогнозування курсу акцій ПАТ "Укранафта" © Главацький Володимир

«Укрнафта» - найбільша нафтогазовидобувна компанія України. 2010 року компанія видобула 2,49 млн. тонн нафти й конденсату і 2,45 млрд. куб. м. газу. Компанія забезпечує видобуток понад 70% нафти і газового конденсату та близько 12% газу в Україні.

Укрнафта володіє шістьма регіональними виробничими підрозділами (Охтирканафтогаз, Чернігівнафтогаз, Полтаванафтогаз, Долинанафтогаз, Надвірнанафтогаз, Бориславнафтогаз), трьома газопереробними заводами (Гнідинцівский, Качанівський, Долинський), трьома буровими управліннями (Охтирске, Прилуцьке і Прикарпатське), а також значним числом інших нафтосервісних підрозділів.

Укрнафта також є одним з найбільших гравців на роздрібному ринку нафтопродуктів України. Мережа з 563 автозаправних станцій, що працюють під брендом "Укрнафта", охоплює майже всі регіони країни.

Центральний офіс «Укранафти» розташований у Києві. 50% + 1 акція компанії належить НАК «Нафтогаз України».

Акції «Укрнафти» котируються на «Українській біржі» (Київ). Вони включені до індексу УБ, що є головним показником активності ринку акцій України. Депозитарні розписки на акції «Укрнафти» торгуються на Франкфуртській фондовій біржі.

Тікери Bloomberg для цінних паперів компанії «Укранафта»
UNAF UK – для акцій, що торгуються на «Українській біржі» (Київ)
UNAF.UAX - для акці, що торгуються на «ПФТС» (Київ)
UKAA GR – для депозитарних розписок (Франкфурт)

Нижче наведена динаміка курсу акцій за аналізований період.

Главацький В. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Укранафта"
Шляхом трендовго аналізу побудуємо прогноз для ціни акцій. Для цього добудуємо на графіку динаміки лінію тренду, яка покаже нам можливий напрям курсу акцій. Також побудуємо регресійний прогноз, а на основі отриманих даних зробимо висновок.

Главацький В. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Укранафта"

Як видно з графіку, трендова пряма показує що ціни акції будуть знаходитися в районі 350 грн. Регресійний аналіз показує що ціна знаходитиметься в районі 390 грн. Проте не слід забувати про похибку регресійного аналізу, яка становить 61 грн. А отже враховуючи похибку, можна стверджувати що трендовий і регресійний прогнози збігаються. Тому, підсумувавши, можна зробити висновок, що ціни на акції на 01 грудня 2011 будуть в межах 340-420 грн.

Посилання: Укрнафта, прогноз, акції, біржа

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2019 (1)
Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
Сентябрь 2019 (1)
Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
^