Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Дутко Г. Прогноз курсу акцій Центренерго
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
1-11-2011, 23:51

Дутко Г. Прогноз курсу акцій Центренерго

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

На сучасному етапі публічне акціонерне товариство
"Центренерго"(ПАТ "Центренерго") є важливим елементом енергетичної
системи Україну однією з провідних за величиною енергогенеруючих компаній,
що забезпечує потреби країни в електроенергії на 7.7 %. Стабільність збуту
виробленої електроенергії зумовлена насамперед сприятливим географічним
розташуванням електростанцій. їх загальна встановлена потужність складає
7 575 МВт, або 15 % від встановленої потужності всієї електроенергетики України.
Тому ПАТ "Центренерго" відіграє досить суттєву роль у підтримці та регулюванні
енергобалансу всієї країни.
Компанія здійснює свою діяльність на основі ліцензій Національної комісії
регулювання електроенергетики України на підприємницьку діяльність з
виробництва електричної енергії АВ № 220541 від 07.09.2005 року.
ПАТ "Центренерго" володіє потужностями трьох теплових електростанцій, що
розташовані у найбільш промислово розвинених регіонах України:
Трипільської ТЕС у Київській області, Зміївської ТЕС у Харківській області та
Вуглегірської ТЕС у Донецькій області. На електростанціях Компанії встановлено
23 енергоблоки потужністю від 175 МВт до 800 МВт, з яких 18 є вугільними,
а 5- газомазутними.
Акціі енергетичних компаній давно і успішно котируються на фондовому ринку і традиційно користуються підвищеним попитом. Привабливість компаній енергетичної галузі є цілком очевидною і випливає з стратегічного їх характеру.
Динаміка ціни акцій Центренерго практично слідує за рухом індексу УБ. Слід відзначити, що порівняно з попередніми нашими оглядами в яких озвучувалось, що акції Центренерго переграють по доходності акції інших генеруючих компаній, то на сьогодні ситуація змінилась. Акції Дніпроенерго та Західенерго випереджають по доходності акції емітенту на інтервалах півроку та три місяці, це пов’язано з повідомленням Уряду стартових цін на приватизаційні пакети акцій перших двох. На наш погляд, слід очікувати такої ж реакції від акцій і Центренерго в 2012 році, коли планується продовження приватизації енергетичної галузі в Україні. Таким чином, навіть з цієї точки зору акції Центренерго мають довгостроковий потенціал зростання.
Прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію на ОРЕ України у жовтні 2011 року залишиться на рівні 596,48 грн. за 1 МВтг (без ПДВ), що на 18,7% більше порівняно з початком 2011 року. Так, ціна не змінюється, починаючи з травня цього року. При цьому, свій план щодо підвищення цін на електроенергію у 2011 році НКРЕ вже виконало (+15-17%, 2011/2010). За перші вісім місяців цього року середній тариф на електроенергію для Центренерго склав 525 грн./МВтг., що на 21% вище порівняно з аналогічним періодом минулого року. Затверджені тарифи на електроенергію виробництва Центренерго та Донбасенерго є близькими, при цьому вони є меншими, порівняно з іншими енергетичними компаніями. І, якщо від Дніпроенерго відрізняються незначно, то порівняно із Східенерго та Західенерго для Центренерго тарифи на електроенергію є нижчими на 8% та 12% відповідно.
Навіть незважаючи на нижчий рівень цін на електроенергію, порівняно з іншими компаніями галузі, а також менші обсяги виробництва електроенергії, Центренерго отримала кращі фінансові результати в першому півріччі 2011 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, збільшивши рівень рентабельності EBITDA до 9%.
На сьогодні, тарифи для населення залишаються нижче економічно- обґрунтованих рівнів і є одними з найнижчих у Європі. Тому, зростання тарифів на електроенергію відбуватиметься і надалі, але слід враховувати і реформування ринку вугілля, що зменшить позитивний ефект для теплової генерації від зростання тарифів.
На сьогодні акції компаній енергетичного сектору котируються надзвичайно дешево по відношенню до вартості заміщення, зокрема для Центренерго показник EV/Capacity складає близько $85 на кВт потужності, що в рази менше вартості спорудження таких мереж сьогодні. Так само і з точки зору дохідного методу та методу порівняння, акції Центренерго мають суттєвий потенціал зростання. Крім того, слід зауважити, що горизонт привабливості інвестування наблизився з огляду на позитивні зрушення в галузі.
Підвищенню прибутковості компанії сприятимуть зміни в Податковому кодексі, згідно з якими з 1 серпня 2011 року підприємства ПЕК звільняються від податку на прибуток у межах фактичних витрат на капітальні інвестиції. Враховуючи анонсовані обсяги інвестицій, вважаємо, що в середньостроковій перспективі підприємство зможе уникнути сплати податку на прибуток.
Згідно з нашими прогнозами, EBITDA Центренерго в 2011 році підвищиться більш ніж в 2 рази до 495 млн грн. Випереджальне зростання тарифів над зростанням цін на вугілля та затвердження інвестиційної надбавки на вересень-грудень 2011 року в розмірі 31,5 млн грн дозволить компанії завершити поточний рік з прибутком у розмірі близько 200 млн грн. Варто відзначити, що затвердження інвестиційної надбавки для модернізації енергоблока № 2 Трипільської ТЕС дозволить Центренерго додатково генерувати щорічно 94,4 млн грн в 2012 - 2015 роках.
Тому, на мою думку, враховуючи все вище сказане курс росту акцій Центренерго буде коливатися в межах 1 грн.

Посилання: ЛНУ Франка, ЕКФ 42 с, Дутко Галина

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2019 (26)
Октябрь 2019 (141)
Сентябрь 2019 (1)
Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
^