Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Глинська Л.А. Особливості проведення фундаментального та технічного аналізу фондового ринку
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
9-11-2011, 23:04

Глинська Л.А. Особливості проведення фундаментального та технічного аналізу фондового ринку

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Глинська Л.А., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-41с

Особливості проведення фундаментального та технічного аналізу фондового ринку

Дефолт світової фінансової криза змусив замислитися – чи можна було спрогнозувати такі втрати та якимось чином їх запобігти. Відповідь на це може дати аналіз ринку, проте необхідно визначити –що в першу чергу потрібно аналізувати і яким чином здійснювати такий аналіз.
На практиці широко розповсюджено два способи вивчення динаміки цін на ринку цінних паперів. Перший – це фундаментальний аналіз, другий спосіб – технічний аналіз. Обидва ці підходи до прогнозування динаміки ринку намагаються розв’язати одну ту ж проблему, а саме: визначити, в якому ж напрямі рухатимуться ціни. Але до цієї проблеми вони підходять з різних сторін. Якщо фундаментальний аналітик намагається розібратися в причині руху ринку, технічного аналітика цікавить тільки факт цього руху [3].
Згідно з фундаментальною теорією існує інформація, яка невідома іншим і ніким не використовується, і таку інформацію про ринок або діяльність окремих компаній можна виділити, кількісно виміряти і на цій основі відкрити для себе можливості отримання прибутків [1]. Повний фундаментальний аналіз проводиться на трьох рівнях. Спочатку в його межах розглядається стан економіки країни в цілому. Це дозволяє з’ясувати, наскільки загальна ситуація сприятлива для інвестування і дає можливість визначити основні чинники, що детермінують вказану ситуацію. Потім здійснюється аналіз окремих сфер ринку цінних паперів в цілях виявлення тих з них, які в загальноекономічних умовах, що склалися, найбільш сприятливі для розміщення коштів з точки зору вибраних інвестиційних цілей і пріоритетів. На третьому рівні аналізу детально висвітлюється стан окремих фірм і компаній, чиї пайові або боргові фондові інструменти обертаються на ринку. Це дає можливість вирішити питання про те, які цінні папери є привабливими, а які з тих, які вже придбані, необхідно продати[3].
Під час фундаментального аналізу вважають, що акції можуть продаватись по цінах істотно завищених або завищених у порівнянні з існуючим рівнем, бо ринок не встиг адекватно оцінити ту інформацію, яку вже виявив фундаментальний аналіз. Проте необхідно зауважити, що існує багато факторів впливу на прибуток компаній короткотермінового характеру, тому їх не завжди може помітити навіть фундаментальна наука.
Метою технічного аналізу є прогнозування напрямку руху цін акцій. Правильний прогноз допоможе інвестору заробити, причому і на зростанні, і на падінні ринку. Технічний аналіз на українському ринку з’явився в 2008 році разом з появою української біржі [2]. Технічний аналіз – це, в основному, робота з графіками. Девіз технічного аналізу: “Середні ціни відображають все”. Другим постулатом технічного аналізу є твердження, що “існують тренди, з яких складається ринок”. Тренд – спрямований рух ціни. Тренди створюють тисячі трейдерів на фондовому ринку залежно від настроїв ринку. Тренди бувають висхідними – це коли багато покупців і ціна зростає, і спадними — відповідно, переважання продавців і зниження ціни. У нашій країні на трендах можна дуже добре заробити, оскільки фондовий ринок у нас ще дуже молодий.
Третє правило технічного аналізу: “Історія повторюється”. Майбутнє це усього лише повторення минулого. Або якщо сформулювати іншими словами: ключ до розуміння майбутнього криється у вивченні минулого[3].
Отже, у фундаментальному аналізі існує ймовірність невірних результатів не тільки через неточність або невірність інтерпретації кожного з них, а й через те, що існує необхідність аналізу динамічної інформації, тобто актуальними стають нові факти, а старі втрачають своє значення. До того ж постає необхідність вгадати реакцію інвесторів на цю інформацію, коли вона стане всім доступна. Тому не дивно, що технічний аналіз, незважаючи на усі пов’ язані з ним трансакційні та інші витрати, дуже популярний серед учасників торгівлі цінними паперами, особливо у розвинутих країнах.

Список використаних джерел:
1. Буратинський В. Особливості проведення аналізу з метою забезпечення інвестиційної діяльності : [Електронний ресурс] / Буратинський В. // Наука молода, №9,2008. Електронний ресурс: Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/NM/2008_9/pdf/buratynskyy.pdf
2. Технічний аналіз фондового ринку: що, навіщо, як працює? : [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://vkurse.ua/ua/business/chto-zachem-kak-rabotaet.html
3. Світовий досвід застосування методик аналізу ринку цінних паперів та можливість їх застосування в Україні: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uabs.edu.ua/images/stories/docs/K_M/Tsyhaniuk_4.pdf
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
^