Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Тераз П.А. Лізинг як альтернатива банківському кредитуванню
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2309
  • Автор: Kristovinka
  • Дата: 11-11-2011, 00:41
 (голосов: 0)
11-11-2011, 00:41

Тераз П.А. Лізинг як альтернатива банківському кредитуванню

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Тераз П.А., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-51с

Лізинг як альтернатива банківському кредитуванню

На сьогоднішній день для української економіки характерний високий ступінь зношеності основних фондів, а також у країні недостатньо розвинений сектор малих та середніх підприємств, насамперед, через ускладнений доступ до фінансування. Вирішенням цієї проблеми є використання лізингу суб’єктами господарювання як одного із засобів оновлення матеріально-технічної бази, зважаючи на його переваги порівняно з кредитом.
Лізинг (від англ. to lease – здавати в найм) – це фінансова операція за посередництвом банку, що передбачає передання права користування рухомим або нерухомим майном на тривалий час зі збереженням права власності на об'єкт у лізингодавця [1, с. 188].
Як об’єкт вивчення лізинг знаходився у центрі досліджень в працях багатьох науковців, зокрема М.Б. Антоніва, О.В. Бачинської, О.С. Бєлоусової, Л.П. Колєнченка, Н.Б. Ярошевича та ін.
Об'єктом (предметом) лізингу є нерухоме i рухоме майно: машини, устаткування, транспортні засоби, обчислювальна та інша техніка, будинки, споруди, системи телекомунікацій, земля.
Лізингової операції є взаємодією трьох сторін: лізингодавця, лізингоодержувача, постачальника (продавця). Лізингова компанія купує об’єкт лізингу у продавця, бере собі на баланс, потім передає його лізингоодержувачу за договором фінансової оренди. З огляду на це, одним із завдань лізингової операції являється кредитування зданого в оренду предмета. Проте поняття “лізинг” і “банківське кредитування” не тотожні.
Лізинг як перспективний фінансовий інструмент, здатний ефективно розвивати виробництво, активізувати інвестиційний процес у країні має ряд переваг над банківським кредитом [2, с. 261]:
• він дає змогу підприємствам швидше оновлювати матеріально-технічну базу, користуватися новою технікою та прогресивними технологіями;
• не вимагає значних початкових вкладень (15% від вартості об'єкта лізингу);
• заставою виступає предмет лізингу;
• не передбачає в обов'язковому порядку негайної сплати платежів, є гнучкішим, ніж механізм стягнення платежів за кредитною угодою;
• підвищує ліквідність підприємства i здатність сплатити свої майбутні борги;
• дає змогу отримувати додаткові послуги (інформаційного, юридичного, сервісного характеру) з боку лiзингодавця.
Можемо дійти висновку, що активне впровадження лізингових операцій сприятиме оновленню основних засобів завдяки збільшенню доступу підприємств до зовнішніх джерел фінансування інвестицій i розвитку малого та середнього бізнесу завдяки більшій доступності лізингових операцій порівняно з іншими інструментами запозичень, в тому числі і банківським кредитуванням.
Список літератури:
1. Банківські операції: навч. посібник / М. І. Крупка, Є. В. Андрущак, Н. Г. Пайтра; [за ред. д-ра ек. наук, проф. М.І. Крупки]. – Львів: Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка. – 2009. – 248с.
2. Гроші та кредит: навч. посібник / [за ред. д-ра ек. наук, проф. М.І. Крупки]. – Львів: Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка. – 2010. – 408с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^