Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Кутковой С.Ю. Місце валютного ринку в світовій валютній системі
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 4397
  • Автор: kutkovoy
  • Дата: 11-11-2011, 19:34
 (голосов: 2)
11-11-2011, 19:34

Кутковой С.Ю. Місце валютного ринку в світовій валютній системі

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Кутковой С.Ю., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-52с

Місце валютного ринку в світовій валютній системі

Як нам відомо під валютним ринком[1], розуміється ринок на котрому грошові ресурси однієї держави використовуються для придбання валюти іншої держави.Аналізуючи сучасний валютний ринок слід насамперед виділити масштаби його функціонування.Масштаб валютного ринку повязаний із такими угодами міжнародного рівня, як:
1.Угоди про робочу силу.
2.Угоди щодо міжнародної торгівлі.
3.Операції валютного характеру.
Сучасний стан валютного ринку України(за підсумками вересня 2011року) доцільно проілюструвати виходячи з Прес-релізу Національного банку України[2], датованого 10 жовтня 2011 року відповідно до якого станом на вересень поточного року відбулося значне зростання внутірішньодержавної величини попиту на іноземну валюту.У цій ситуації величину чисттого попиту на закордонну валюту було нівельовано за допомогою валютних інтервенцій та курсових коливань.Протягом вересня cпостерігалося значне зниження ринкового курсу гривні щодо долара, та її подальше знецінення відповідно до офіційного курсу на 0,03 відсотка.Отже, валютний ринок-це своєрідна система взаємовідносин між членами системи міжнародних розрахунків, щодо:операцій з валютою, інвестиційних операцій, та решти операцій, що використовуються у ході обміну іноземної валюти.
Стан та структура валютного ринку свого часу досліджувалися такими вченими, а саме:А.Гальчинським, В.Міщенком, Д.Піскуловою, С.Соколенком.Технічний аналіз валютного ринку досліджувався у працях: Стіва Нісона, Томаса Маєрса, Теда Ерла, Дональда Ламберта, та знаменитого Джорджа Лейна котрий, навіть у свої 75 років[4], з успіхом використовував стохастичні дослідження ринку.
Щодо актуальності даної теми, слід відмітити стан валютного ринку у світовому масштабі щоденно змінюється і характеризується як часткою великих доходів, так і великих збитків.
Валютний ринок на сучасному етапі представлено такими установами, як: валютні біржі, дилерські контори, різноманітні брокерські фірми, і т.д. Щодо головного валютного ринку, то ним безумовно визнано Українську міжбанківську валютну біржу, котра налічує численні відділення та філії у таких містах: Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одесса та Львів.Об'єднує усі вищезазначені філії так-звана система цифрового зв'язку, котра забезпечує постійний та швидкий обмін інформацією, що використовується в процесі торгів.Для того, щоб забезпечити гідне місце валютного ринку у світовій валютній системі, перший повинен раціонально розвивати рівень своєї інфраструктури використовуючи диверсифіковану інтеграцію у всі регіони нашої держави, тобто повинна простежуватися взаємодія регіонів та центральних ланок управління.
Як відомо стан національного валютного ринку напряму залежить від тенденцій розвитку світового валютного ринку, отже стан світового валютного ринку станом на квітень 2011 року згідно із даними Федерального Резервного банку був наступним[3]:

Кутковой С.Ю. Місце валютного ринку в світовій валютній системі


Кутковой С.Ю. Місце валютного ринку в світовій валютній системі


*Всі дані, представлені в млн. доларів США[3]

Як бачимо на світовому валютному ринку переважають операції СПОТ(як у середньоденному так і у місячному періодах).Процентна зміна за операціями СПОТ є від'ємною як у середньоденному так і місячному обсягах.Сучасний стан світового валютного ринку не можна назвати стабільним, через постійні зміни валютний курсів, та інші фактори.
Отже, ми поступово наблизилися до основи міжнародного ринку-Євроринку. Як відомо на Євроринку розрахунки проводяться у євровалюті(для прикладу долар США на рахунку неамериканського банку(не лише європейських) називатиместья Євродоларом.Євроринок приваблює намамперед, тим що на ньому відсутній державний контроль.Відсутність контролю робить такі операції надзвичайно вигідними у порівнянні із кредитуванням в національній валюті.
Євроринку належить велика кількість банків, котрі розташовані у міжнародних фінансових центрах.
Підсумовуючи вищесказане, Україна на даний момент опинилася у досить складній ситуації на валютному ринку., це повязують насамперед із неефективною політикою у ЗЕД, неналежним розвитком вітчизняного законодавства та нормативно-правових актів.Наша держава повинна бути більш гнучкою у політиці протекціонізму у сфері валютного регулювання.Протекціонізм можна реалізувати шляхом застосування валютних обмежень.Отже, ключовою причиною виникнення валютного ринку була потреба здійснення та обслуговування економічних відносин міжнародного рівня, що повязане з тим що спершу валютні ринки здійснювали обслуговування тільки торговельних операцій, а пізніше роширили коло їх діяльності.Отже, без валютного ринку економічна діяльність на міжнародному ринку фактично неможлива.

Список використаних джерел:
1. Ходаківська В.П., Данілов О.Д.Ринок фінансових послуг: Навчальний посібник. – Ірпінь: Академія ДПС України, 2001. – 501 с.
2. Веб-сайт Національного Банку України, стан валютного ринку за підсумками вересня 2011р.: http://www.bank.gov.ua/Publication/pres_service/2011/valutn_rynok_101011.pdf
3. Веб-сайт Федерального Резервного банку: http://www.ny.frb.org/fxc/2011/aprfxsurvey2011.pdf
4. Веб-сайт Секреты трейдинга: http://www.forex-secret.ru/trade9.htm

Посилання: Валютний ринок, місце в світовій валютній системі

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^