Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Кобрин С. Необхідність державного регулювання ринку цінних паперів
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
13-05-2011, 17:14

Кобрин С. Необхідність державного регулювання ринку цінних паперів

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Кобрин С., 2011
ЛНУ імені Івана Франка

Необхідність державного регулювання ринку цінних паперів

Регулювання ринку цінних паперів — це об’єднання в єдину систему певних методів і прийомів, що дозволяють упорядкувати діяльність усіх його учасників і операцій між ними шляхом встановлення державою певних вимог та правил задля підтримки рівноваги взаємних інтересів всіх учасників, з метою забезпечення його соціальної справедливості, прозорості, надійності і відкритості та запобігання зловживанням і порушенням на ньому.
Основні функції щодо регулювання фондового ринку в країні на¬лежать державі, адже цей ринок є настільки масштабним та ризиковим для фінансової безпеки країни, пред'являє настільки високі ви¬моги до інфраструктури та ресурсів на його будівництво, що тільки зусилля держави «згори» можуть надати йому цивілізованої та безпеч¬ної форми. По суті, має бути масштабна програма створення ринку цінних паперів у країні, адекватна державним програмам приватизації та структурних змін у галузях господарства.
Функції регулювання і контролю за ринком цінних паперів здійс¬нюється державою шляхом формування спеціальних структур, потре¬ба в яких зумовлюється специфікою способів регулювання, пов'я¬заних з контролем за розкриттям обширних масивів інформації; вида¬чею великої кількості ліцензій та спеціальних дозволів; організацією реєстрації випусків цінних паперів і професійних учасників фондово¬го ринку; необхідністю постійної адаптації законодавства та підзаконних норм в індустрії цінних паперів, яка швидко розвивається і змінюється; необхідністю для широких верств інвесторів створення органу, який здатен захистити їх інтереси, а також цілим рядом інших обставин.
Ринок цінних паперів повинен регулюватися державою. Адже саме за допомогою ефективних державних інструментів та методів регулювання можна досягти реалізації загальнонаціональних інтересів та забезпечення безпеки інвестиційної діяльності в економіці України, що б гарантувало залучення іноземних інвесторів
Висновок
Що ж ми констатуємо - регулювання фондового ринку є обов’язком урядів. Альтернативи державному регулюванню не існує.
Список використаних джерел
1. Андрущенко І. Г. Проблеми організації та перспективи розвитку державного контролю вітчизняного фондового ринку / І. Г. Андрущенко // Актуальні проблеми економіки. – 2002. – № 1. – С. 11–13.
2. Бойко О. Державне регулювання економіки // Збірник наукових праць ІПСТ. – 2005. - №7. – с.70-82.
3. Гольденберг О. Удосконалення державного регулювання ринку цінних паперів в Україні // Формування ринкових відносин в Україні – 2006 - № 6 – с.42-46.
4. Динаміка та сучасний стан вітчизняного фондового ринку // Фінансовий ринок України – 2009 - № 11 – с. 12-14.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
Октябрь 2018 (175)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
Апрель 2018 (16)
^