Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Микула Г. Розвиток валютного ринку в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
14-11-2011, 17:41

Микула Г. Розвиток валютного ринку в Україні

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Микула Г., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-46с

Розвиток валютного ринку в Україні

Ефективне функціонування національного валютного ринку в сучасних нестабільних умов є одним із найпріорітетніших завдань сучасної економіки загалом. Ще більшої актуальності це питання набирає в умовах процесів глобалізації та фінансових криз, що здійснюють прямий і опосередкований вплив на валютний ринок України. (2) По мірі розвитку фінансової глобалізації національні фінансові та валютні ринки все більш інтенсивно інтегруються у єдиний світовий фінансовий простір. (1)
Успішний розвиток валютних відносин можливий лише за умови існування особливого ринку, на якому можна вільно здійснювати операції з купівлі-продажу валюти. Такий ринок прийнято називати валютним ринком. Без такої можливості економічні контрагенти просто не змогли би реалізовувати свої валютні відносини. (3)
Останні події у світі демонструють важливість впливу валютної сфери на економіку загалом. З початком розгортання світової фінансової кризи Україна була абсолютно не готова до серйозних впливів кризових явищ через паралельне розгортання внутрішніх економічних і політичних факторів. За станом на 01.01.2009 року міжнародні резерви України дорівнювали 31,5 млрд. дол.США, при цьому протягом 2009 року ситуація на валютному ринку України визначалася перевищенням попиту на валюту над її пропозицією, що пояснювалося значними виплатами за зовнішнім боргом та погіршенням умов зовнішньої торгівлі. На початку 2010 року на валютному ринку України спостерігалося сезонне зниження активності його учасників як за операціями купівлі, так і за операціями продажу валюти. (2) На жовтень 2011 року обсяг резервів НБУ становить 34, 6 млрд. дол. США, до вересня він зріз до 38 млрд. дол. США, але потім почав неухильно скорочуватися. (4)
За статистичними даними обсяг міжнародних резервів НБУ на початок 2011 року становив 34,6 млрд. дол. США. При цьому обсяг операцій на міжбанківському вітчизняному валютному ринку становив 25,4 млрд. дол. США. З початку 2011 року спостерігалася тенденція зростання обсягу чистих надходжень іноземної валюти від нерезидентів, зокрема, за експортно імпортними операціями та зовнішніми запозиченнями. (2)
На функціонування валютного ринку вельми активно впливають стан макросередовища, коливання ділової активності та економічна і політична нестабільність в країні. Тому необхідно розробляти заходи щодо регулювання валютного ринку з урахуванням усіх чинників впливу та загальнонаціональної програми економічного розвитку держави. (3)


Список використаних джерел
1. Борисова С.Є. - Вплив фінансової глобалізації на розвиток валютного ринку України (Електронний ресурс) / Режим доступу - www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/pips/2007/BSEC.../021...
2. Журавка Ф.О., Колдовський А.В. - Проблемні аспекти сучасного розвитку валютного ринку України (Електронний ресурс) / Режим доступу - www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/pprbsu/2011.../11_31_...
3. Пилипенко В.В. - Національний валютний ринок в контексті світового економічного простору (Електронний ресурс) / Режим доступу - www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/knp/172/knp172_153-15...
4. Сайт НБУ - www.bank.gov.uaThe development of the foreign exchange market in Ukraine

Effective functioning of the foreign exchange market is one of the most important economic goals. The foreign exchange market are influenced by many factors. The main among them are: financial globalization, financial crises, political factors, the imbalance of supply and demand for the currency. We analyzed the amount of reserves the central bank of Ukraine in recent years. Is necessary to develop new control measures for the currency market.

Посилання: Валютний ринок, валютні інтервеції, фінансова глобалізація

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^