Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції державних фінансів 2011 » Числяк А. Запровадження в Україні податку на розкіш. Європейська практика.
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
14-11-2011, 20:37

Числяк А. Запровадження в Україні податку на розкіш. Європейська практика.

Категорія: Сучасні тенденції державних фінансів 2011

УДК 336
© Числяк А., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-45с

Запровадження в Україні податку на розкіш. Європейська практика.

11 листопада 2011року було опубліковано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо податку на багатство», яким з 1 січня 2012 року планується збільшити податкове навантаження на багатих. Згідно із документом, протягом 5 років фізичні особи, резиденти і нерезиденти платитимуть новий податок у випадку власності рухомого і нерухомого майна в Україні і купівлі дорогих товарів. В уряді планують отримати від запровадження нового податку близько 800 млн. грн. на рік. Ці кошти спрямуються на виплати пенсій та надбавок до них Пенсійним фондом.
Цей податок не звільняє фізичних осіб від сплати інших податків.
Один раз в рік тим, хто володіє нерухомістю, доведеться сплатити 2% мінімальної зарплати за:
1 кв. м квартири площею понад 300 кв. м.
Володіння будинком площею від 600 кв. м.
Із землі несільськогосподарського призначення площею понад 0,5 га потрібно буде платити 5% від нормативної оцінки ділянки або 25% від оцінки землі в області.
За володіння легковим автомобілем або мотоциклом з об’ємом двигуна від 4000 куб. см і 800 куб. см відповідно громадяни заплатять 20% мінімальної зарплати за кожні 100 куб. см.
Власники літаків і вертольотів будуть платити по 0,2% мінімальної зарплати за 1 кг ваги, а податок для водних суден у 20% мінімальної зарплати буде прив’язаний до потужності двигуна.
При покупці годинників, ювелірних виробів з дорогоцінних металів вартістю понад 2 тис. євро, а також взуття, одягу, хутра, антикваріату вартістю від 3 тис. євро потрібно буде протягом місяця сплатити 10% їх вартості.
Практика оподаткування розкоші є традиційною у світі.
Для прикладу візьмемо досвід держав, де подібний податок давно працює.
В Австрії, Великобританії, Німеччині, Франції, Швейцарії та інших європейських державах податки на нерухомість складають в середньому 1-2% її вартості. Власникові котеджу площею 500-600 кв. м у престижному районі Австрії або Швейцарії часто доводиться платити за нього державі 10-15 тисяч євро в рік. За порівняно рядовий будиночок в Ніцці його господареві доведеться розщедритися на 3 тис. євро податків в рік. У Франції оподатковуються сім`ї, які мають у власності майно вартістю більше 750 тисяч євро незалежно від річного доходу. З 2006 року і було різко посилено оподаткування надприбутків у Німеччині, де максимальна ставка податку на доходи громадян була підвищена з 42 до 45%.
У Болгарії податок на розкіш платитимуть власники особистих яхт, літаків і вертольотів, а також автомобілів, потужність двигуна яких більше 150 кінських сил або обсягу двигуна більше 3000 куб. см. Поповнять скарбницю також власники квартир і будинків, площа яких перевищує 250 кв.м. Крім того, уряд буде стягувати податок з відсотків, що виплачуються банками за депозитами, які перевищують 50 тисяч євро .
Податок на багатство діє також в Італії. Власники нерухомості, яхт та приватних літаків на Сардинії сплачують його. Сукупні надходження від податку оцінюють в 1 млрд. доларів щорічно. Як підрахували італійські журналісти, найбільше від нового закону постраждав Сильвіо Берлусконі, у якого на Сардинії виявилося сім вілл.
У Голландії податок на розкіш платять майже всі громадяни. Оподаткуванню підлягають вся власність резидентів незалежно від місця її розташування і певні види власності нерезидентів. Ставка податку на капітал – 0,8%. Оподаткування здійснюється за вирахуванням боргів та особистих субсидій.
В Норвегії розкішшю вважаються банківські депозити і цінні папери, нематеріальні активи, за умови їх використання, наприклад, здача в оренду патенту, дорогих автомобілів та морських річкових суден. Поблажки передбачені для тих резидентів, хто придбав майно в кредит, з-під податку виводяться неоплачені за кредитом залишки.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2023 (6)
Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
^