Стратегічні орієнтири » Фінансові історії та біографії » Астафьєва О.С. "Джордж Сорос: легенда фінансового ринку та фінансовий геній"
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1936
  • Автор: Olena777
  • Дата: 14-11-2011, 23:54
 (голосов: 1)
14-11-2011, 23:54

Астафьєва О.С. "Джордж Сорос: легенда фінансового ринку та фінансовий геній"

Категорія: Фінансові історії та біографії

УДК 336
© Астафьєва О.С., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-44с

"Джордж Сорос: легенда фінансового ринку та фінансовий геній"

Як і буває з відомими людьми про них висловлюють як позитивні,так і негативні думки. З одного боку спільнота вважає,що Джордж Сорос,статок якого в 2011 році згідно журналу “Forbes” оцінюється в 14 мільярдів доларів,має такий успіх на фінансовому ринку,тому що отримує інформацію від інсайдерів и використовує її в своїх фінансових спекуляціях. На думку ж інших людей,Сорос володіє дуже сильною інтуїцією,без якої він би не зміг приймати настільки успішні рішення. Існує навіть думка,що він входить до таємної групи міжнародних фінансистів,які хочуть залишатись невідомими,керуючи процесами на фінансових ринках світу. Дізнавшись,що та чи інша людина якимсь чином потрапила до журналу “Forbes”,який щорічно проводить рейтинг найбагатших та найвпливовіших людей світу,в людини виникають одразу питання: “ З чого ж починався шлях цієї впливової людини і на чому він так швидко заробив такий великий статок?”[3]
Джордж Сорос народився 12 серпня 1920 року в Будапешті у сім'ї адвоката. В 1947 році його сім'я,щоб уникнути переслідувань нацистами,емігрувала у Великобританію. Тут Сорос і вступив до Лондонської школи економіки,яку з успіхом закінчив через три роки. Йому читав лекції угорський філософ Карл Поппер, який став надалі його наставником. Метою життя Джорджа стала ідея Поппера про створення на землі відкритого суспільства. Тому ним і були створені різноманітні благодійні фонди по всьому світу. Після закінчення Сорос дуже довго не міг знайти собі роботу у зв’язку із своєю національністю та відсутністю протеже. Тільки у 1953 році він отримав місце в компанії свого співвітчизника “Сінгер і Фрідландер”. Робота і в той же час стажування проходили в арбітражному відділі,який знаходився поряд із біржею. Через деякий час Соросу набридла нудна робота і в 1956 році він приїхав до США і почав працювати в невеликій брокерській фірмі на Уолл-Стріт. Сорос почав свою кар’єру в США з міжнародного арбітражу, тобто купівлі цінних паперів в одній країні і продажу їх в іншій.
Після введення Кеннеді додаткового збору на іноземні інвестиції бізнес Сороса був в одну мить знищений і він вирішив повернутися до філософії. З 1963 по 1966 рік він повертається до написання свого трактату “Тяжка ноша свідомості”, але вимогливий Джордж Сорос не задоволений своєю працею, оскільки вважає, що він просто передає думки свого наставника Карла Поппера. На цьому кар'єра філософа була закінчена і в 1966 році він повернувся в бізнес. З капіталу компанії в сто тисяч доларів Сорос створив інвестиційний фонд. Отримавши значний прибуток за три роки роботи, в 1969 році Сорос стає співвласником і керівником фонду “Дабл Ігл” ,який перетворився надалі в загальновідомий “Квантум” (Quantum Group). Фонд “Квантум” займався спекуляціями з цінними паперами. За перші десять років свого існування прибуток за рік становив 3365 %. Це і принесло Соросу значну частину його сьогоднішнього капіталу.
16 вересня 1992 року називають “чорна середа”.В це й день Сорос відкрив короткі позиції по фунту стерлінгів,вклавши 10 мільярдів доларів. Зігравши на раптовому падінні фунту стерлінга по відношенню до німецької марки,він заробив за один день 1 мільярд доларів. Після цього Сороса почали називати “Людиною,яка зламала Банк Англії”.
У 1997 р. Сорос, як це сталось і з англійським фунтом стерлінгів,обвалив національні валюти країн Азіатсько-тихоокеанського регіону -Кореї, Тайваню, Таїланду, Гонконгу, Індонезії, Малайзії, Сінгапуру і Філіппін. Лише фінансистам Китаю вдалося протистояти атаці і уникнути економічної кризи.
У січні 1999 року Джордж Сорос передбачив обвал курсу акцій високотехнологічних компаній США і зіграв на зниження, проте помилився в термінах, і очолюваний їм інвестиційний фонд Quantum Fund втратив 1 млрд. доларів, оскільки навесні 1999 років індекс NASDAQ продовжував зростати. У грудні 1999 року Quantum Fund зіграв на підвищення індексу NASDAQ, і до лютого 2000 року активи фонду зросли з 6 до 10,5 млрд. доларів. Проте вже в квітні 2000 року стався обвал ринку NASDAQ, і Quantum Fund втратив приблизно 3 мільярди доларів.
В 2001 році Сорос написав книгу “Алхімія фінансів”.В своїй книзі він детально описує свої секрети прийняття рішень під час гри на біржі. Крім того, він пропонує читачеві власну філософію, згідно якої не лише гравці впливають на ринок, але і ринок впливає на гравців.
Джордж Сорос не завжди грав “за правилами”. У 2002 році Паризький суд визнав Сороса винним в здобутті конфіденційної інформації з метою отримання прибутку і засудив до штрафу в 2,2 мільйонів євро. На думку суду, завдяки цим відомостям Сорос заробив близько 2 мільйонів доларів на акціях банку Societe Generale.[2]
У 2011 році Джордж Сорос заявив про закриття організації “Квантум” і пообіцяв повернути вкладникам інвестиції, які складають близько 1 мільярда доларів . Основною причиною припинення роботи фонду є оновлені закони у фінансовій реформі американського уряду, які вимагають істотних обмежень. Сорос разом зі своїми синами має намір віднині займатися бізнесом, з метою збільшення виключно власного капіталу і родинного статку.[1]
Література:
1.Джордж Сорос - [Електронний ресурс]- Режим доступу:
http://luxlux.net/dossier/dzhordzh-soros/
2.Джордж Сорос - [ Електронний ресурс ]- Режим доступу:
http://spaceincome.com/history/investors/george-soros/
3. Джордж Сорос - [Електронний ресурс] - Режим доступу:
http://sozdaiuspech.info/sekrety/george-soros.htm
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
<
tarasvaskiv

15 ноября 2011 19:43

Информація до коментаря
  • Група: Гости
  • ICQ: --
  • Реєстрація: --
  • Публікацій: 0
  • Коментарів: 0
"згідно якої не лише гравці впливають на ринок, але і ринок впливає на гравців" - цілком підтримую, так і є!

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^