Стратегічні орієнтири » Фінанси підприємств 2011 » Коваленко А. Проблеми залучення кредиту вітчизняними підприємствами
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
15-11-2011, 15:48

Коваленко А. Проблеми залучення кредиту вітчизняними підприємствами

Категорія: Фінанси підприємств 2011

УДК 336
© Коваленко А., 2011
ЛНУ Імені Івана Франка, ЕкфМ-52с

Проблеми залучення кредиту вітчизняними підприємствами

В умовах нестабільного економічного середовища, формування нового господарського механізму, який базується на фінансовій самостійності підприємства все важливішу роль відіграє забезпеченість підприємства фінансовими ресурсами.
Наслідки економічної кризи засвідчують необхідність достатнього фінансування підприємства, наявності власних та позикових коштів, належного дотримання основних принципів формування капіталу: забезпечення відповідності капіталу обсягам активів підприємства, мінімізації витрат при формуванні капіталу з різних джерел, забезпечення високоефективного використання [1].
Досвід міжнародного середовища та розвиток ринкових відносин в Україні відзначають залежність фінансово-господарської діяльності від адекватного формування позикового капіталу підприємства.
В сучасних умовах економічного розвитку важливе місце посідає процес залучення кредиту, як одне з основних джерел покриття потреби в обігових коштах підприємства, реалізації поточної господарської діяльності,незалежно від цілей фінансової політики, форм власності та сфери господарювання.
З поміж основних проблем кредитування вітчизняних підприємств можна виділити наступні:
• Недоступність кредитних ресурсів через значні відсоткові ставки та відсутність заставного майна.
• Недотримання гарантій повернення кредитів через збитковість підприємств.
• Відсутність гнучкості з боку банківської системи в бік підприємців через значні ризики банків ат загальна заблокованість процесів кредитування внаслідок важкого виходу з економічної кризи.
• Низький рівень регулювання і підтримки підприємців з боку держави, відсутність логічності і системності в діях влади.
Задля вирішення цих проблем потрібно діяти системно. В першу чергу процес залучення підприємством кредиту повинен здійснюватись за певними етапами, чого не завжди дотримуються вітчизняні підприємства, а саме:
1. Необхідно оцінити здатність підприємства відповідати а своїми зобов’язаннями;
2. розглянути потенційні шляхи залучення кредиту;
3. оцінити ефективність шляхів залучення кредиту;
4. виявити можливості диверсифікації шляхів залучення кредиту;
5. проаналізувати результати, які будуть внаслідок залучення кредиту [2].
Крім того продовжуються негативні процеси і погіршується загальний стан макросередовища –– сьогодні продовжується спад в економіці, значно знизилась платіжна дисципліна з боку підприємців, банкам складно оцінити кредитний проект, ризики, заставне майно. Щоб врахувати можливі збитки банки зробили більш жорстку кредитну політику, скоротили обсяг кредитних портфелів, також цьому сприяє значна питома вага проблемної заборгованості.
Державі необхідно вживати заходів, задля того, щоб стимулювати банки кредитувати реальний сектор, знижувати відсотки. З іншого боку банки на сьогодні не мають надійних позичальників, адже підприємцям потрібна підтримка з боку держави –– необхідно знизити тиск на суб’єктів господарювання та стимулювати банківську систему. Це призведе до позитивних результатів в обох секторах та зростання в економіці.
Список використаних джерел:
1. Фінансовий менеджмент: Підручник / Кер. авт. кол.і наук. ред.. проф.. А. М. Поддєрьогін. –– К.: КНЕУ, 2005.—536 с.
2. Бодаковський В. Ю. Проблеми залучення кредитних ресурсів вітчизняними підприємствами / В.Ю.Бодаковський // Фінанси України. - 2005 - №1. - С.108-109.

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Сентябрь 2020 (14)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
^