Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Москаль В. Фінансовий ринок Китаю - досвід для України
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2565
  • Автор: Moskal V
  • Дата: 15-11-2011, 19:59
 (голосов: 0)
15-11-2011, 19:59

Москаль В. Фінансовий ринок Китаю - досвід для України

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Москаль В., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-45с

Фінансовий ринок Китаю - досвід для України

Фінансовий ринок – неодмінна складова світової ринкової економіки виник давно, але розвивався повільно і переважно розглядався як грошовий ринок. Фінансовий ринок в теперішньому його розумінні, з усім набором фінансових інструментів, сформувався лише на початку 60-х років минулого століття. Динамічні темпи розвитку демонстрував та й демонструє надалі фінансовий ринок Китаю і, зважаючи на значне місце Китаю за обсягами виробництва, можна прогнозувати, що китайська складова СФР постійно зростатиме. При цьому більшість дослідників погоджується, що у майбутньому частка Китаю зростатиме за рахунок Японії та країн південно-східної Азії.
Для початку, давайте, розглянемо основні структурні особливості економіки Китаю, щоб проаналізувати взаємодії регулювання фінансового ринку з основними компонентами економічного зростання. Взагалі, в країнах Азії значну роль у підтримці економічного зростання мав контроль за рухом капіталу та високий рівень внутрішніх заощаджень. У свою чергу, ряд більш успішних в економічному розвитку країн що розвиваються, це, зокрема Китай, спиралися на внутрішні ресурси, у першу чергу на приватні заощадження, які допомогли підтримати економічний розвиток у період, коли світові потоки капіталу суттєво скоротилися. Ріст банківського кредитування прискорювався, коли в інших країнах, включаючи Україну, він швидко уповільнювався. У цьому відношенні було доцільним вчасне застосування певних обмежень на кредитування пов’язаного з будівництвом, так із споживанням, темп зростання якого був і без того доволі високим. У Китаї ще наприкінці 2007 року занепокоєння щодо можливого перегріву на ринку нерухомості змусило уряд країни обмежити ріст кредиту в будівництво і іпотеку. Надзвичайно високий рівень внутрішніх заощаджень у Китаї змусив уряд вдатися до низки заходів з метою стимулювати ринок цінних паперів.
У регулюванні банківського сектору досить позитивним виявився досвід Китаю щодо запровадження обмежень на відношення наданих кредитів до депозитів, що зростають досить швидкими темпами. Запровадження більш жорстких норм до мінімального обсягу капіталу банку теж сприяло концентрації банківського сектору, що є особливо актуальним для України. У сфері регулювання ринку цінних паперів досить позитивним є досвід Китаю щодо запровадження збору на купівлю-продаж акцій, що дав змогу зупинити фондовий ринок від значного перегріву. У сфері політика валютного курсу його повна фіксація до 2005 року і поступова ревальвація сприяли підвищенні довіри інвесторів і досягнення найбільшого у світі рівня золотовалютних резервів. НБУ доцільно врахувати прорахунки з різкою ревальвацією 2004 і 2008 роках, і врахувати досвід Китаю у цьому відношенні.

Використана література:
1. China tells banks to curb lending sources. Reuters, Nov 19, 2007. http://www.reuters.com/
2. Assets of foreign banks in China up 7.37% in '08. Xinhua. 2009-03-14. http://www.chinadaily.com.cn
3. China Raises Stamp Duty to Temper Soaring Stock Market. Reuters 30 May 2007.
http://www.cnbc.com/id/18910940
4. Лондар СЛ. Входження України у світовий економічний простір та трансформація фінансових визначень / СЛ. Лондар // Фінанси України. - 2006. - № 5. - С. 45.

Посилання: ЛНУ ім.І.Франка, ЕКФ-45с, 2011

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (4)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^