Стратегічні орієнтири » Фінансові історії та біографії » Васьків Т.М. Мавроді: “фінансові піраміди не тонуть”
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1947
  • Автор: tarasvaskiv
  • Дата: 15-11-2011, 22:04
 (голосов: 2)
15-11-2011, 22:04

Васьків Т.М. Мавроді: “фінансові піраміди не тонуть”

Категорія: Фінансові історії та біографії

УДК 336
© Васьків Т.М., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-44с

Мавроді: “фінансові піраміди не тонуть”

Сергій Пантелеєвич Мавроді народився у 1955 році в Москві. Закінчив 10 класів середньої школи № 35 у Москві. Під час навчання проявив здібності у математиці і фізиці, перемагав у шкільних олімпіадах. Закінчив також Московський інститут електронного машинобудування. В 1989 році заснував кооператив “МММ”, на базі якого створив кілька десятків комерційних структур, в тому числі і АО “МММ”, що стала найбільшою в історії Росії фінансовою пірамідою, в діяльності якої брало участь, за різними оцінками, від 10 до 15 мільйонів людей.

Персона Сергія Мавроді є неоднозначною. Його часто називають фінансовим генієм, і авантюристом. Хоча метод “ фінансової піраміди” не належить Сергієві Мавроді. Одним із перших фінансову піраміду створив Джон Ло. Цей метод також був застосований у 1919 році Чарльзом Понзі. І надалі такі схеми називають, “схемами Понзі”. Суть методу “фінансової піраміди ” полягає у тому, що банк чи інша депозитно-кредитна установа, приймає депозити під більші від звичайних ( ринкових ) проценти. Для того, щоби така установа стабільно працювала ці кошти потрібно залучати в реальний сектор і виплачувати проценти. Суть “схеми Понці” полягає в тому, що проценти попереднім вкладникам виплачують із внесків ( депозитів) наступних вкладників. І все було би добре якби, ланцюжок не завершувався. Врешті – решт зростає цикл вкладників до такого рівня, що власники піраміди вже не можуть розплатитись із своїми боргами, тому така “мильна бульбашка” зникає. Основою фінансової піраміди є те, що вона із самого початку приречена на невдачу. Тут справа у часі. Також до класичних фінансових пірамід можна віднести піраміду Бернарда Мейдофа.
Подробицями фінансової піраміди Мавроді є те, що вона виникла у вдалий час, після розпаду СРСР. Народ зневірений, тяжкий час, а тут високі відсотки. Високі відсотки, так аж смішно сказати Мавроді досяг росту цін своїх акцій у 127 разів усього за пів року. Проте метою Сергія Мавроді не було розграбувати своїх вкладників. Мавроді хотів вкласти капітал, який отримав від вкладників в реальний сектор, а саме в нафтовидобувну, нафтопереробну та інші високоприбуткові галузі. Також Мавроді хотів розширити випуск своїх акцій за кордон Росії. Таким чином він хотів залучити додатковий капітал. Як наслідок, в програші не залишились би громадяни Росії ( чисто теоретично). Якщо підрахувати, що Мавроді хотів залучити певну кількість капіталу, його піраміда можливо би і “вистрілила”. Якщо би його плани збулися. Проте АО “МММ” була штучно знищена владою. Влада Росії була занепокоєна великою кількістю вкладників. Влада мотивувала дії проти АО “МММ” запобіганням подальшого розорення вкладників. Хоча ніхто не заставляв вкладників вкладати гроші. Мавроді у суді пояснював, що діяв в межах закону. Просидів у тюрмі 4 роки за свої “злодіяння”.

В січні 2011 року Сергій Мавроді оголосив про запуск МММ – 2011. МММ -2011 це фінансова піраміда, особливістю якої є спосіб руху коштів. Кошти рухаються напряму між різними учасниками піраміди. Тобто немає єдиного центру, що акумулював би гроші. Також немає механізму використання акумульованих коштів, окрім як виплати учасникам. Діяльність МММ-2011 триває до сьогоднішнього дня. Правда багато недоліків присутні в діяльності серед яких можна виділити надто довгу затримку виплат.
За оцінками Сергія Мавроді його фінансова піраміда МММ -2011 буде працювати кілька десятків років. Хоча це надто оптимістичний прогноз. Я вважаю, що МММ-2011 не протягне і кількох років.

Висновок може бути тільки один, лише азартний гравець може взяти участь у фінансовій піраміді Сергія Мавроді. Оскільки Мавроді наперед оголосив, що кошти можуть бути втрачені в будь-який момент.

Тези:
1) тільки праця може створити додаткову вартість;
2) крах фінансової піраміди неминучий ;
3) не усі учасники фінансової піраміди зазнають збитків ;
4) інформація найцінніший ресурс сьогодення ;
5) неважливо куди ідуть гроші вкладників, головне, щоб вкладники вірили, що буде прибуток ;
6) якщо хтось отримує, тоді хтось втрачає ;

Васьків Т.М. Мавроді: “фінансові піраміди не тонуть”
Список використаних джерел:

1.Мавроді - [Електронний ресурс]- Режим доступу:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Мавроди,_Сергей_Пантелеевич
2. "схема Понці" - [Електронний ресурс]- Режим доступу:
http://www.biztimes.ru/index.php?artid=1498
3. Фінансова піраміда - [Електронний ресурс]- Режим доступу:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Финансовая_пирамида
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
<
vetal1990

19 ноября 2011 23:42

Информація до коментаря
  • Група: Гости
  • ICQ: --
  • Реєстрація: --
  • Публікацій: 0
  • Коментарів: 0
Дуже цікаво!

Архів новин

Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
Апрель 2020 (6)
Март 2020 (6)
Декабрь 2019 (1)
^