Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Гевко О. Сучасний стан та перспективи розвитку ф'ючерсного ринку в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1866
  • Автор: Oksana Gevko
  • Дата: 15-11-2011, 23:27
 (голосов: 0)
15-11-2011, 23:27

Гевко О. Сучасний стан та перспективи розвитку ф'ючерсного ринку в Україні

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Гевко О., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-44с

Сучасний стан та перспективи розвитку ф'ючерсного ринку в Україні

 Необхідність функціонування в Україні ф’ючерсного ринку зумовлений такими основними причинами:
Перша причина полягає в тому що, на ф’ючерсних ринках нема типів контрактів, які б могли відповідали потребам українських хеджерів.
Друга причина полягає в тому що, вхід на рівень міжнародного ф’ючерсного ринку наших хеджерів майже обмежений. В основному ф’ючерсні біржі є доступними, але щоб провести операції необхідно пошукати брокера, який би погодився працювати з даним клієнтом. Пошук брокера може бути проблемним для українських учасників ринку. Більшість є новими учасниками на міжнародних ринках, які не мають відповідних кредитних рейтингів і репутації. Тому з українськими банками чи компаніями пов’язаний більш високий рівень ризику ніж з іншими учасниками міжнародних ринків.
В Ураїні низький розвиток ф'ючерсного ринку пов'язаний з складними умовами ринкової економіки, а саме: відсутність кваліфікованих економістів-біржовиків, відсутність працівників біржі здатних організувати біржову діяльність потрібної інфраструктури ф'ючерсної торгівлі кризою виробництва, інфляцією. Головною причиною, що уповільнює розвиток в Україні ф'ючерсною торгівлею є слабкий розвиток ринкового середовища, ринкових відносин.
В нашій країні інфраструктура ф'ючерсного ринку є мало розвинена, що є перешкодою залучення в ф'ючерсну торгівлю тисяч підприємств, організацій і широких верств населення. В Україні на більшості підприємстах та організаціях немає фахівців, які б мали високий рівень знань і знали важливість ф’ючерсної торгівлі. Як правило, на підприємствах і організаціях відсутні кадри економістів-біржовиків, які здатні брати участь у біржових справах.
 Отже, можна сказати, спроби вдосконалення ф’ючерсного ринку в Україні, безсумніву, здійснюються. Перш за все усі ці заходи спрямовані на забезпечення його самоокупності. Біржова ф'ючерсна торгівля має бути сформована так, щоб доходи які отримані від ф'ючерсної торгівлі повинні покривали витрати біржі на її проведення. Останнє можливе лише коли є великий обсяг біржових угод на ф'ючерсному ринку. На розвиток ф'ючерсного ринку постійно впливає нерозвиненість товарно-грошові відносин і приватна власність.

Список використаних джерел:
1. Василик О. Д. Теорія фінансів: Підручник. – К.: НІОС, 2000. – 416 с. 
2. http://readbookz.com/book/129/3585.html
3. http://www.lol.org.ua/ukr/showart
4. http://buklib.net/component/option,com_jbook
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
Май 2020 (109)
^