Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Михацько М.М. Ринок іноземних облігацій Швейцарії
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2004
  • Автор: Mariana888
  • Дата: 16-11-2011, 00:03
 (голосов: 0)
16-11-2011, 00:03

Михацько М.М. Ринок іноземних облігацій Швейцарії

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Михацько М.М., 2011

Ринок іноземних облігацій Швейцарії

Ринок іноземних облігацій Швейцарії або ринок «шоколадних» бондів (Chocolate Bonds) появився у 1960-ті роки XX ст. Він став одним із найбільших ринків іноземних облігацій. Іноземних емітентів Швейцарський ринок приваблює низькими % ставками та розвинутою банківською інфраструктурою, стабільністю національної валюти. Аби не підсилювати міжнародну роль власної валюти, Швейцарія намагається уникнути розвитку ринку швейцарського євро-франка. Швейцарія перешкоджає розміщенню Швейцарськими банками єврооблігацій у швейцарських франках, і ті позичальники, які хочуть здійснити емісію у швейцарських франках, можуть це зробити лише шляхом випуску іноземних облігацій.
Швейцарські іноземні облігації – це облігації на пред’явника, деноміновані у швейцарських франках. Мінімальний номінал становить 5 000. швейцарських франків. Середньорічний обсяг випуску іноземних облігацій у середині 90-х років становив понад 20 млрд.дол. США.
Особливістю «шоколадних» бондів є те, що швейцарські франки використовують лише для номінації, а основний потік інвестицій у ці облігації походить від іноземних інвесторів. Справа у тому, що Швейцарія використовує ринок іноземних облігацій, як один із механізмів стабілізації національної фінансової системи. За рахунок того, що Швейцарія є важливим міжнародним фінансовим центром, відбувається постійний приплив великого обсягу іноземного капіталу в країну, що спричиняє дестабілізацію внутрішнього фінансового ринку. Щоб урівноважити ринок, забезпечується відплив капіталу з країни, тому детерміновані у фондах фінансові ресурси, залучені в процесі емісії швейцарських іноземних облігацій повинні бути конвертовані позичальниками в інші валюти. Для заохочення іноземних інвестицій у швейцарські іноземні облігації нерезиденти, які купують такі облігації, звільняються від 35% податку, який в свою чергу стягуються із власників національних швейцарських облігацій.
Список використаних джерел:
1.Рогач О.І. Міжнародні фінанси.
2.Буклемишев О. В. Рынок еврооблигаций. М., 1999.
3.Михайлов Д. М. Мировой финансовый рынок: тенденции развития и инструменты. М., 2000

Посилання: ЛНУ імені Івана Франка Екф - 44

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Январь 2023 (27)
Декабрь 2022 (6)
Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
^