Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Орловська Н.А. Роль фінансових посередників в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1773
  • Автор: Orlovska
  • Дата: 17-11-2011, 20:08
 (голосов: 0)
17-11-2011, 20:08

Орловська Н.А. Роль фінансових посередників в Україні

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Орловська Н.А., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-44с

Роль фінансових посередників в Україні

Ринок фінансових послуг в Україні стрімко розвивається. Банки і страхові компанії вже стали частиною повсякденного життя більшості громадян. Інвестиційні та пенсійні фонди, інтернет-трейдинг та онлайн-банкінг не сприймаються, як щось незвичайне. Це хорошіі умови для появи фінансових посередників, які в подальшому житті повинні стати містком між бізнес-організаціями та клієнтами.
Фінансові посередники відіграють важливу роль у роботі «грошових» установ. Банкіри, страховики та інвестиційні керівники часто звертаються до професіоналів, які вміють продавати специфічні продукти та послуги. Уявіть собі, багато великі страхові компанії в США і Європі взагалі відмовилися від власних відділів продажів. Вони довіряють цю роботу брокерам, що приваблює клієнтів за комісійну винагороду.
Давайте подивимося на посередників очима клієнта. Фінансові послуги допомагають простим людям вирішити дуже важливі завдання. Накопичити гроші для великої покупки, забезпечити захист родичів на випадок настання непередбачених обставин, отримати додатковий дохід за рахунок інвестування вільних коштів. Звичайно, людина може самостійно розібратися у всіх нюансах ринку фінансових послуг. Він витратить певний час, щоб прийняти вірне рішення.
Але, що робити, якщо часу не вистачає? Як отримати достовірні відомості та професійну думку про організацію, продукт, ситуації на ринку? Можна звернутися до фінансових посередників. Брокерські компанії, фондові магазини, страхові та пенсійні консультанти з радістю поділяться з потенційним клієнтом своїми знаннями. Вони не беруть гроші з споживача послуг, оскільки отримують винагороду від організацій, чиї продукти продають.
Чому вигідно співпрацювати з фінансовими посередниками?
Клєнтоорієнтованість - справжній брокер ставить на перше місце інтереси клієнта. Він вибере на ринку фінансових послуг ту пропозицію, яка найкращим чином задовольняє ваші потреби.
Давайте розглянемо приклад. Банкір або страховий агент зацікавлений в тому, щоб продати саме свій продукт. Він буде підкреслювати переваги свого кредиту, або договору страхування, замовчуючи про недоліки.
Посередник має можливість продавати фінансові послуги кількох банків і страхових компаній. Він отримає винагороду у будь-якому випадку, який би продукт не вибрав клієнт. Брокери дорожать своєю репутацією, тому рекомендують рішення, яке максимально враховує інтереси споживача.
У яких випадках варто звертатися до фінансових посередників?
Вибір умов кредитування - кредитний брокер допоможе знайти банк з лояльною вартістю позики.
Необхідність застрахувати майно - великі промислові підприємства давно довірили вибір надійних страхових компаній і вигідних умов страхування брокерам.
Бажання оформити поліс страхування життя - фінансові консультанти вміють дбати про інтереси клієнта.
Плани покупки акцій і паїв інвестиційних фондів, бажання підключитися до інтернет-трейдингу - брокери підкажуть кращі компанії фондового ринку.

Список використаних джерел:
1. Бобров Є.А. Роль та місце ринку фінансових послуг у структурі фінансового ринку//Фінанси України. – 2007. - №4. – С. 88 – 94.
2. Малютін О.К. Оцінка фінансового сектору та його значення в економічному розвитку України // Фінанси України.-2010.-№3.-С.92-100.
3. Стратегія розвитку фінансового сектору України (матеріали Координаційної ради з питань політики фінансового сектору при Кабінеті Міністрів України). - К.: Видавничий дім "Козаки", 2008. - 256 с.
4. Ящук В.В. Ринки фінансових послуг як складова системи економічного розвитку//Фінанси України. – 2010. - №1. – С. 115 – 121.
5. http://zakon.rada.gov.ua.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^