Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Фарбітник М.З. Доцільність інвестування в золото
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1711
  • Автор: martel
  • Дата: 20-11-2011, 21:11
 (голосов: 0)
20-11-2011, 21:11

Фарбітник М.З. Доцільність інвестування в золото

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Фарбітник М.З., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-49с

Доцільність інвестування в золото

В сучасній теорії та практиці інвестування в золото рідко згадується в переліку основних класів активів. Це обумовлено скоріше не тим, що його розглядають як частину певного більш широкого класу активів, а тим, що його роль за останні 30 - 40 років суттєво знизилася. Раніше інвестиційні радники традиційно рекомендували тримати в золоті біля 10-15% портфеля. Зараз така рекомендація є значно менш поширеною. Тим не менш, сучасні дослідження показують, що вкладення 5-10% в золото або в інструменти, цінова динаміка яких напряму залежить від ціни золота, суттєво покращує співвідношення ризик/дохідність для довгострокових портфелів. Це обумовлено тим, що дохідності від інвестицій в золото характеризується від’ємною кореляцією із дохідностями більшості основних класів та категорій активів. [1]
Ринок золота на відміну від інших видів ринків є надзвичайно нестабільним. Не можна заздалегідь прогнозувати майбутній скачок його ціни. Динаміка ринку золота залежить не тільки від цінових факторів, а й від інших нецінових факторів.
Ризики, про які варто знати, перш ніж вкладати засоби в золото:
• Різниця між покупкою і продажем злитків в українських банках в даний час досягає 10%, а при якнайкращих цінах покупки і продажу складає 2-3%. Таким чином, прибутковість від вкладень буде спочатку менша саме на цю різницю. «Якщо приріст складає близько 20% в рік, а різниця - 10%, то можна говорити про прибуток. При нормальному ринку ця маржа скорочується до 1%.
• Витрати на зберігання банківського золота залежно від банку коливаються в діапазоні 50-150 грн. в місяць. [2]
На сьогодні вітчизняні банки пропонують два способи інвестування в банківське золото - продаж безпосередньо злитків і депозити в безготівковому золоті.
Купівля злитку дарує його власнику максимальний обсяг душевного спокою, пов`язаного з відсутністю банківського і політичного ризиків. Вирішивши проблему зберігання, володар золотого злитка може бути достатньою мірою спокійним за своє довгострокове фінансове майбутнє. Основний мінус, що виникає при даному способі інвестування - висока маржа при зворотньому продажі злитка, яка, втім, є наслідком не стільки проблем самого золота, скільки проблем нестабільності саме вітчизняного валютного ринку та загострених кризових явищ в економіці.
Другий спосіб - розміщення депозиту в золоті на різні терміни. Так, деякі банки пропонують своїм клієнтам ставки в золоті на рівні 4,75 - 5,75% на терміни від шести місяців до двох років. Зручність такого продукту для інвестора очевидна. Після закінчення терміну депозиту, метал можна отримати у вигляді злитка або продати за поточною вартістю тому ж банку. Причому різниця між цінами купівлі безготівкового золота буде значно меншою, ніж злитка. Враховуючи ж зростання вартості золота на світовому ринку, фактичні прибутковості по вкладах у золоті - поза конкуренцією. [3]
На мою думку, вклади у золоті на сьогоднішній день є підходящим інструментом, який дозволяє зберегти заощадження з максимальним ступенем надійності. Спираючись на тенденцію багатьох років, золото характеризується переважно висхідним характером, що забезпечує своєму інвестору отримати бажаний прибуток від інвестиції.
Список використаних джерел:
1.Ринок інвестицій для українських інвесторів. - [режим доступу: http://www.pension.kiev.ua/files/GoldMarket.pdf]
2. Особливості міжнародної інвестиційної діяльності на ринках золота. - [режим доступу: http://blog.liga.net/user/babenko/article/3719.aspx]
3. Два способи інвестування у золото. - [режим доступу: http://toplutsk.com/articles-article_879.html]
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^