Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2093
  • Автор: така собі
  • Дата: 20-11-2011, 23:38
 (голосов: 0)
20-11-2011, 23:38

Чайковська І.В. Хедж-фонди

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Чайковська І.В., 2011
ЛНУ імені Івана Франка

Хедж-фонди

Постановка проблеми. Хедж-фонди на сьогоднішній час дужу активно обговорюються. Причиною цього стало зменшення дохідності традиційних фінансових інструментів-взаємних фондів. Дослідженням хедж-фондів займадися такі зарубіжні вчені як: Альфред Вінслоу Джонс, Джордж Сорос, Стівен Коен, А.Чехлов, А.Кобилянський, Є.Хвостик, О.Мошенець, та ін. Проте вітчизнянні вчені ще не є активно зацікавленими у вивчені даної теми.
Метою наукового дослідження є визначення необхідності та ефективності функціонування даної структури, її переваги порівняно з іншими фінансовими інструментами.
Результати. Хедж-фонди- це керовані фонди, які хеджируют більшість своїх відкритих позицій на фінансовому ринку. Хэдж фонди, що працюють на фінансовому ринку, відрізняються друг від друга, вони - на будь-який смак. Питання в тому, як вибрати кращий з тієї категорії фондів, яка відповідає вашій інвестиційній стратегії хеджирования. При виборі фонду слід керуватися різними критеріями, що залежать від індивідуальних переваг інвестора. Найважливіші з них - прибутковість фонду, коефіцієнт витрат, наявність додаткових зборів. Значну роль відіграють досвід і результативність керуючих обраного фонду[4].
У хедж-фонді існують два види партнерів: Загальний (головний) Партнер і Обмежений Партнер. Загальний Партнер – це засновник хедж-фонду. Він займається оперативною діяльністю фонду. Обмежені Партнери беруть участь своїм капіталом, але не беруть участі в торгівлі і щоденній діяльності фонду. Типова форма організації Загального Партнера – ТОВ (LLC – Limited Liability Company – компанія з обмеженою відповідальністю), при цьому він необмежено відповідальний в партнерстві. Обмежений Партнер інвестиційного партнерства відповідальний тільки в межах своїх інвестицій в партнерстві. За всі види послуг, які надає Загальний Партнер, він отримує стимулюючу плату, визначену партнерською угодою. Зазвичай вона складає приблизно 20% чистого прибутку партнерства. Крім того, призначається ще й адміністративна плата, розмір якої, як правило, складає 2–3% величини чистих активів. Результат діяльності хедж-фонду розподіляється між усіма партнерами пропорційно їх пайовій участі. Всі взаємини Партнерів детально визначаються у партнерській угоді, яка є найбільш важливою частиною будь-якого хедж-фонду.
Оскільки хедж-фонд є приватним інвестиційним партнерством, американська Комісія з цінних паперів і бірж (Securities and Exchange Commission, SEC) обмежує кількість інвесторів, які можуть увійти до нього, до 99. При цьому щонайменше 65 з них повинні мати статус “акредитованих”. Статус “акредитованого” інвестора визначається за критерієм чистої вартості пайового внеску, який має певну планку. Її рівень може бути дуже високим і складати величину від 250 тис. до 1 млн. доларів. З урахуванням того, що подібні інвестиції відносяться до розряду ризикованих, то “акредитованому” інвесторові необхідно також довести своє право розпоряджатися такою сумою без збитку для сімейного бюджету. Іншими словами, дати необхідні запевнення, що цей мільйон не є останнім [2].
Найчастіше успіх (або провал) хедж-фонду залежить від менеджера. Вибір менеджера конче важливий, якщо інвестування засноване на якісному підході або поєднанні останнього та кількісного підходів. Якщо ж фонд використовує тільки кількісні методики, то основна роль належить не менеджеру, а команді, яка розробляє моделі[3].
Переваги хеджу-фондів:
•У багатьох стратегій хеджу-фонду є здатність виробляти позитивні доходи як на тих, що зростають так і на падаючих фондових ринках і ринках облігацій.
•Включення хеджу-фондів в збалансований інвестиційний портфель скорочує повний ризик і збільшує його прибутковість. Велика різноманітність інвестиційних стилів хеджу-фонду (багато хто з яких не корелює один з одним) надає інвесторам широкий вибір стратегій хеджу-фонду , щоб максимально реалізувати свої інвестиційні цілі.
•Наукові дослідження доводять, що хедж-фонди мають вищі доходи і знижують повний ризик, в порівнянні з традиційними інвестиційними фондами.
•Хедж-фонди забезпечують ідеальне рішення для довгострокових інвестицій, позбавляючи від необхідності правильного визначення точок входу і виходу з ринків. •Включення хедж-фондів до інвестиційного портфеля забезпечує диверсифікацію, не доступну при традиційному інвестуванніх[5].
По прогнозах консалтингової фірми Mckinsey, найближчими роками вплив хедж-фондів зростатиме: до 2012-го їх активи збільшаться до 3,5 трлн доларів, а засоби, що інвестуються, — до 9–12 трлн доларів[1].
Список використаних джерел
1.Ирина Василенко, Наталья Задерей. Хедж-фонды-доходные и рискованные:[режим доступу:
http://www.prostobank.ua/finansovyy_gid/investitsii/stati/hedzh_fondy_dohodnye_i_riskovannye]
2.Кропельницька С.О. Хедж-фонди-альтернативна форма інвестування капіталу//Фінанси України.-2008-№1/31
3.Мухін Юрій. Хедж-фонди-надприбуток для найдосвідчених// Юргазета.-2007.-№38.
4.Пузатенко В. В. Хеджування валютних ризиків: [режим доступу:
http://intkonf.org/puzanenko-vv-hedzhuvannya-valyutnih-rizikiv/]
5.Финансовые инвестиции - образовательный центр. Что такое хедж-фонд?: [режим доступу:
http://allfi.biz/hedgefunds/chto-takoe-hedge-fond.php]

Посилання: ЛНУ ім. Франка екф-47

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^