Стратегічні орієнтири » Вплив фінансової довіри на ефективність та ризик » Койляк Н.Ф. Взаємозв’язки грошово-кредитної політики та рейтингу надійності облігацій
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1911
  • Автор: nestor_knf
  • Дата: 9-12-2011, 21:51
 (голосов: 0)
9-12-2011, 21:51

Койляк Н.Ф. Взаємозв’язки грошово-кредитної політики та рейтингу надійності облігацій

Категорія: Вплив фінансової довіри на ефективність та ризик

УДК 336
© Койляк Н.Ф., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфС-51с

Взаємозв’язки грошово-кредитної політики та рейтингу надійності облігацій

Аналізуючи взаємозв’язки між грошово-кредитною політикою (далі ГКП) та рейтинги надійності облігацій слід зазначити, що безпосереднього, прямого впливу ГПК не має до рейтингів надійності. Оскільки потрібно мати чітке розуміння – що є ГКП. А саме основним завданням ГКП є стабілізація національної грошової одиниці, шляхом провадження політики «дорогих» або «дешевих» грошей, та низки інших заходів. Хоча в короткостроковому періоді впливати на грошовий ринок може Національний Банк України самостійно але в довгостроковій перспективі досягнення стратегічних цілей можливе лише з постійною співпрацею НБУ та Уряду країни. Оскільки емітентом державних облігацій є уряд країни і в цю ж мить він і виступає позичальником коштів, то і доцільно говорити про певний попит на ці цінні папери уряду.

Попит на ОВДП можуть формувати інвестори або ж сам уряд може заставляти власні облігації у разі залучення грошових коштів. Але якщо засади ГКП не виконуються у країні, то відповідно й порушується баланс на грошовому ринку країни. У такому випадку залучені через облігації кошти будуть відображати внутрішню ситуацію на цінах самих облігацій. Частіше за все при невиконанні ГКП і несприятливих, затяжних процесах попит на цінні папери падає і на ОВДП в цьому ж числі. Таким чином інвестор ризикує власними коштами, тому що ефективність таких вкладень падає. Саме тут і проявляється зв'язок ГКП та рейтингів надійності цінних паперів. Оскільки інвестор або кредитор зацікавлений у безпеці власних коштів, йому потрібні певні орієнтири. Такими орієнтирами виступають провідні, незалежні рейтингові агентства, найвідоміші з них Standart & Poor’s і Moody’s.
Присвоюючи певний рейтинг державним цінним паперам, інвестори або кредитори володіють інформацією про можливі ризики щодо їх коштів і на основі цих даних приймають рішення щодо інвестування. Для спрощення аналітичної інформації вище згадані рейтингові агентства користуються буквенним шаблоном (наведені нижче).
Наприклад у S&P рейтинг формується у умовних межах від ААА – що означає повну кредитоспроможність, до D – що означає неможливість виконання зобов’язань емітентом.

А саме Standard & Poor’s рейтинги:

◦ ААА – Найсильніший
◦ АА - Дуже сильний
◦ А – Сильний
◦ ВВВ – Адекватний
◦ ВВ - Переважно спекулятивні, що широко змінюються
◦ В - Переважно спекулятивні, що широко змінюються
◦ ССС - Переважно спекулятивні, що широко змінюються
◦ СС - Переважно спекулятивні, що широко змінюються
◦ С - Почався процес банкрутства, але платежі за зобов’язаннями продовжуються
◦ D - Зобов’язання не виконуються
У категорії від АА до В можуть додаватися знаки «+» чи «–» для додаткової градації.


Рйтинг Moody’s Investors Service Inc. Дещо інший:


◦ Ааа - Найкраща якість
◦ Аа - Висока якість
◦ А - Вище середнього ступеня
◦ Ваа - Середній ступінь
◦ Ва - Спекулятивні елементи
◦ В - Недостатні характеристики для бажаних інвестицій
◦ Саа - Погане становище
◦ Са - Спекулятивність високого ступеня
◦ С - Нижчий клас

Кредитний рейтинг боргових зобов'язань України станом на 21 липня 2011 року
Койляк Н.Ф. Взаємозв’язки грошово-кредитної політики та  рейтингу надійності облігацій

Хоча і прогнози стабільні але до інвестиційно-привабливих показників далеко.
При правильній роботі регулятора грошового ринку і постійній співпраці з урядом можна досягнути стабілізації грошової одиниці, захистити її від зовнішніх викликів, зробити її більш гнучкою. Це буде слугувати інструментом для вітчизняного бізнесу і для його зарубіжних партнерів. Таким шляхом можна прийти до розвитку економіки, створення нових робочих місць, зростанню національного багатства і підвищення кредитних рейтингів надійності.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
Февраль 2022 (1)
Декабрь 2021 (4)
^