Стратегічні орієнтири » Вплив фінансової довіри на ефективність та ризик » Койляк Н.Ф. Взаємозв’язки грошово-кредитної політики та рейтингу надійності облігацій
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1332
  • Автор: nestor_knf
  • Дата: 9-12-2011, 21:51
 (голосов: 0)
9-12-2011, 21:51

Койляк Н.Ф. Взаємозв’язки грошово-кредитної політики та рейтингу надійності облігацій

Категорія: Вплив фінансової довіри на ефективність та ризик

УДК 336
© Койляк Н.Ф., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфС-51с

Взаємозв’язки грошово-кредитної політики та рейтингу надійності облігацій

Аналізуючи взаємозв’язки між грошово-кредитною політикою (далі ГКП) та рейтинги надійності облігацій слід зазначити, що безпосереднього, прямого впливу ГПК не має до рейтингів надійності. Оскільки потрібно мати чітке розуміння – що є ГКП. А саме основним завданням ГКП є стабілізація національної грошової одиниці, шляхом провадження політики «дорогих» або «дешевих» грошей, та низки інших заходів. Хоча в короткостроковому періоді впливати на грошовий ринок може Національний Банк України самостійно але в довгостроковій перспективі досягнення стратегічних цілей можливе лише з постійною співпрацею НБУ та Уряду країни. Оскільки емітентом державних облігацій є уряд країни і в цю ж мить він і виступає позичальником коштів, то і доцільно говорити про певний попит на ці цінні папери уряду.

Попит на ОВДП можуть формувати інвестори або ж сам уряд може заставляти власні облігації у разі залучення грошових коштів. Але якщо засади ГКП не виконуються у країні, то відповідно й порушується баланс на грошовому ринку країни. У такому випадку залучені через облігації кошти будуть відображати внутрішню ситуацію на цінах самих облігацій. Частіше за все при невиконанні ГКП і несприятливих, затяжних процесах попит на цінні папери падає і на ОВДП в цьому ж числі. Таким чином інвестор ризикує власними коштами, тому що ефективність таких вкладень падає. Саме тут і проявляється зв'язок ГКП та рейтингів надійності цінних паперів. Оскільки інвестор або кредитор зацікавлений у безпеці власних коштів, йому потрібні певні орієнтири. Такими орієнтирами виступають провідні, незалежні рейтингові агентства, найвідоміші з них Standart & Poor’s і Moody’s.
Присвоюючи певний рейтинг державним цінним паперам, інвестори або кредитори володіють інформацією про можливі ризики щодо їх коштів і на основі цих даних приймають рішення щодо інвестування. Для спрощення аналітичної інформації вище згадані рейтингові агентства користуються буквенним шаблоном (наведені нижче).
Наприклад у S&P рейтинг формується у умовних межах від ААА – що означає повну кредитоспроможність, до D – що означає неможливість виконання зобов’язань емітентом.

А саме Standard & Poor’s рейтинги:

◦ ААА – Найсильніший
◦ АА - Дуже сильний
◦ А – Сильний
◦ ВВВ – Адекватний
◦ ВВ - Переважно спекулятивні, що широко змінюються
◦ В - Переважно спекулятивні, що широко змінюються
◦ ССС - Переважно спекулятивні, що широко змінюються
◦ СС - Переважно спекулятивні, що широко змінюються
◦ С - Почався процес банкрутства, але платежі за зобов’язаннями продовжуються
◦ D - Зобов’язання не виконуються
У категорії від АА до В можуть додаватися знаки «+» чи «–» для додаткової градації.


Рйтинг Moody’s Investors Service Inc. Дещо інший:


◦ Ааа - Найкраща якість
◦ Аа - Висока якість
◦ А - Вище середнього ступеня
◦ Ваа - Середній ступінь
◦ Ва - Спекулятивні елементи
◦ В - Недостатні характеристики для бажаних інвестицій
◦ Саа - Погане становище
◦ Са - Спекулятивність високого ступеня
◦ С - Нижчий клас

Кредитний рейтинг боргових зобов'язань України станом на 21 липня 2011 року
Койляк Н.Ф. Взаємозв’язки грошово-кредитної політики та  рейтингу надійності облігацій

Хоча і прогнози стабільні але до інвестиційно-привабливих показників далеко.
При правильній роботі регулятора грошового ринку і постійній співпраці з урядом можна досягнути стабілізації грошової одиниці, захистити її від зовнішніх викликів, зробити її більш гнучкою. Це буде слугувати інструментом для вітчизняного бізнесу і для його зарубіжних партнерів. Таким шляхом можна прийти до розвитку економіки, створення нових робочих місць, зростанню національного багатства і підвищення кредитних рейтингів надійності.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^