Стратегічні орієнтири » Вплив фінансової довіри на ефективність та ризик » Дячук О.А. Довіра як важлива основа функціонування банківських установ
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1847
  • Автор: Дячук О.А.
  • Дата: 21-12-2011, 21:05
 (голосов: 0)
21-12-2011, 21:05

Дячук О.А. Довіра як важлива основа функціонування банківських установ

Категорія: Вплив фінансової довіри на ефективність та ризик

УДК 336
© Дячук О.А., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-52с

Довіра як важлива основа функціонування банківських установ

Усім напевно відомо, що фінансова довіра населення та фінансових установ є важливим аспектом сумлінної співпраці між ними. Нині в Україні можна зазначити про те що саме з довірою виникають певні проблеми.
Не є винятком зокрема і довіра між населенням та банками, на що досить негативно вплинула фінансова криза 2009 року. Це все було зумовлено такими аспектами як неповерненням кредитних коштів, що були надані банком в розпорядження населення, так і в свою чергу депозитів, що були в розпорядженні банків.
Відповідно до цього, значна кількість банків зіткнулися із проблемою фінансової стабільності та ліквідності, деякі були на межі банкрутства. Це досить підірвало взаємну довіру.
На сучасному етапі банківські установи роблять все можливе, щоб відновити довіру споживачів їхніх послуг, що не можна охарактеризувати легким процесом. Важливим моментом, для відновлення довіри, на нашу думку є, достовірно подана інформація, що стосується реклами. Досить часто рекламні брошури та телебачення зокрема, нав’язують практично нульові проценти кредитування, чи кредити на товари. Проте, згодом виникають певні проблеми, що пов’язані з певними прихованими відсотковими ставками або послугами, значними комісіями, тощо. Це в сою чергу викликає незадоволення клієнтів банку.
Варто зазначити, що задля відновлення відносин із клієнтами банки стали більш прозорішими та відкритими. Це можна підтвердити за допомогою даних аналітичної компанії Агенство фінансових ініціатив та Міжнародного рейтингового агентства «Standard & Poor’s». Під час проведення певних досліджень ці два агентства зазначили про значне зростання рівня прозорості українських банків за останні кілька років.
Позитивним зрушенням можна вважати зростання кількості депозитів. За останній рік збільшення депозитного портфелю банків підвищилось на 22%. В більшості це депозити в національній валюті – у гривнях. Загалом з початку 2011 року банкам було довірено 300 млрд. гривень. Це свідчить про збільшення залученого капіталу банківських уу, що у свою чергу означає підвищення ліквідності та стабільності роботи банку.
Важливим для банків є забезпечити надійність, високу якість наданих послуг, помірними і прийнятними для населення тарифами. Це також дасть значний поштовх до зростання довіри серед учасників системи.
Варто також зазначити, що для подолання виникнення несприятливих ситуацій, а також відновлення довіри у банківській системі потрібно провести ряд дій.
В першу чергу потрібно стабілізувати фінансові ринки та й загалом економічну ситуацію. Це, доречі, стосується не тільки України. Це завдання є одним із пріоритетних, яке визначили країни «великої вісімки» для повернення фінансової довіри не лише банківських установ, а між усіма учасниками ринку фінансових послуг. Це питання потребує впровадження певних реформ у фінансовій системі.
Також потрібно здійснити забезпечення захисту прав споживачів фінансових послуг. У цьому розумінні споживачами виступають як банки, так і їхні клієнти. Потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед населення. Це має забезпечити уникнення конфліктів, а також професійний підхід усіх учасників банківського сектору.
Важливо для банків є підтримання на належному рівні своєї репутації, адже, її втрата чи зниження підривають довіру. В свою чергу Національний банк України повинен забезпечити належний нагляд за діяльністю банків, що включає їх стан, та проведення рекапіталізації проблемних установ.
Це ще далеко не повний перелік дій, виконання яких забезпечить відповідну фінансову довіру. Проте, дасть позитивний поштовх на цьому шляху.


Список використаних джерел
1. http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?dovira__osnova_budyakoyi_groshovofinansovoyi_sistemi&objectId=139774
2. http://money-news.te.ua/2011/08/29/banky-povernuly-doviru-do-depozytiv/
3. http://news.finance.ua/ua/~/6/0/all/2011/02/22/228733
4. http://ukrfondrinok.com/papers/34-banks/62-problema-doviri.html
5. http://dspace.uabs.edu.ua/bitstream/123456789/5886/1/nedobrochesna%20BR.pdf

Посилання: фінансова довіра

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
^