Стратегічні орієнтири » Чинники формування інститутів фінансового ринку » Борошок М.С. Регуляторна діяльність Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
22-12-2011, 00:20

Борошок М.С. Регуляторна діяльність Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Категорія: Чинники формування інститутів фінансового ринку

УДК 336
© Борошок М.С., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-47с

Регуляторна діяльність Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку


Інфраструктура фондового ринку України, в сучасних умовах, є нерозвиненою. Її розвиток гальмується рядом проблем, які спричинені в основному недосконалістю законодавства, а також системою регулювання багатьох аспектів, які залишились несформованими. Існує також проблема непрозорості операцій на фондовому ринку. Так, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України не володіє достатньою кількістю інформації, щоб розрахувати ринкову капіталізацію фондового ринку.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом виконавчої влади, очолює систему державного регулювання. Для реалізації функцій ДКЦПФР взаємодіє з державними законодавчими та урядовими органами, які мають сприяти ефективному функціонуванню ринку цінних паперів.
Основні цілі ДКЦПФР: сформувати та забезпечити реалізацію єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування фондового ринку в Україні, скоординувати діяльність державних органів у цій сфері; здійснювати державне регулювання та контроль за випуском, обігом цінних паперів, запобігати порушенню законодавства через застосування відповідних санкцій; сприяти розвитку фондового ринку, адаптувати національний ринок до міжнародних стандартів.
Щодо завдань ДКЦПФР повинна брати участь в опрацюванні проектів законів та нормативно-правових актів, роз’яснювати порядок застосування законодавства про цінні папери; встановлювати правила, вимоги, порядок, стандарти, процедури випуску й обігу цінних паперів; надавати ліцензії для діяльності з випуску та обігу цінних паперів, а також надавати дозвіл на обіг цінних паперів українських емітентів за кордоном; координувати роботу з підготовки спеціалістів з питань фондового ринку, проводити їх сертифікацію, організовувати наукові дослідження з питань функціонування фондового ринку, а також інформувати громадян про свою діяльність і стан фондового ринку.
Діяльність Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за перше півріччя 2011 року була спрямована на реалізацію заходів, які визначені Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада», яка передбачає конкретні кроки щодо розвитку фондового рику й сектору фінансових послуг. Із цього потрібно зазначити, що головним принципом регулювання фондового ринку є першочергова реалізація загальнодержавних інтересів і забезпечення гарантій та безпеки інвестиційної діяльності в економіці України.
ДКЦПФР продовжує роботу направлену на удосконалення механізму захисту прав інвесторів; розвиток інструментів ринку цінних паперів; удосконалення законодавства про цінні папери та фондовий ринок; удосконалення системи розкриття інформації на ринку цінних паперів; розвиток інвестиційної інфраструктури. До негативних наслідків діяльності ДКЦПФР можна віднести відсутність сучасної нормативної бази, а також закритий характер діяльності.
Отже, одним із найважливіших напрямів роботи ДКЦПФР були та залишаються і сьогодні розвиток системи розкриття інформації на ринку цінних паперів та формування єдиної системи збору, обробки та аналізу інформації яка отримується від учасників ринку цінних паперів. Але цю систему потрібно удосконалювати, і починати це потрібно із формування ефективної законодавчої та нормативної бази.
Список використаних джерел:
1. Звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом І півріччя 2011 року. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ssmsc.gov.ua/fund/info
2. Здобувач І.В , Гончарук. Регулювання та ефективність функціонування ринку цінних паперів в Україні. – Науковий вісник НЛТУ України №21.7 . -2011
3. Шелудько В.М. Фінансовий ринок: Підручник. — 2-ге вид., стер. — К.: Знання, 2008. — 535 с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.
^