Стратегічні орієнтири » Чинники формування інститутів фінансового ринку » Борошок М.С. Регуляторна діяльність Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
22-12-2011, 00:20

Борошок М.С. Регуляторна діяльність Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Категорія: Чинники формування інститутів фінансового ринку

УДК 336
© Борошок М.С., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-47с

Регуляторна діяльність Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку


Інфраструктура фондового ринку України, в сучасних умовах, є нерозвиненою. Її розвиток гальмується рядом проблем, які спричинені в основному недосконалістю законодавства, а також системою регулювання багатьох аспектів, які залишились несформованими. Існує також проблема непрозорості операцій на фондовому ринку. Так, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України не володіє достатньою кількістю інформації, щоб розрахувати ринкову капіталізацію фондового ринку.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом виконавчої влади, очолює систему державного регулювання. Для реалізації функцій ДКЦПФР взаємодіє з державними законодавчими та урядовими органами, які мають сприяти ефективному функціонуванню ринку цінних паперів.
Основні цілі ДКЦПФР: сформувати та забезпечити реалізацію єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування фондового ринку в Україні, скоординувати діяльність державних органів у цій сфері; здійснювати державне регулювання та контроль за випуском, обігом цінних паперів, запобігати порушенню законодавства через застосування відповідних санкцій; сприяти розвитку фондового ринку, адаптувати національний ринок до міжнародних стандартів.
Щодо завдань ДКЦПФР повинна брати участь в опрацюванні проектів законів та нормативно-правових актів, роз’яснювати порядок застосування законодавства про цінні папери; встановлювати правила, вимоги, порядок, стандарти, процедури випуску й обігу цінних паперів; надавати ліцензії для діяльності з випуску та обігу цінних паперів, а також надавати дозвіл на обіг цінних паперів українських емітентів за кордоном; координувати роботу з підготовки спеціалістів з питань фондового ринку, проводити їх сертифікацію, організовувати наукові дослідження з питань функціонування фондового ринку, а також інформувати громадян про свою діяльність і стан фондового ринку.
Діяльність Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за перше півріччя 2011 року була спрямована на реалізацію заходів, які визначені Програмою економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада», яка передбачає конкретні кроки щодо розвитку фондового рику й сектору фінансових послуг. Із цього потрібно зазначити, що головним принципом регулювання фондового ринку є першочергова реалізація загальнодержавних інтересів і забезпечення гарантій та безпеки інвестиційної діяльності в економіці України.
ДКЦПФР продовжує роботу направлену на удосконалення механізму захисту прав інвесторів; розвиток інструментів ринку цінних паперів; удосконалення законодавства про цінні папери та фондовий ринок; удосконалення системи розкриття інформації на ринку цінних паперів; розвиток інвестиційної інфраструктури. До негативних наслідків діяльності ДКЦПФР можна віднести відсутність сучасної нормативної бази, а також закритий характер діяльності.
Отже, одним із найважливіших напрямів роботи ДКЦПФР були та залишаються і сьогодні розвиток системи розкриття інформації на ринку цінних паперів та формування єдиної системи збору, обробки та аналізу інформації яка отримується від учасників ринку цінних паперів. Але цю систему потрібно удосконалювати, і починати це потрібно із формування ефективної законодавчої та нормативної бази.
Список використаних джерел:
1. Звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом І півріччя 2011 року. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ssmsc.gov.ua/fund/info
2. Здобувач І.В , Гончарук. Регулювання та ефективність функціонування ринку цінних паперів в Україні. – Науковий вісник НЛТУ України №21.7 . -2011
3. Шелудько В.М. Фінансовий ринок: Підручник. — 2-ге вид., стер. — К.: Знання, 2008. — 535 с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2021 (6)
Октябрь 2021 (69)
Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
^