Стратегічні орієнтири » Чинники формування інститутів фінансового ринку » Булій Н.О. Розвиток посередництва на фінансовому ринку України
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2141
  • Автор: buliy
  • Дата: 28-12-2011, 23:43
 (голосов: 0)
28-12-2011, 23:43

Булій Н.О. Розвиток посередництва на фінансовому ринку України

Категорія: Чинники формування інститутів фінансового ринку

УДК 336
© Булій Н.О., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-41с

Розвиток посередництва на фінансовому ринку України

Забезпечення економічних відносин між учасниками ринку відбувається через фінансових посередників, завдяки яким вирішуються проблеми функціонування фінансового ринку. На ньому відбуваються процеси акумуляції, розподілу та перерозподілу вільних фінансових ресурсів [2].
Мета роботи: визначення головних проблем стану та розвитку посередництва на фінансовому ринку України.
Дослідженню даної теми приділили увагу такі вчені, як Білостецька В.О., Бобров Є.А., Орлова Н.С., Ткаченко Н. та інші.
Одним з найголовніших чинників забезпечення ефективного функціонування фінансового ринку є розвиток посередництва на ньому. Фінансове посередництво відображає відносини, які складаються на фінансовому ринку у процесі руху фінансових ресурсів і грошових коштів.
Фінансове посередництво – здійснення професійної діяльності на фінансовому ринку. Фінансове посередництво розглядається у вузькому і широкому розумінні, що пов’язано з існуванням прямого і непрямого фінансування. У вузькому розумінні – це надання послуг на фінансовому ринку за комісійну винагороду (надання агентських послуг або здійснення розрахункових операцій); пов’язане з прямим фінансуванням. У широкому розумінні – це надання трансформаційних послуг; пов’язане з непрямим фінансуванням [5].
На фінансовому ринку здійснюють свою діяльність різноманітні фінансові посередники, які взаємодіють із суб'єктами господарювання, а також між собою. Вони відіграють важливу роль у переміщенні коштів, акумулюють невеликі, часто короткострокові заощадження численних власників, дають великі суми і на тривалий час тим, кому вони потрібні. Багато посередників мають унікальні риси, але всім їм властиве одне: вони випускають власні зобов'язання.
З погляду С.В. Герасимової, фінансові посередники – це сукупність фінансових установ (банки, страхові компанії, кредитні спілки, пенсійні фонди). Ці установи акумулюють кошти фізичних та юридичних осіб, зокрема й шляхом випуску цінних паперів, а потім на комерційних засадах надають ці кошти позичальникам [3].
Фінансові посередники відіграють найвагомішу роль в акумуляції грошових коштів, фінансових ресурсів. Саме з їх допомогою між покупцями і продавцями на фінансовому ринку будуються посередницькі відносини.
Тобто учасники таких відносин певною мірою виступають у ролі продавця чи покупця. Управління грошовими ресурсами здебільшого здійснюють банківські установи. Однак цю функцію можуть виконувати і небанківські фінансово-кредитні установи.
Проте, розвиваючи фінансовий ринок, необхідно ґрунтуватись на тому, що першочергове значення мають якість і доступність фінансових послуг, а не те хто саме з фінансових посередників їх надає [1].
Роль фінансового посередництва на фінансовому ринку важко переоцінити, бо функціонують згідно з особливостями фінансового ринку України, співвідношення попиту та пропозиції, що склались в певний момент часу [5].
Список використаних джерел:
1. Білостецька В.О. Посередницька діяльність в Україні // Фінанси України. – 2006. – №3. – С. 35–45.
2. Бобров Є.А. Роль та місце ринку фінансових послуг у структурі фінансового ринку // Фінанси України. – 2007. – №4. – С. 88–94.
3. Герасимова С.В. Роль фінансових посередників в організації інвестиційної діяльності акціонерних товариств / С.В. Герасимова // Фінанси України. – 2007. – № 4. – С. 103-111.
4. Корнєєв В.В. Модифікація форм фінансового посередництва в Україні / В.В. Корнєєв // Фінансовий ринок. – 2008. – С. 77-85.
5. Орлова Н.С. Структурні елементи фінансового ринку та механізми їх взаємодії // Менеджер. – 2007. – №1 (39). – С. 137–142.
6. Ткаченко Н. Шляхи розвитку посередництва на страховому ринку України // Вісник KHTEУ. – 2007. – №6. – С. 77–84.
7. http://www.ukrstat.gov.ua – Фінансове посередництво в Україні.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Ноябрь 2022 (19)
Октябрь 2022 (83)
Июнь 2022 (30)
Май 2022 (25)
Апрель 2022 (1)
Март 2022 (1)
^