Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2011 » Шабат С.А. Управління портфелем інвестицій
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-12-2011, 19:43

Шабат С.А. Управління портфелем інвестицій

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2011

УДК 336
© Шабат С.А., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-45с

Управління портфелем інвестицій

Всiх людей можна роздiлити на дві частини: бiльша частина населення не знає, як заробити гроші, натомість менша частина - не знає, як їх використати. Ці умови створюють сприятливе середовище для розвитку кредитно-інвестиційних вiдносин.
На сьогоднішній день, iнвестиційна активність індивідуальних інвесторів та юридичних осіб передбачає вкладання тимчасово вільних коштів не в один, а бажано у велику кількiсть інвестиційних об’єктів. Цей метод одержав назву «портфельне інвестування».
Інвестиційний портфель - це цiлеспрямовано сформована сукупність об´єктів фінансового та реального інвестування, що призначена для реалізації попередньо розробленої стратегії вiдповідно до інвестиційних цілей, визначених у цій стратегії.
Принципами формування iнвестиційного портфеля є наступнi:
• Відповідність складу портфеля iнвестиційній стратегiї компанії.
• Обов’язкова оцінка всіх можливих альтернатив для кожного проекту.
• Забезпечення прийнятних для компанiї співвідношень між основними цілями: прибутковістю, зростанням капiталу, мінімізацією ризику та ліквідністю.
• Колегіальність у прийнятті рішень щодо складу портфеля.
• Забезпечення відповідальності та керiвництва портфелем відповідно до статуту корпорації.
З середньострокових і довгострокових iнвестицій, формується портфель реальних проектiв. Інколи до портфеля можуть включатися і короткострокові проекти — придбання підприємств і виробництв, обладнання, що не потребує монтажу, незавершених об’єктiв, іншої нерухомості.
Принцип обов’язкової оцiнки можливих альтернатив говорить про необхідність розрахунку економічної ефективності інвестицій за всіма можливими варіантами реалізації проекту: нове будівництво, реконструкція та розширення, технічне переозброєння дiючого підприємства або незакінченого об’єкта.
Забезпечення прийнятних для компанiї співвідношень між: різним характером i спрямуванням компаньйонів — з одного, та основними цілями, що створює взаємозв’язком цих цiлей, з іншого.
Колегіальність у прийняттi рішень про склад проекту визначає необхідність єдності думок, оскільки кожний компаньйон відповідає своїм капіталом за реалізацiю проекту і сподівається на одержання певного прибутку на вкладений капітал.
Вiдповідальнiсть за відбір проектів і формування портфеля несуть інвестиційні менеджери.
Інвестицiйними менеджерами здійснюється оперативне керівництво портфелем.
Після визначення iнвестиційної політики компанії, а також після формування портфеля реальних iнвестицій, формується портфель цінних паперiв.
Управлiння портфелем потребує логічного підходу і дає хороші результати пiсля аналізу потреб інвестора, а також після доступних для включення в портфель iнвестиційних інструментів. При формуванні портфеля повиннi враховуватися такi умови: необхiдний рівень поточного доходу, збереження капіталу, приріст капіталу, податковi аспекти, ризик.
Кожен з цих факторів відiграє значну роль при визначенні типу портфеля, що підходить для певного iнвестора. Портфель може формуватися як сукупність певної кількостi об’єктів реального чи фінансового інвестування, або ж за рахунок певного виду фінансових інструментів.
З огляду на існуючi законодавчі обмеження найвигіднішими, є операції з цінними паперами, їх придбання дозволено всiм, починаючи з індивідуального інвестора і закінчуючи великими фірмами i корпораціями. Існують певні обмеження відповідно до емісії окремих видiв фондових інструментiв. Формування портфеля активiв може здійснюватися за рахунок широкого спектра фондових iнструментів, основними з яких є:
• акції відкритих акціонерних товариств;
• деривативи;
• державні та мунiципальні облігації;
• сертифікати та опцiони акцій;
• облігації підприємств;
• комерційні папери;
• приватизаційні ціннi папери;
• депозитні сертифікати банків, ощадні сертифікати та інше.
Відповідно до цiлей інвестування до портфеля включають фондові інструменти. Вкладання коштів у якi має різну мету і формування яких знаходиться під впливом багатьох як суб’єктивних, так і об’єктивних чинників, у тому числі: фiнансових можливостей інвестора, можливостей залучення зовнішніх джерел фiнансування з метою інвестування, інвестиційного клімату в державі, кон’юнктури iнвестиційного ринку, особистих якостей iнвестора.
Провівши аналіз усіх чинників інвестор взмозі зупинити свій вибір на одній або декількох цілях, відповідно до яких формується інвестицiйний портфель. Сформований портфель може бути віднесено до того чи іншого типу, що вимагає відповiдних методів управління та нагляду.
Інвестиційний портфель формується згiдно з принципами, які випливають з iнвестиційної стратегії.
Основним принципом вважається: – принцип вiдповідності складу портфеля iнвестиційній стратегії компанії передбачає залучення до портфеля таких проектів, якi повинні забезпечити інвестору реалізацію його стратегічних цiлей.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2019 (6)
Декабрь 2018 (18)
Ноябрь 2018 (49)
Октябрь 2018 (175)
Июнь 2018 (5)
Май 2018 (4)
^