DataLife Engine > Якість фінансових послуг та інструментів > Баб'як І. Прогнозування курсу акцій "Дніпроенерго"

Баб'як І. Прогнозування курсу акцій "Дніпроенерго"


1-11-2011, 00:36. Разместил: jerunka
Прогнозування курсу акцій "Дніпроенерго"

ПуАТ «Дніпроенерго» є одним з провідних українських виробників електроенергії та тепла.
На сьогоднішній день ПАТ «Дніпроенерго» - компанія-лідер серед п'яти теплових енергогенеруючих компаній країни.

Її встановлена потужність становить 8185 МВт, що складає 16% від загальної потужності електростанцій України. На її частку припадає 8,9% від загального обсягу виробленої в державі електроенергії. Питомі витрати палива на виробництво 1 кВт / год електроенергії є одними з найнижчих в Україні.
Чисельність персоналу компанії нараховує близько 8671 чоловік.

Пріоритетними стратегічними напрямами розвитку ПуАТ «Дніпроенерго» є
 Підтримка прийнятного стану наявного устаткування (нині реконструюються енергоблоки № 3 Криворізької ТЕС та № 9 Придніпровської ТЕС, виконується ремонт обладнання);
 Будівництво нових економічних і «чистих» енергоблоків та об'єктів інфраструктури (розглядаються альтернативні варіанти будівництва ПГУ, блоків з котлами ЦКШ, ССКД та інші);
 Реалізація проектів спрямованих на охорону навколишнього середовища (зараз проводиться реконструкція електрофільтрів блоку № 3 Криворізької ТЕС із застосуванням комбінованої електронно-іонної технології та електрофільтрів блоку № 11 Придніпровської ТЕС за технологією компанії «Альстом», впровадження сіркоочищення із застосуванням кріомагнітної сепарації на блоці № 9 Придніпровської ТЕС, впровадження систем екологічного моніторингу на енергоблоках і пристрій рибозахисту на всіх ТЕС, забезпечення складування золошлакових відходів з мінімальною шкодою для навколишнього середовища і т.д.).

Ці проекти вимагають акумуляції коштів для їх реалізації і значних інвестицій. Для забезпечення фінансування ведеться робота по затвердженню інвестиційної складової до тарифу на електроенергію та залученню кредитних коштів, у тому числі розглядається можливість співпраці з міжнародними економічними і фінансовими інститутами для залучення ресурсів у здійснення інвестиційних проектів на пільгових умовах.

ПуАТ «Дніпроенерго» реалізує свої акції на українських біржах, а також залучає іноземні інвестиції. Політика «Дніпроенерго» спрямована на швидкий та якісний розвиток електроенергетики, шляхом залучення значної кількості коштів,як іноземних, так і коштів українських інвесторів.

На «Українській Біржі» ціна однієї акції складала в середньому 720 грн, а максимальна ціна 785 грн спостерігалася на початку звітного місяця. Динаміка цін за період 28 вересня – 28 жовтня наведена нижче.

Баб'як І. Прогнозування курсу акцій "Дніпроенерго"

Шляхом побудови регресивної шкали, можна спрогнозувати що ціна на одну акцію на 1 грудня 2011 року зросте і буде становити 713 грн, при похибці у 5%. Дані регресивного аналізу наведенні нижче.

Баб'як І. Прогнозування курсу акцій "Дніпроенерго"

Вернуться назад