Стратегічні орієнтири » Перспективи розвитку страхової системи України » Королюк Б.М. Перспективи розвитку системи страхування депозитів в Україні
Информація до матеріалу
 (голосов: 2)
8-03-2012, 10:42

Королюк Б.М. Перспективи розвитку системи страхування депозитів в Україні

Категорія: Перспективи розвитку страхової системи України

Королюк Б.М.
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-38с

Перспективи розвитку системи страхування депозитів в Україні

Реформування і вдосконалення, створення дієвих механізмів для забезпечення надійності і ефективності системи страхування депозитів є гострою необхідністю для нашої держави в сучасних умовах. Для стабільного функціонування банківської системи необхідною є наявність достатнього ресурсного потенціалу комерційних банків. Депозитне страхування функціонує майже у всіх країнах з розвинутою ринковою економікою. Воно покликана вирішувати не лише завдання відшкодування втрат вкладникам в результаті ліквідації або банкрутства банку, але і запобігати вилученню вкладів з банків, які переживають певні фінансові труднощі.
Запровадження системи страхування депозитів настільки важливе для вирішення економічних та соціальних проблем, що в США цю подію в економічному житті країни ХХ ст. визначають як другу за значимістю після створення Федеральної Резервної Системи [3].
В даний час в Україні систему страхування депозитів представляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Основною ціллю діяльності Фонду є захист прав та інтересів фізичних осіб – вкладників банків, філій іноземних банків. Фонд гарантує вклади громадян, які розміщені в учасниках Фонду в національній та іноземній валюті, включаючи відсотки, в розмірі вкладів. Варто зазначити, що розмір відшкодувань кожному вкладнику банка-учасника Фонду зріс з 1998 від 0,5 до 150 тис. грн., однак він і надалі практично гарантує захист лише дрібних вкладників [1].
Світова фінансово-економічна криза спричинила значне зниження довіри населення до фінансово-кредитних установ в Україні. Для запобігання в подальшому зменшенню обсягів депозитних вкладень та відтоку коштів з рахунків в банку нагальним питанням є реформування системи страхування депозитів за зразком країн з розвинутою ринковою економікою [2]. Основними стратегічними завданнями повинні стати запровадження введення страхування депозитів фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, як і в національній, так і в іноземній валютах, для стимулювання підприємницької активності, також забезпечення зростання фінансових ресурсів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб через розширення джерел їх формування, запровадження щорічного фіксованого внеску від розміру депозитів банківськими установами, удосконалення існуючої нормативно-правової бази.
Отже, створення ефективної системи депозитного страхування є життєво необхідним для нашої держави для підвищення довіри населення до банківської системи в цілому, що є передумовою зростання депозитних вкладень, а разом з цим розширення фінансових можливостей банків, трансформацію вільних фінансових ресурсів в інвестиції, що забезпечить стабільність і економічне зростання в державі.

1.Закон України „Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" від 20 вересня 2001 року №2740.
2. Вовчак О.Д., Завійська О.І. Страхові послуги: Навчальний посібник. - Львів: Видавництво "Компакт-ЛВ", 2005. - 656с.
3. Базилевич В. Д., Базилевич К. С. Страхова справа. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: Т-во „Знання”, КОО, 2002. – 203 с.

Посилання: страхування депозитів, депозитне страхування

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^