Стратегічні орієнтири » Фінансовий супермаркет 2012 » Ільків Х.А. Характеристика системи електронних грошей PayPal
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2912
  • Автор: Christina
  • Дата: 16-05-2012, 02:05
 (голосов: 0)
16-05-2012, 02:05

Ільків Х.А. Характеристика системи електронних грошей PayPal

Категорія: Фінансовий супермаркет 2012

Актуальність теми: дана тема набула особливої актуальності в останні роки. В часі стрімкого розвитку інформаційних технологій та швидких економічних та політичних змін у світі, люди особливу увагу стали приділяти економії часу та можливості доступу та користування власними коштами в будь-який момент часу. Платіжна система PayPal є одним з тих засобів розрахунків, що “йде в ногу” з розвитком новітніх технологій та потребами своїх клієнтів.
Мета дослідження: ознайомлення з принципами роботи в платіжній системі PayPal, а також визначення її основних переваг та недаліків.
Рівень опрацьованості в літературі: дана тема не є достатньо розкрита в літературних джерелах. Це пов’язане з тим, що PayPal, по-перше, не є достатньо поширеною платіжною системою в Україні, а по-друге, з тим, що дане питання має здебільшого практичний характер.
Завдання дослідження:
- визначення основних переваг і недоліків платіжної системи PayPal;
- ознайомлення з основними принципами роботи PayPal;
- ознайомлення з процесом реєстрації в платіжній системі PayPal.1. Загальна характеристика платіжної системи PayPal
Динамічний розвиток мережі інтернет і, як наслідок бурхливий розвиток мережевої торгівлі виявив необхідність в швидких і надійних способах оплати, які б дозволили не замислюватися про те, коли у банку операційний час, який сьогодні курс тієї або іншої валюти, які терміни зарахування платежу, які б дозволили не стояти в чергах і заповнювати багаторядкові квитанції про переказ готівкових коштів.
Відразу ж на ринку з'явилися електронні платіжні системи, які задовольнили практично усі вищеописані вимоги. Вони пропонують різний набір послуг і дають можливість своїм користувачам комфортно і безпечно відправляти і приймати платежі, а також є досить зручним інструментом для ведення бізнесу, як для фізичних так і для юридичних осіб.
Наприклад, на пострадянському просторі, безумовним лідером є російська система Webmoney, також популярні знову ж таки російська Yandex.Деньги і українські iMoney і Limonex. У Європі популярна британська Moneybookers.com.
Але пальму світової першості міцно захопила американська компанія PayPal.com(дослівний переклад з англійського - "заплати приятелеві"), яка заснована в 1998 році і яка через деякий час була придбана відомим американським монстром онлайнового аукціонного бізнесу eBay Inc. Відтоді PayPal - це найбільш популярний спосіб прийому і відправки інтернет - платежів на аукціоні eBay, у більшості американських і західноєвропейських інтернет магазинів і одна з найбільш динамічних у свому розвитку серед електронних платіжних систем, у світі. Вона доступна жителям майже двохсот країн, кількість, зареєстрованих в Paypal користувачів вже упевнено переступило відмітку в 200 мільйонів. Темпи розвитку компанії змусили багато сервісів онлайн-платежів призупинити свою діяльність, а Paypal зайняв монопольне положення на ринку.
Paypal істотно відрізняється тим, що практично усі електронні платіжні системи, яких зараз багато, в т.ч. і в російськомовному сегменті інтернету до реальних грошей відношення не мають і грошові одиниці в них представлені т.з. "титульними знаками" - тому ними і не можна розплатитися в переважній більшості зарубіжних інтернет магазинів і на аукціоні eBay(який до речі прагне зробити Paypal єдиним дозволеним засобом платежів). Paypal же пропонує потужний комплексний фінансовий інструмент де усі операції здійснюються справжніми, "живими" грошима. Ви "прив'язуєте" до свого Paypal аккаунту платіжну картку (чи декілька), банківський рахунок, можете у будь-який момент автоматично поповнити свій баланс або вивести гроші, і навіть якщо Ви що-небудь продаєте, то можете приймати оплату від клієнтів безпосередньо з їх платіжних карток (їм необов'язково мати Paypal аккаунт) і багато що інше. До речі, Paypal тісно взаємодіє з фіскальними органами, передаючи їм інформацію про отримані користувачем платежі.
Paypal першою зробив революцію у світі мобільних технологій, зробивши реальністю миттєві платежі за допомогою мобільного телефону. Одна з дуже зручних послуг за визнанням багатьох користувачів - це т.з. Мобільні Платежі (Paypal Mobile Payments), доступна на даний момент тільки жителям США. Користувачі ті, що підключили її можуть навіть не заходити на сайт Paypal - усі платежі здійснюються в допомогою мобільного телефону через СМС. Досить відправити на певний номер тест типу "Send $20 to(ідентифікатор користувача) ", набрати підтверджувальний код і платіж буде негайно відправлений. Ця послуга робить звичайний мобільний телефон універсальним і безпечним платіжним терміналом. Тепер все, що треба для здійснення оплати у будь-якому місці у будь-який час - ця наявність мобільного телефону.
На жаль від країни до країни Paypal пропонує абсолютно різні набори послуг: максимальний їх набір доступний жителям США, майже усі доступні в країнах Західної Європи, Китаї, Австралії, але для країн пострадянського простору цей набір мінімальний або близький до такого. У більшості з них на даний момент можна тільки відправляти платежі, "прив'язуючи" до свого рахунку Paypal платіжну картку.
Відкриття і утримання аккаунта абсолютно безкоштовні. Відправка коштів в Paypal також безкоштовна (проте невелику комісію може узяти банк в якому у Вас відкрита карта - за транзакцію поза країною, за конвертацію і так далі). Плата за послуги Paypal знімається з одержувачів грошей. Тут все залежить від багатьох чинників : який вид аккаунта відкритий у Одержувача платежу(їх три на вибір : Personal, Premier, Bussiness), чи в одній країні знаходяться Продавець і Покупець і багато що інше. [4]

2. Процес реєстрації в PayPal
Відкриття і утримання аккаунта на Paypal, як і відправка платежів в цій системі - абсолютно безкоштовні. Для реєстрації Вам знадобиться :
Платіжна картка, на рахунку якої має бути сума еквівалентна, як мінімум декільком доларам США(інакше Paypal авторизувати її не вийде).
Діюча e - mail адреса : підійде будь-яка, але найоптимальніший варіант не використовевати популярні безкоштовні сервіси, а використати e - mail у вигляді логін@домен.com (до них у служби безпеки Paypal більше довіри).
ІНСТРУКЦІЯ ПО РЕЄСТРАЦІЇ :
Перейдіть на сайт PayPal.com, в правому верхньому кутку виберіть бажану мову інтерфейсу, а потім тисніть на посилання "Зареєструватися".
На наступній сторінці спочатку, Вам запропонують вибрати країну проживання і мову інтерфейсу. Є можливість вибрати російську мову. [5]
Після вибору країни, у Вас автоматично з’явиться поле для вибору типу рахунку.
Типи рахунку:
- «Personal Account»- для персонального користування, тобто для обміну коштів між друзями,знайомими, ліміт коштів в системі Paypal для України і інших країн СНД станове 100$, а для інших країн - 500$. Не можливо в цьому типі рахунку поповнити кошти з кредитної карти, цей тип рахунку тільки для внутрішнього користування в платіжній системі.
- «Premier Account» - має всі можливості персонального акаунту (дивіться вище), є також можливість поповнення рахунку в платіжній системі з допомогою кредитної карти, і також користувачам цього типу рахунку надається багато додаткових можливостей(інструменти для оплати на сайті, інструменти для проведення аукціонів та інші)
-«Business Accounts» - має всі можливості системи Paypal, тип рахунку призначений для фірм та користувачів, які здійснюють дуже великі обороти коштів, і користувачі цього типу рахунку мають платити податок і декларувати свої доходи, так як дуже великі обороти коштів відбуваються в системі. [7]
Тепер на цій же сторінці необхідно вибрати тип створюваного аккаунта. На вибір пропонується 2 типи : для приватних (фізичних осіб) і для компанії (юридичних осіб).
Ільків Х.А. Характеристика системи електронних грошей PayPal [2]
Вибравши тип аккаунта і країну проживання, натиснувши "Відкрити рахунок" Ви потрапите на сторінку, де буде запропоновано ввести персональні дані. Форма досить проста і з її заповненням проблем виникнути не повинно. Вводити інформацію треба англійською мовою(латиницею).
Тепер Вам запропонують ввести реквізити платіжної картки, яка використовуватиметься при роботі з PayPal. Ви можете зробити це пізніше і пропустити цей етап реєстрації(прибравши відповідну галочку). Якщо на вашій карті немає коштів (як мінімум еквіваленту декількох доларів США), то варто відкласти введення її реквізитів, оскільки PayPal не зможе провести авторизацію карти, при якій він блокує суму в $1 на деякий час, потім повертаючи її.
Ільків Х.А. Характеристика системи електронних грошей PayPal [2]
Тепер, для успішного закінчення реєстрації Вам потрібно лише натиснути "Я згоден відкрити рахунок", що автоматично означає, що Ви приймаєте Призначену для користувача угоду і Політикові конфіденційності Paypal.
Якщо карта була успішно авторизована, Ви вирішили ввести її пізніше, або навіть якщо вона була відхилена Вас попросять виконати наступний крок: підтвердити ваш e - mail адресу, яка була вказана в реєстраційній формі.
Перевірте вхідну пошту в електронному ящику, який Ви вказали при реєстрації. Якщо там є лист від PayPal з темою "Активуйте свій рахунок PayPal"! знайдіть в ньому і натисніть на посилання "Натисніть тут для активації вашого рахунку", Ви потрапите на сайт PayPal, де для підтвердження також знадобиться ввести вибраний при реєстрації пароль.
У випадку якщо посилання не працює, то зайдіть у Ваш Paypal аккаунт і у вкладці "Список Завдань" виберіть "Підтвердити адресу електронної пошти".
Потім на наступній сторінці в "Крок 2" виберіть "Натисніть це посилання, якщо ця кнопка в тілі електронного листа". і введіть цифровий код(confirmation number) з листа, що прийшов Вам.
Якщо ніяких листів від PayPal Вам не приходило, то Ви можете вислати собі лист з кодом для верифікації повторно натиснувши на цій же сторінці внизу на посилання "запросити новий номер підтвердження".
Тепер, для повноцінної роботи з PayPal Вам необхідно верифікувати свою платіжну картку. Це додатковий захід безпеки Paypal, яка підтвердить, що саме Ви власник використовуваної карти. Пройшовши цю процедуру Ви також піднімете ліміти(обмеження обороту) свого PayPal аккаунта.
Процес верифікації карти досить простий. Суть його полягає в наступному : з вашої карти знімається $1.95(ці гроші згодом повертаються або на карту або на баланс), потім, у виписці операцій по карті, в деталях цього платежу ви знаходите 4-х значный код(деталі платежу платежу виглядатимуть приблизно так : "1234PAYPAL - *EXPUSE", перші 4 цифри, - ваш код), який треба ввести на сайті PayPal. Упізнати цей код ви можете за допомогою інтернет-банкінгу, дзвінка в службу підтримки банку, отримавши виписку операцій по карті.
Верифікувати карту бажано відразу ж після реєстрації аккаунта, оскільки до верифікації карти існують досить жорсткі ліміти суми платежу, що одномоментно відправляється. Особливих утруднень верифікація карти, як правило ні у кого не викликає. [5]

3. Переваги і недоліки PayPal
Найголовніший козир Paypal це глобальність. За допомогою цієї платіжної системи, наприклад, житель РФ, може легко зробити оплату в інтернет - магазин США або Китаю і гроші будуть отримані в лічені секунди.
По-друге швидкість і простота. Здійснюючи купівлю не треба кожного разу вводити багаторядкові банківські реквізити або дані платіжної картки. Досить знати ідентифікатор одержувача, а він по геніально простій задумці відповідає e - mail адресі, яку використовував користувач при реєстрації.
Третім по порядку, але зовсім не по важливості номером варто поставити безпеку. Ніхто окрім Paypal не дізнається реквізитів Вашої платіжної картки. Адже залишати їх в усіх місцях, де здійснюються покупки досить неприємно. Компанія буквально схиблена на безпеці і заходи, що вживаються, викликають невдоволення багатьох користувачів, які безпідставно обмежені у своїх дії.
Проте керівництво компанії ставить на противагу статистику де кількість дій класифікованих, як "шахрайство" в Paypal значно нижче, ніж при операціях з платіжними картками. Користувачам надається можливість онлайнового рішення суперечок за участю Paypal за допомогою т.з. диспуту. Якщо користувач доведе свою правоту, то сплачена сума буде йому повністю повернена - якщо ж грошей у особи, що отримала ці кошти на рахунку немає, то фіксовану суму постраждалій стороні поверне Paypal.
Четверте це те, що Paypal є найпопулярнішим і найзручнішим способом відправки і прийому платежів для користувачів інтернет аукціоні eBay. Причому більше 90% продавців на аукціоні приймають плату за свої товари тільки за допомогою Paypal. Компанія eBay зараз має філії майже в 3-х десятках країн, величезна кількість зареєстрованих користувачів, колосальний об'єм угод здійснюваних щодня. Популярність eBay останнім часом значно виросла і на пострадянському просторі. Paypal пропонує, як Продавцям, так і Покупцям на аукціоні безліч додаткових послуг, які роблять компанію не просто платіжним сервісом, а зручним і багатофункціональним інструментом для ведення бізнесу.
Також слід зазначити наявну можливість автоматичного обміну валют, тобто якщо рахунок відправника платежу відкритий в іншій валюті ніж рахунок одержувача, то платіж буде конвертований в потрібну валюту(причому центр, що здійснює конвертацію, може бути як Paypal, так і банк користувача, що відправляє платіж). В даний момент підтримуються декілька десятків найбільш популярних світових валют. [4]
Незважаючи на переваги PayPal, використання її українцями ризиковано через законодавчі прогалини в цій сфері. Для реєстрації з платіжній системі PayPal клієнтові необхідно мати міжнародну кредитну картку або банківський рахунок, за допомогою яких можна поповнити свій "електронний гаманець".
Більшість новинок, запропонованих у сфері інтернет-послуг, частенько обіцяють полегшити життя споживачеві. Як у випадку з так званими електронними гаманцями, що спрощують покупки або продажі, оплату послуг, здачу в оренду приміщення і багато що інше. Очевидні переваги роблять електронні платіжні системи (ЕПС) усе більш популярними, у тому числі і серед українців. Тим більше що цей сегмент ринку продовжує поповнюватися.
Так, на сьогодні для громадян України вже відкриті двері в деякі ЭПС - WebMoney, Ru - Pay, Portmone, PayCash. А з недавнього часу Україна також була включена в число країн, громадяни яких можуть відправляти грошові кошти будь-якому користувачеві системи PayPal.
Слід зазначити, що для реєстрації з системі PayPal клієнтові необхідно мати міжнародну кредитну картку чи банківський рахунок, за допомогою яких можна поповнити свій "електронний гаманець".
Проте, перш ніж зареєструватися в Paypal або у будь-якій з вищеперелічених електронних систем і внести свої цілком реальні гроші в "електронний гаманець", варто замислитися про законодавчі передумови для проведення розрахунків в PayPal.
Цікаво, що нині в Україні терміни "електронні гроші" або "електронний гаманець" в законодавстві не визначені. Не кажучи вже про врегулювання особливостей функціонування електронних платіжних систем(PayPal, Webmoney і інші), які є по суті фінансовими установами і формально мають бути внесені у відповідний Реєстр.
Принаймні, це витікає із Закону "Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг". Крім того, в цьому контексті не можна не згадати про Закон "Про платіжні системи і переказ коштів в Україні", що дозволяє фінустановам укладати договори з платіжними організаціями міжнародних платіжних систем про участь в цих системах і реєструвати їх відповідно до окремого положення. Проте, виходячи з позиції НБУ з цього питання, ці положення навряд чи можна розповсюдити на системи, що здійснюють розрахунки за допомогою "електронних грошей", у тому числі і PayPal. [1]


Список використаних джерел

1. http://www.prostobank.ua
2. https://www.paypal.com/ua
3. http://tods-blog.com.ua/internet-business/paypal/
4. http://www.vxzone.com/paypal.htm
5. http://www.vxzone.com/paypal-registration.htm
6. http://en.wikipedia.org/wiki/PayPal
7. http://ua-money.info/index/0-20
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^