Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Федецька Х.А. Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго» на 1 грудня 2012 року
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1138
  • Автор: ParhonyukOlya
  • Дата: 30-10-2012, 20:29
 (голосов: 0)
30-10-2012, 20:29

Федецька Х.А. Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго» на 1 грудня 2012 року

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

Федецька Х.А.
ЛНУ ім. Івана Франка, Екф-48с, 2012р.

Прогноз курсу акцій ПАТ «Донбасенерго» на 1 грудня 2012 року

Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго» (ПАТ «Донбасенерго») є важливим елементом енергетичної системи України. Воно є найменшою тепловою енергогенеруючою компанією Великої четвірки («Дніпроенерго», «Центренерго», «Західенерго» та «Донбасенерго») за розміром встановленої потужності (3450 МВт) і виробництва електроенергії (7,1 млрд. кВт). Компанії належить 2 ТЕС у Донецькій області (Старобешівська та Слов'янська), які змушені працювати в умовах жорсткої конкуренції. Щорічне вироблення електроенергії електростанціями ПАТ «Донбасенерго» становить близько 7 млрд. кВт.
Крім виробництва електричної і теплової енергії та постачання теплової енергії, товариство займається ремонтом та налагодженням тепломеханічного та електричного обладнання, виготовленням запасних частин, проектувальними роботами. Згідно «Стратегічному напрямку розвитку генеруючих потужностей ПАТ «Донбасенерго» на період до 2030 року» планується досягти 3 635 МВт встановленої потужності ПАТ «Донбасенерго». Виробництво електроенергії буде повністю відповідати екологічним вимогам.
«Донбасенерго» є публічним акціонерним товариством і випускає прості іменні акції. Загальна кількість акцій становить 23 644 301 штук. 85,77% акцій компанії належать державі і передані до статутного фонду НАК «Енергетична компанія України». Компанія реалізує свої акції на торгових біржах, зокрема, в Україні компанія виходить на ринок ПФТС та Української біржі.
Проаналізувавши динаміку курсу акцій за 19.09.2012 р. – 29.10.2012 р. можна побачити, що курс акцій постійно змінюється. Це пов’язано із впливом різних чинників. Серед основних чинників, можна назвати: внутрішня вартість акцій, коефіцієнт ринкової кон'юнктури, дохідність альтернативних інвестиційних проектів, рівень розвитку економіки в державі, дії чиновників, які навмисно занижують цінові параметри акцій підприємств, що приватизуються; а серед другорядних — стан справ у конкурентів, наявність або відсутність пільг для акціонерів, початок або закінчення сезону відпусток, дивідендна політика підприємства, та ін..
Чинниками, що спричиняють підвищення курсу акцій можуть бути: очікування виплати дивідендів або великого замовлення в корпорації, стабільний темп зростання дивідендів, поліпшення становища на ринку корпорації, зростання обсягів продажу, поглинання конкурентів, наявність великого попиту на акції, високий рівень менеджменту. А чинниками, що спричиняють зниження курсу акцій є зниження обсягів виробництва та реалізації продукції, форс-мажорні обставини, загальна соціальна та політико-економічна нестабільність.
Аналізуючи акції ПАТ «Донбасенерго» протягом останніх двох місяців, їхня вартість знизилась з 20,93 гривні до рівня 16,44 гривні за акцію. Причому основну частину цього періоду обсяги торгів теж знижувались, що говорить про насичення низхідного тренду. Якщо брати у відносних величинах на двохмісячному інтервалі, зниження по акціях майже на 40%, в той час як індекс Української біржі втратив за цей час близько 38,5%. На місячному інтервалі акції ПАТ «Донбасенерго» знизились в ціні майже на 15% в той час, як індекс Української біржі знизився приблизно на 12%. Якщо порівнювати акції ПАТ «Донбасенерго» з вітчизняними компаніями, то акції ПАТ «Донбасенерго» на місячному інтервалі торгувались значно гірше за інших. Цікаво є те що акції ПАТ «Донбасенерго» на даний момент торгуються на 70% менше від річного максимуму і всього лише на 1,16% більше від річного мінімуму. З цього можна зробити висновок, що із-за слабкішої ліквідності на ринку, акції ПАТ «Донбесенерго» знижуються першими і сильніше під час низхідного тренду.
Проаналізувавши динаміку ринку акцій ПАТ «Донбасенерго», я вважаю, що ціна однієї акції ПАТ «Донбасенерго» станом на 1 грудня 2011 року коливатиметься в межах: 16,11 –12,01грн. за акцію.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^