Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2013 » Борис І.М. Проблеми розвитку ринку фінансових послуг в Україні
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1231
  • Автор: Alfred12
  • Дата: 31-10-2013, 17:46
 (голосов: 0)
31-10-2013, 17:46

Борис І.М. Проблеми розвитку ринку фінансових послуг в Україні

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2013

УДК 336
© Борис Ірина, 2013
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфС-51с.

ПОБЛЕМИ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ

Ринок фінансових послуг є ринком, на якому відбувається обмін фінансовими ресурсами, надання кредиту та мобілізація капіталу. Об'єктивною підставою функціонування фінансового ринку є неспівпадання потреби в фінансових ресурсах з наявністю джерел задоволення цієї потреби. Ринок фінансових послуг є одним з механізмів забезпечення конкурентоспроможності економіки країни, оскільки розподіл фінансових ресурсів на цьому ринку відбувається на конкурентній основі, що дозволяє спрямувати інвестиційні потоки у найбільш привабливі сегменти економіки і тим самим сприяти економічному зростанню.
Саме тому формування фінансового ринку здатного до ефективної мобілізації внутрішніх фінансових ресурсів та спроможного утримувати конкурентні позиції на глобальному ринку капіталів є надзвичайно важливим для будь-якої держави.
Розглянемо, хто є на сьогодні учасниками ринку фінансових послуг в Україні, та наскільки ефективно вони виконують поставлене перед ними завдання.
До ринків фінансових послуг належать професійні послуги на ринках банківських послуг, страхових послуг, інвестиційних послуг, операцій з цінними паперами та інших видах ринків, що забезпечують обіг фінансових активів. Треба зазначити, що функціонування цих ринків є взаємопов'язаним, недостатній рівень розвитку одного з них позначається на розвитку усіх інших. Особливо це стосується фондового ринку.
Фондовий ринок, що є стратегічно важливою галуззю економіки України, сьогодні не повною мірою виконує головне призначення - створення фінансового механізму для запуску інвестицій у промисловість, мобілізацію інвестицій і забезпечення трансформації нагромаджень у доступні для виробництва фінансові ресурси. Фондовий ринок України є слабким. Його нерозвиненість ускладнює міжгалузевий перетік капіталу.
У той же час, фондові ринки розвинених країн є надзвичайно ефективними структурами з розвиненою інфраструктурою, що дозволяє їм привертати значні потоки капіталу в економіку країни.
В сьогоднішній ситуації, коли темп зростання світової економіки, а зокрема, економіки розвинених країн уповільнюється, інвестиції в країни з перехідною економікою, зважаючи на значний потенціал росту такої економіки, є досить привабливими.
Східноєвропейські країни та країни СНД прагнуть розвивати свої фондові ринки, оскільки це є запорукою залучення інвестицій в економіку. Таке ж завдання стоїть і перед Україною, ефективність фондового ринку якої досить низька. Створивши красиву і правильну форму-оболонку, український фондовий ринок втратив сутність і прагматичний зміст, і сьогодні виконує лише роль своєрідного індикатора політичних і економічних подій в країні. Таким чином, необхідною передумовою подальшого розвитку економіки України є становлення незалежного від втручання держави фондового ринку, здатного до саморегулювання.
Примітки:
1. Василик О.Д. Теорія фінансів / О.Д Василик. – К.: НІОС, 2001. – 416 с.
2. Гончаренко О.М. Глобальні трансформації і стратегії розвитку /О.М.Гончаренко. – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин, 2006. – 416 с.
3. Лазепка В. Інвестиційні банки / В. Лазепка // Банківська справа. – 2006. – № 6 – С. 47-49.
6. Распутна Л. Комерційні банки у сфері фінансових послуг України / Л. Распутна // Банківська справа. – 2000 р. – № 5. – С. 43-45.
8. Філіпенко А.С. Міжнародні інтеграційні процеси в сучасності / А.С.Філіпенко, В.С.Будкін, М.А.Дудченко. – К.: Знання України, 2004. – 304 с. 9. Чистілін Д. Еволюційний розвиток світової економіки та інтеграції України / Д.Чистілін // Економіст. – 2007. – № 1. – С. 80-87.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^