Стратегічні орієнтири » Валютний ринок і валютний кліринг 2013 » Маселко С.В. Сутність валютного ризику, його види та методи страхування
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
3-12-2013, 19:21

Маселко С.В. Сутність валютного ризику, його види та методи страхування

Категорія: Валютний ринок і валютний кліринг 2013

Валютний ризик – це можливість грошових втрат суб'єктів валютного ринку внаслідок коливань валютних курсів. Він тісно пов'язаний з інтернаціоналізацією ринку банківських операцій, створенням транснаціональних компаній та банків і диверсифікацією їх діяльності, міграцією капіталу між країнами у пошуках надприбутків, зростанням обсягів спекулятивних валютних операцій. На сучасних валютних ринках на одну комерційну угоду припадає близько шести спекулятивних [1].
Валютний ринок завжди характеризується своєї нестійкістю і непередбачуваністю. Це надзвичайно швидкої реакцією учасників валютного ринку на політичні й економічні у світі, соціальній та значною мірою пов'язана зі спекуляціями.Валютний ризик – це ризик втрат, обумовлений несприятливим зміною курсів іноземних валют під час здійснення угод з їх купівлі – продажу. Він утворюється лише за наявності відкритої позиції. Валютні операції зазвичай поділяють на «касові» і «термінові». Ринок касових угод вимагає оплати протягом двох робочих днів із дня підписання контракту, тому невиконання зобов'язань менше, мабуть. До таких угодам ставляться: угода СВОП, овернайт. До терміновим угодам ставляться: форвард, СВОП, ф'ючерси, опціони.Ризик несплати по терміновим валютним угодам залежить від кредитоспроможності інвестора і продовження терміну контракту. Що цей термін, тим вища ймовірність зміни курсу і несплати.Термінові інструменти застосовуються клієнтами банку, як основні методи страхування (хеджування) їх валютних (чи фінансових) ризиків. Банки змушені застосовувати ці інструменти, як послуги клієнтам. У той самий час ризик термінових операцій доситьсерьезен і, своєю чергою, змушений сам страхувати ув'язнені з клієнтом термінові угоди [2].
Валютний ризик є наслідком незбалансованості активів і пасивів щодо кожної з валют за термінами і сумами. За характером і місцем виникнення валютні ризики поділяються на:
- операційні;
- трансляційні (бухгалтерські);
- економічні [3].
Методами хеджування (страхування) валютного ризику є:
- погодження надходжень і платежів (структурне балансування);
- "валютні кошики" - набір валют, об'єднаних у певних пропорціях, тобто курс валюти стосовно певного набору інших валют;
- методи короткострокового хеджування - поєднують форвардні, опціонні угоди та угоди "своп";
- методи довгострокового хеджування - фінансові ф'ючерси і дисконтування вимог у валюті (уступка права вимоги боргу в іноземній валюті замість негайно сплаченої суми банком у національній або іншій валюті)[4].
Потрібно ширше вивчати методи управління валютними ризиками, які застосовують на світовому ринку .


Список використаних джерел:
1. Гроші і кредит: Підручник / О.М. Колодізєв, В.Ф. Колесніченко. — К. : Знання, 2010. — 615 с. — (Харківському національному економічному університету 80 років).
2. Балабанов І.Т. «Ризик менеджмент» – Москва.: Фінанси і статистика, 1996 р.
3. Савлук М.І. Мiжнароднi розрахунки та валютні операції [навч. посіб.] / О.І.
Береславська, О.М. Наконечний, М.Г. Пясецька та ін..; За заг. ред. М.І. Савлука. - К.:
КНЕУ, 2002. - 392 с.
4. Банківська справа: Навчальний посібник / За ред. проф. Р. I. Тиркало. -Тернопіль: Карт-бланш, 2001. -314 с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^