Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2014 » Заліщук Р.Р. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1153
  • Автор: ira.s.v
  • Дата: 8-12-2014, 19:45
 (голосов: 0)
8-12-2014, 19:45

Заліщук Р.Р. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2014

Заліщук Р.Р.,2014
ЕКФ-41с

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ

В тяжких умовах виходу країни з фінансової кризи та щорічного погіршення економічної ситуації, одним з найоптимальніших шляхів покращення життя суспільства в майбутньому є страхування. Таке страхування стосується усіх сфер життя громадян, зокрема і охорони здоров’я. Механізм медичного страхування в Україні перебуває лише на стадії формування. Державний бюджет, з якого сьогодні фінансується медична галузь, неспроможний покрити навіть половину її потреб.

Позитивним явищем останніх років є посилення уваги вітчизняних фахівців до аналізу означених проблем, зокрема О. Виноградова, Е. Писанця, М. Поліщука, В. Рудого, О. Сергєєвої, О. Сидорчука, Л. Сизоненко, В. Черненко, В. Базилевич, Н. Демідов, В. Пашков, але дані праці не достатнього повно висвітлюють ситуацію, що склалася в Україні.

Медичне страхування - форма соціального захисту інтересів населення в галузі охорони здоров'я, який виражається в гарантії оплати медичної допомоги при виникненні страхового випаду за рахунок накопичених страховиком коштів [1]. Воно поділяється за формами на обов'язкове і добровільне медичне страхування. У реформуванні системи медичної допомоги України вирішальну роль відіграє перехід саме до обов'язкового медичного страхування.

Сьогодні впровадження даного виду страхування, попри всі його переваги, на Україні гальмується. Це відбувається через те, що не існує однорідного підходу щодо створення законопроекту про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування.

Основними моментами, що стримують його впровадження є:

• відсутність відповідної нормативної бази, медичних стандартів та фінансових стимулів для лікарів;

• неналежне фінансування медичного сектора, нераціональне використання фінансових ресурсів;

• працівники системи охорони здоров’я мають недостатньо навичок для управління системою державного соціального страхування.

Проблемним є те, що на першому етапі введення системи державного страхування попит на послуги зросте, а сфера охорони здоров’я є нестабільною та непідготовленою, тому це може одразу призвести до інфляції цін на медичні послуги, а доступ до них зменшитися. На заваді запровадженню даного виду

страхування постає ще й високий рівень безробіття в Україні, адже страхові відрахування будуть здійснюватись із стабільної заробітної плати громадян. Вирішення проблем у сфері медичного страхування сприятиме створенню в Україні комплексної, ефективної, загальнодоступної і справедливої системи медичного страхування.

Отже, перспективна система медичного страхування повинна включати, насамперед, планування мінімальних коштів в бюджеті, через які забезпечується надання безоплатної медичної доплати для всіх категорій населення. Наступним кроком має стати введення обов’язкового медичного страхування за рахунок коштів суб’єктів підприємницької діяльності, а також фізичних осіб. Ці заходи повинні стати підґрунтям для розвитку добровільного медичного страхування, що передбачає придбання людиною страхового полісу за рахунок власних коштів.

Реалізація всіх вище перелічених заходів дасть змогу створити умови для задоволення потреб населення в одержанні висококваліфікованої медичної допомоги. Це своєю чергою зменшить навантаження на державний та місцеві бюджети, відбудеться усунення тіньової медицини в системі медичного обслуговування, що допоможе уникнути необґрунтованих витрат на надання зайвих медичних послуг з метою одержання додаткового прибутку, підвищить фінансовий стан працівників медичних установ.

Список використаних джерел

1.Медицинское страхование [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http://ru.wikipedia.org/wiki/Медицинское_страхование (25.02.2011).

2.Овсеєнко О.В. Форми медичного страхування та його організаційні основи [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Vddfa/2009_2/Evseenko.pdf
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^