Стратегічні орієнтири » Фінансові аспекти національної безпеки України » Стрілецька Н. СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1550
  • Автор: NataliaStriletska
  • Дата: 29-03-2015, 17:22
 (голосов: 0)
29-03-2015, 17:22

Стрілецька Н. СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Категорія: Фінансові аспекти національної безпеки України

СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Наталія Стрілецька,
студент
Ольга Рудик,
викладач
Львівський національний університет імені Івана Франка

СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Страхування життя в розвинених країнах світу використовується для вирішення соціальних проблем. Страхування життя дозволяє громадянам захистити свої економічні інтереси, які стосуються різних видів господарської діяльності та збереження належного рівня добробуту та здоров’я.
Страхування здатне стимулювати ріст заощаджень населення, відшкодувати втрати в доходах через втрату здоров’я або смерть члена родини, організувати надання медичної допомоги у випадку захворювання.[1].
Процеси ринкової інтеграції національної економіки зумовлюють необхідність проведення дослідження вітчизняного ринку страхування та розробки шляхів ефективного використання світового досвіду у страхуванні життя для подальшого розвитку цієї послуги в Україні. В нашій країні страхування життя тільки на початку розвитку і нажаль, на національному ринку страхових послуг становить найменшу частку ( 0,5%), тоді як у західноєвропейських країнах цей показник досягає 40% [2].
Ринок страхування життя в Україні досліджували такі українські вчені: Гарматій Т., Пилипенко Н., Комадовська В., Залєтов О. та ін. Вони зробили вагомий внесок в дослідження страхування життя, проте необхідно і надалі досліджувати цю сферу.
Метою є аналіз стану ринку убезпечення життя, виявлення проблем та пошук шляхів подолання ризиків страхування життя, надання рекомендацій щодо їх усунення, обґрунтування перспектив розвитку ринку убезпечення життя з урахуванням міжнародного досвіду.
Статистика діяльності страхових компаній в Україні за останні 4роки свідчить про те, що страхові премії компаній з кожним роком зростають, а це означає, що страхування життя має попит серед населення. За 1квартал 2011 року розмір страхових премій становило – 149982,00 тис. грн., за 1квартал 2012 року – 295814,00 тис. грн., а за 1квартал 2013 року – 358701,00 тис. грн., за 1 квартал 2014 року – 387099,00 тис. грн. [3].
Проте є чимало негативних чинників, які перешкоджають стрімкому розвитку ринку страхових послуг і Україні, зокрема можна виділити такі:
- недосконала система захисту прав споживачів страхових послуг;
- низький рівень розвитку недержавного пенсійного забезпечення та довгострокового страхування життя;
- відсутність правового регулювання діяльності страховиків у сфері обов’язкового медичного страхування;
- недостатність надійних фінансових інструментів для інвестування;
- низький рівень капіталізації багатьох страхових компаній, слабкий розвиток національного перестрахового ринку;
- використання страхового ринку суб’єктами господарювання для оптимізації оподаткування та витоку коштів за кордон;
- недостатній рівень кадрового та наукового забезпечення страхового ринку;
- низький рівень страхової культури населення. [2].
Експерти вважають, що страхування життя має великий потенціал, але на шляху до розвитку цієї галузі в Україні потрібно зробити такі кроки:
- покращити стан державних фінансів та підвищити добробут громадян;
- розвивати класичні види довгострокового і накопичувального особистого страхування;
- підвищити рівень капіталізації страхових компаній, їх фінансову стійкість,
- розвивати сучасну інфраструктуру ринку страхування життя, підвищити ефективність менеджменту та маркетингового аналізу сегментів ринку;
- підвищити якість підготовки і перепідготовки кадрів страхового бізнесу;
- підвищити прозорість страхового ринку, створити єдину базу даних та впроваджувати в практику роботи страхових компаній новітні інтернет-технології;
- підвищити довіру населення до страхових компаній і страхування загалом.
Отже, страхування життя є важливою галуззю для України , тому необхідно активно вирішувати проблеми, які постають перед страховими компаніями, адже високий розвиток страхування життя у Україні буде позитивно впливати на добробут молоді і людей пенсійного віку.
Для того,щоб вийти на новий рівень страхування життя, потрібно використовувати досвід розвинутих держав, адже це сприятиме розвитку національної економіки та подальшій інтеграції в світове господарство.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Тимченко Т. Страхування життя в Україні. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.marshaller.com.ua/tymchenko-t-a-strahuvannya-zhyttya-v-ukrajini/
2. Чала Ю.В. Ринок страхування життя в Україні: тенденції та європейський досвід. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://archive.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/Vsnau/2011_1/4Chala.pdf
3. Офіційний сайт: Ліга страхових організацій України. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uainsur.com/stats/life/
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^