Стратегічні орієнтири » Сучасні тенденції фінансового ринку 2016 » Юр А.О. Факторинг та особливості його здійснення
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 1181
  • Автор: annayur
  • Дата: 31-03-2016, 22:55
 (голосов: 0)
31-03-2016, 22:55

Юр А.О. Факторинг та особливості його здійснення

Категорія: Сучасні тенденції фінансового ринку 2016

Факторинг - це надання фінансування під відступлення дебіторської заборгованості, з урахуванням особливості вашого бізнесу, може бути, як з покриттям, так і без покриття ризику неплатежів. Відповідно до законодавства України факторинг відноситься до фінансових послуг, та здійснювати факторингові операції мають право виключно банки або фінансові установи.
Сторонами у договорі факторингу є фактор і клієнт.
Фактор — це банк або інша фінансова установа, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції, що передає або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони (клієнта) за плату (у будь-який передбачений договором спосіб). Клієнт — це сторона, що відступає або зобов'язується відступити факторові своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника), за що отримує від Фактора грошові кошти [2].
Клієнтом у договорі факторингу може бути фізична або юридична особа, яка є суб'єктом підприємницької діяльності. Мета цього напрямку забезпечити високий рівень сервісу та унікальні можливості для компаній працювати з відстрочкою платежу.
Таке явище як факторинг, не знайоме ряду дрібних і середніх підприємств, але могло б врятувати бізнес від краху у випадку форс- мажорних обставин. Джерела фінансування малого бізнесу - обмежені, тому він зацікавлений в додаткових вливаннях грошових коштів. З цим справляється усічений факторинг - кредитування під заставу дебіторської заборгованості. У свою чергу середній бізнес зацікавлений у збільшенні обсягу продажів, отже тут уже не обійтися без комерційного факторингу. Факторинг дозволяє за короткий час збільшити обсяг продажів у кілька разів і допомагає компанії розвиватися ефективніше ніж при кредитуванні [1].
Міжнародний факторинг - це комплекс факторингових послуг, що надаються банками або факторинговими компаніями своїм клієнтам, що здійснюють зовнішньоторговельні розрахунки та передбачає, що покупець і продавець, що здійснюють розрахунки між собою з відстрочкою платежу, є резидентами різних країн. Міжнародний факторинг може працювати по 213 однофакторній або по двухфакторній моделі.
Однофакторна модель включає в себе трьох учасників: продавець / постачальник (експортер) і фінансує його Банк / факторингова компанія – (експорт-фактор) знаходяться в одній державі. Покупець (імпортер) є резидентом іншої держави. У такій схемі міжнародного факторингу Експорт-фактор бере на себе функції міжнародних розрахунків за зовнішньоторговельним контрактом, а також усі ризики неплатежу або прострочення платежу з боку покупця-імпортера.
За двофакторної моделі міжнародного факторингу присутній четвертий учасник - Імпорт-фактор - Банк або факторингова компанія, яка є резидентом тієї ж держави, що і Покупець-імпортер. При цьому Імпорт- фактор бере на себе ризики, пов'язані з неплатежами. Експорт-фактор здійснює розрахунки за зовнішньоторговельним контрактом, фінансує продавця в обсязі, встановленого Імпорт-фактором ліміту фінансування [2].
Слід зазначити, що для зниження ризиків, пов'язаних з діяльністю в галузі міжнародного факторингу, а також з метою поліпшення обслуговування клієнтів у цій сфері, банки або факторингові компанії, які виступають в ролі Експорт-факторів або Імпорт-факторів повинні бути учасниками однієї з Міжнародних факторингових асоціацій : International Factors Group (IFG) або Factors Chain International (FCI).
Членство в Міжнародних факторингових асоціаціях, в першу чергу, підвищує престиж банків / факторингових компаній. Крім того, Міжнародні факторингові асоціації надають своїм учасникам доступ до своєї великої бази даних, що включає найактуальніші відомості про постачальників і покупців, а також статистичні та аналітичні дані по ринку факторингу, також дозволяють використовувати розроблені ними передові технології для розвитку бізнесу в області факторингу, переймати досвід іноземних колег, отримувати допомогу по стягненню заборгованості [1].

Список використаних джерел
1. Ринок факторингових послуг: проблеми розвитку і перспективи / Матеріали Українського агентства фінансового розвитку // Фінансовий ринок України. – 2010. – №9(83). – С. 20-23.
2. Пальчук О.І. Факторинг як фінансова послуга. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://ena.lp.edu.ua:8080/bitstream/ntb/7839/2/28.pdf
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^