Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2018 » Грищишин Ю.В. Проблеми та перспективи розвитку ринку фінансових послуг в Україні.
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 496
  • Автор: hryshchyshyn
  • Дата: 31-10-2018, 23:19
 (голосов: 0)
31-10-2018, 23:19

Грищишин Ю.В. Проблеми та перспективи розвитку ринку фінансових послуг в Україні.

Категорія: Фінансовий ринок 2018

Грищишин Ю.В,
ЕКДМ-51с
ЛНУ ім. Івана Франка


Проблеми та перспективи розвитку ринку фінансових послуг в Україні.

Становлення й розвиток ринку фінансових послуг є однією з 22 передумов ефективного функціонування всіх сфер і ланок економіки країни. Сьогодні на ньому склалася низка тенденцій і напрямів розвитку, що суттєво впливають на якість і специфіку послуг фінустанов. До них, зокрема, можна віднести домінування банківського сектора над усіма іншими на фінансовому ринку. Крім того, спостерігається тенденція до універсалізації фінансових установ, що збільшує конкуренцію й вимагає шукати нові напрями розвитку власного бізнесу. Особливо актуальною стає взаємодія фінансових установ, зокрема банків та страхових компаній, як найактивніших учасників фінансового ринку, здатних реально впливати на нього.
У 2017 році перед фінансовою системою постали нові виклики. Внутрішні та зовнішні шоки, а також ескалація конфлікту на сході країни негативно вплинули на розвиток економіки, знизили довіру та розбалансували фінансові ринки на початку 2016 року. Економічна активність скоротилася. Як наслідок знецінення національної грошової одиниці та зростання адміністративних цін, інфляція споживчих цін у 2017 році прискорилася [1]. На сьогодні для економіки країни характерні високий рівень доларизації, готівкових розрахунків та процентних ставок. Також проблема українського ринку фінансових послуг полягає у відсутності в нього фінансових ресурсів для забезпечення інвестиційного попиту з боку реального сектора економіки. Відповідно, вирішення цієї проблеми передбачає створення умов, які б давали змогу додатково залучити внутрішні фінансові ресурси, зокрема, заощадження населення та «тіньовий капітал» до інвестиційної діяльності, а також створити
привабливі умови для іноземних інвесторів [3]. Ринок фінансових послуг залишається дуже фрагментарним з
низькою капіталізацією через нестабільні умови ведення бізнесу, незахищеність права власності та низький рівень корпоративного управління. Для того, щоб досягти активного зростання в середньостроковому
періоді, країні необхідно рішучо просуватися шляхом зміцнення макроекономічної та фінансової стабільності, а також запровадження широкомасштабних та амбіційних структурних реформ, які б забезпечили поліпшення бізнес-клімату, залучення більшого притоку інвестицій та підвищили конкурентоспроможність України. Здійснення ефективної монетарної та фінансової політики допоможе «заякорити» інфляційні очікування, а впровадження глибоких і комплексних фінансових та економічних реформ вирішити вкорінені проблеми, що занадто довго обтяжують перспективи розвитку країни.[1] Державна фінансова політика повинна бути спрямована на вдосконалення ринкового ціноутворення і на найбільш важливі для української економіки базові товари, забезпечення ефективності ринкової інфраструктури. У тому числі слід серйозну увагу приділити сегменту похідних фінансових інструментів фінансового ринку, підвищенню ефективності облікової системи, протидії спекулятивній практиці біржової торгівлі. Ефективне регулювання ринку деривативів потребує формування відповідних сучасних нормативно-правових засад, принципів, стандартів і технологій регулювання учасників. Слід формувати державну фінансову політику з конкретною метою підвищення емісійної активності корпоративного сектора економіки, насамперед ринку 24 акцій, що створить передумови капіталізації вітчизняного виробничого сектора [2].

Список використаних джерел:
1. Комплексна програма розвитку фінансового ринку України на 2015-
2020 роки. – С. 4 -6.
2. Бєлєнький П., Другов О. Розвиток системи фінансових посередників
України в умовах посилення глобалізаційних процесів // Вісник НБУ.–
2016. – № 12. – С. 30–33.
3. Лютий І., Дрозд Н. Вплив держави на ринок фінансового капіталу
України // Фінанси України. – 2017. – №8. – С. 63–72.
4. Чухно А. Сучасна фінансово-економічна криза: природа, шляхи і
методи її подолання //Економіка України. – 2016. – №2. – С. 4–13.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^