Стратегічні орієнтири » Управління ризиками фінансової системи України » Думарецька Х.О. Управління операційними та стратегічними ризиками найбільшого в Україні холдингу в енергетичній галузі
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 540
  • Автор: Христина
  • Дата: 9-04-2019, 22:59
 (голосов: 0)
9-04-2019, 22:59

Думарецька Х.О. Управління операційними та стратегічними ризиками найбільшого в Україні холдингу в енергетичній галузі

Категорія: Управління ризиками фінансової системи України

Актуальність теми полягає у налагодженні системи управління ризиками, що дає можливість уникнути непередбачених негативних ситуацій в майбутньому будь-якого суб’єкта фінансової системи.
Потрібно систематично виявляє й оцінює ризики, а також можливості, що впливають на досягнення стратегічних та операційних цілей. Оцінювання ризиків і можливостей проводиться також у випадках суттєвих змін зовнішнього середовища.
Процедура виявлення та мінімізації кожної групи ризиків до прийнятного рівня:
• створення робочих груп за участю експертів у всіх профільних галузях;
• виявлення ризиків на підставі поставлених цілей і фактично наявних процесів;
• оцінювання схильності та ранжування ризиків за суттєвістю;
• розробка і тестування щодо ефективності дизайну контролів, вбудовування елементів внутрішнього контролю до процесів для запобігання настанню ризикових подій, а також вибір і реалізація найефективніших і найбільш економічних заходів для зниження схильності до ризиків;
• моніторинг ефективності заходів і загального профілю ризиків та можливостей компанії.
Розглянемо як справляється з операційними та стратегічними ризиками найбільший в Україні холдинг в енергетичній галузі – ДТЕК.
У компанії впроваджено процес виявлення, оцінювання, управління та моніторингу ризиків у межах річного планування, відповідна система звітності щодо всіх груп ризиків. Реалізуються програми зі зниження операційних витрат і підвищення ефективності виробничих процесів, розроблено плани ліквідації аварійних і надзвичайних ситуацій.
Систематично проводиться аудит бізнес-процесів з аналізом необхідності та достатності вбудованих контрольних процедур.
З метою зниження наслідків реалізації операційних ризиків активно використовується страхування. У компанії розроблено концепцію страхового захисту, реалізацію якої централізовано для всього бізнесу здійснює Департамент із внутрішнього контролю та управління ризиками, що забезпечує єдиний методологічний підхід під час взаємодії зі страховим ринком, що дозволяє оптимізувати величину страхових відрахувань.
Система страхування забезпечує захист інтересів ДТЕК і включає добровільне страхування (страхування майна, покриття збитків у разі переривання виробничої діяльності, медичне страхування, КАСКО тощо), а також виконання вимог щодо обов’язкових видів страхування.
Під час організації страхового захисту ДТЕК ураховується повнота покриття, оптимальність умов страхування та надійність розміщення ризиків. У межах операційної діяльності виконуються заходи для підтримки заданого рівня абсолютної ліквідності.
У компанії запроваджено механізм планування й управління рухом коштів, який дозволяє оперативно реагувати на зміни в зовнішньому та внутрішньому середовищі.
ДТЕК формує та реалізує стратегію розвитку компанії з урахуванням ризик-орієнтованого підходу. Ризики та додаткові можливості компанії оцінюються систематично для різних стратегічних горизонтів. Розробляються плани заходів для зниження ризиків до прийнятного рівня (ризик-апетиту).
До фінансової моделі стратегії розвитку компанії застосовують імітаційне моделювання з урахуванням різних сценаріїв розвитку зовнішнього середовища. Формуються профілі ризиків і можливостей досягнення цілей стратегії, які включають плани заходів з однозначно визначеними термінами виконання та відповідальними.
Я розглянула як можна керувати ризиками на прикладі ДТЕК – найбільшого в Україні холдингу в енергетичній галузі. Отже, як ми вже зрозуміли, фахівці цієї компанії систематично оцінює ризики, а також можливості, що впливають на досягнення стратегічних та операційних цілей, які пов’язані з суттєвими змінами зовнішнього середовища. Система страхування забезпечує захист інтересів компанії і включає добровільне страхування. Також У компанії запроваджено механізм планування й управління рухом коштів, який дозволяє оперативно реагувати на зміни в зовнішньому та внутрішньому середовищі. Я вважаю, що будь-який суб’єкт фінансової системи може зменшити можливість настання ризиків опираючись на оперативні та стратегічні цілі своєї діяльності. На мою думку, це можна зробити за допомогою залучення спеціалістів, фахівців, які є компетентними у своїй діяльності. А також потрібно проводити систематичний аудит, контроль бізнес-процесів, розробити концепцію страхового захисту.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^