Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Комарницька М.С. Прогноз ставки Libor на 01.12.2019
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 123
  • Автор: maryana
  • Дата: 30-10-2019, 23:15
 (голосов: 0)
30-10-2019, 23:15

Комарницька М.С. Прогноз ставки Libor на 01.12.2019

Категорія: Прогноз libor

Комарницька М. С., 2019
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкДМ-51с

Прогноз ставки LIBOR на 01.12.2019

В процесі міжнародних фінансових відносин використовується ряд показників, на які орієнтується вся світова спільнота. Сьогодні більшість великих банківських кредитів, залучених за кордоном, прив’язані до LIBOR.
Ставка Libor - один з найбільш популярних індикаторів, відомий своєю об'єктивністю і демократичністю визначення. Показник розраховується для всіх найбільш затребуваних світових валют і не залежить від суб'єктивної точки зору центральних банків окремих держав.
LIBOR (Лондонська міжбанківська ставка пропозиції) — середньозважена відсоткова ставка за міжбанківськими кредитами, що надаються банками один одному, на різний час у різній валюті на лондонському міжбанківському ринку. Розмір LIBOR служить барометром стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного.
LIBOR – є ключовою відсотковою ставкою, яка використовується як інструмент для визначення об'єктивної вартості кредитних ресурсів у різних валютах по всьому світу залежно від економічної ситуації на визначений день та годину встановлення цієї ставки.
Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Загалом беруть участь шістнадцять банків.
Банки-орієнтири вибираються на підставі репутації, рівня кредитного рейтингу та активності на валютному ринку. Діяльність банків, що входять в список для розрахунку LIBOR, підлягає постійному моніторингу. Для цього BBA як мінімум раз на рік переглядає їх список і публікує результати перевірок. Банки, що входять у базу розрахунку ставки, щодня надають свої котирування уповноваженому Асоціацією агентству Телерейт між 11.00 і 11.30 ранку за лондонським часом. Близько 12.00 публікується фіксинг LIBOR. Котирування банків впорядковуються, чотири верхні і чотири нижні значення відкидаються, а решті значення усереднюються. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується для семи найважливіших валют: долара США, євро, англійському фунту, японської ієни, швейцарському франку, канадського долара і австралійського долара. Таким чином, ставка визначається щодня по кожній валюті і вона має цілу мережу розгалужень. Тобто, вона може бути одноденна, дводенна, триденна, тижнева, місячна, піврічна і річна, включаючи інші проміжні терміни.
Будь-яка зі ставок LIBOR є еталонною ставкою. Вона показує актуальний ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Ставка визначається на основі середньої вартості відповідних трансакцій між банками та різниться за валютами й періодами. Однією найважливіших ставок LIBOR вважають USD LIBOR періодом у три місяці. А основним чинником, який впливає на рівень ставки LIBOR є облікова ставка ФРС та між цими показниками існує пряма залежність.
Комарницька М.С. Прогноз ставки Libor на 01.12.2019
Для здійснення прогнозу 3 month US Dollar LIBOR interest rate (трьохмісячної доларової ставки LIBOR) на 1 грудня 2019 року було використано інформацію про значення цієї ставки за період 01.11.2018 - 01.10.2019.
На рисунку можемо побачити, що динаміка трьохмісячної ставки LIBOR за американським доларом в цей період має зростаючу тенденцію до 01.02.2019, а пізніше пішла на спад. З даних таблиці можемо проаналізувати, як ставка LIBOR змінювалась протягом року.
На основі аналізованих даних, можна припустити, що станом на 1 грудня 2019 року ставка LIBOR зросте і коливатиметься в діапазоні – 1.893 до 1.693%.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^