Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Дуткевич В.І. Прогноз Libor
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
30-10-2019, 23:15

Дуткевич В.І. Прогноз Libor

Категорія: Прогноз libor

ЛІБОР (London Interbank Offered Rate, LIBOR) — це ставка, за якою великі банки, що розташовані в Лондоні, надають кредити один одному. Ця ставка відіграє роль основної короткострокової відсоткової ставки, що характеризує європейський грошовий ринок та являє собою еталонну ставку при виконанні широкого спектра транзакцій. Ставка LIBOR розраховується з 1985 року Британською Банківською Асоціацією (British Bankers` Association (BBA)) і є найбільш поширеним індексним показником короткострокових відсоткових ставок у всьому світі.
Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія).
Ставки LIBOR розраховуються в десяти різних валютах для п'ятнадцяти термінів погашення. В розрахунку кожної із 150 ставок бере участь від 8 до 16 банків, обраних регуляторами British Bankers' Association (BBA) і Foreign Exchange and Money Markets Committee (FX&MMC). Критерії відбору — масштаб бізнесу і репутація банку, а також досвід роботи банку з конкретною валютою.
Будь-яка зі ставок LIBOR є бенчмарком — еталонною ставкою. По суті, вона показує актуальний ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Ставка визначається на основі середньої вартості відповідних трансакцій між банками та різниться за валютами й періодами. Найбільш важливою ставкою LIBOR вважають USD LIBOR періодом у три місяці. Основним чинником, який впливає на рівень ставки LIBOR є облікова ставка ФРС, між цими показниками існує пряма залежність.
Британські банки визначають їхні власні міжбанківські ставки базуючись на аналізі низки факторів:
• Стан грошового ринку Лондона – чим менше готівки доступно на лондонському фінансовому ринку – тим більший попит на кредити. Чим більший попит на кредити – тим більші процентні ставки. І навпаки, коли на ринку є більше готівки – попит на кредити падає, як і процентні ставки.
• Особиста позикова політика банку – кожен банк має свою політику зважаючи на те, чи вони планують позичати гроші, чи зменшувати кількість позик, які вони надають.
• Місцева політика процентних ставок – кожен банк має власні методи визначення фактичних процентних ставок.
Динаміка трьохмісячної ставки LIBOR за американським доларом з початку 2017 року має позитинву тенденцію. Тому , я припущу , що прогноз ЛІБОР на 1 грудня 2019 буде такий : прогноз на початок місяця 1.841%. Максимальна ставка 1.904, мінімальна 1.688. Середня ставка за місяць 1.807. LIBOR в кінці місяця 1.796, зміна за грудень -2.44%.

Посилання: Прогноз ставки LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^